Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiemos šventėms – specialus grupės „Smokie” ir Kauno miesto simfoninio orkestro projektas (video)

Grupė „Smokie“
Organizatorių nuotr. / Grupė „Smokie“
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 29–31 d. Vilniaus, Kauno ir Panevėžio publika turės galimybę ypatingai palydėti senuosius metus, stebėdama bendrą legendinės britų grupės „Smokie“ bei Kauno miesto simfoninio orkestro projektą „Smokie In Symphony“.

Tai bus išskirtiniai naujametiniai koncertai, nes pirmą kartą Lietuvoje jau klasika tapę „Smokie“ kūriniai skambės visiškai naujai ir iškilmingai, akompanuojant Kauno miesto simfoniniam orkestrui. Šiuo metu jau kuriamos grupės dainų aranžuotės orkestrui, gruodžio mėnesį vyks bendros repeticijos ir Naujųjų metų išvakarėse Lietuvos žiūrovai galės patys įvertinti šį bendrą britų lengvojo roko grupės ir lietuviško simfoninio orkestro kūrybinį projektą.

„Smokie“

Susikūrę 1965 metais, „Smokie“ į savo populiarumo viršūnę užkopė septintojo dešimtmečio pabaigoje. Tuomet jų dainas galima buvo išgirsti kiekvienoje šokių aikštelėje, o per daugiau kaip keturiasdešimt metų jau ir ne viena muzikos gerbėjų karta puikiai pažįsta jų hitus – „Don't Play Your Rock'N'Roll To Me“, „I Can't Stay Here Tonight“, „Needless and Pins“, „Mexican Girl“, „Oh Carol“, „What Can I Do“ ir daugybę kitų.

Daugiau kaip 20 „Smokie“ dainų įvairiais metais karaliavo pirmosiose populiariausių radijo stočių topų vietose. Ką jau kalbėti apie istorinį hitą „Living Next Door To Alice“, kuris buvo parduotas daugiau kaip 10 milijonų kopijų tiražu, o grupės gyvo garso koncertuose per visą gyvavimo istoriją apsilankė daugiau kaip 30 milijonų gerbėjų.

„Smokie“ diskografija atrodo išties įspūdingai – išleisti 25 studijiniai albumai (paskutinis „Eclipse“ pasirodė 2008 m.) ir 4 geriausių dainų rinkiniai. Nors grupės biografijoje būta daug skaudžių ir net tragiškų įvykių, muzikantai vis dar jaučia didžiulę aistrą savo muzikai ir nuoširdžiai myli savo gerbėjus.

Jie sugebėjo išgyventi, kai paties populiarumo viršūnėje (1986 m.) iš grupės pasitraukė vokalistas Chrisas Normanas, nusprendęs pradėti solinę karjerą. Jie nepalūžo, kai 1995 m. tragiškos autokatastrofos metu žuvo antrasis grupės vokalistas Alanas Bartonas, o visi kiti muzikantai patyrė daugybinius sužalojimus, tačiau išgyveno. Jie įveikė gilią kūrybinę krizę bei surado savyje jėgų priimti naują vokalistą Mike’ą Craftą ir tęsti „Smokie“ istoriją. Nesibaigiančios gastrolės visuose pasaulio kontinentuose įrodo, kad grupė turi ištikimų gerbėjų armiją visame pasaulyje, o „Smokie“ muzika – nemirtinga.

VIDEO: Smokie&101 Violins-Something's been Making Me Blue(Live in Bucharest)

Kauno miesto simfoninis orkestras

Orkestro, savo veiklą pradėjusio 2005 m., repertuaro pagrindas – klasikinė ir romantinė muzika, o patirties ir jaunatviško veržlumo dermė – viena patraukliausių naujojo kolektyvo savybių. Orkestro vyriausiasis dirigentas – Modestas Pitrėnas.

Per palyginus trumpą gyvavimo laiką orkestras išties nuveikė labai daug – jį mėgsta ir su juo noriai bendradarbiauja garsūs Lietuvos menininkai (Petras Geniušas, Vilhelmas Čepinskis, Virgilijus Noreika, Irena Milkevičiūtė, Edgaras Montvidas, Liora Grodnikaitė ir kiti). Kauno simfoninio orkestro bičiuliais tapo ir daug užsienio atlikėjų, tokių kaip Davidas Geringas, Vardas Mamikonian, Nancy Boone, Phillipe Giusiano ir kiti. Kolektyvas taip pat aktyviai dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, tokiuose kaip Pažaislio, Kaunas Jazz, Jaunųjų atlikėjų, šiuolaikinės muzikos „Iš arti“ ir kituose.

Kauno simfoninis orkestras į savo biografiją įsirašė nemažai įsimintinų ne tik klasikinės, bet ir pramoginės muzikos koncertų. Orkestrui teko garbė groti su pasaulinėmis legendinėmis grupėmis „The Scorpions“ ir „Electric Light Orchestra“, kurios ne kartą yra grojusios su pasaulyje pripažintais Londono, Vienos, Berlyno simfoniniais orkestrais.

Dvejus metus iš eilės Kauno miesto simfoninis orkestras sėkmingai dalyvavo didžiulio klausytojų susidomėjimo sulaukusiame Lietuvos televizijos projekte „Triumfo arka“, kuriame sugrojo per 200 skirtingų kūrinių.

„Smokie In Symphony“ koncertai vyks:

Gruodžio 29 d. – “Siemens” arena, Vilnius

Gruodžio 30 d. – “Cido” arena, Panevėžys

Gruodžio 31 d. – Sporto halė, Kaunas

Bilietai prekyboje nuo rugpjūčio 23d.

Bilietais prekiauja TIKETA. Pirmi bilietai tik nuo 60 Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min