Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmogiškos laimės formulė pagal režisierių Cezarį Graužinį

Spektaklis „Viskas arba nieko“
D.Matvejev nuotr. / Spektaklis „Viskas arba nieko“
Šaltinis: 15min
0
A A

Tuo metu, kai daugelis teatro kūrėjų Lietuvoje matuoja gyvenimo dramos gylį arba išradinėja sunkmetį palengvinančius humoro preparatus, teatro režisierius Cezaris Graužinis savo spektakliuose analizuoja laimės fenomeną. Kiek žmogui reikia tam, kad jis jaustųsi laimingas – į šį klausimą mėgina atsakyti keturi spektaklio „Viskas arba nieko“ personažai: Bėkštaitė, Jampolskis, Vidugirytė ir Putramentas.

Ar tikrai žmogiškai laimei pasiekti užtenka stogo virš galvos, stalo, kėdės, lango ir ąsočio vandens?

Keturi spektaklio veikėjai, o kartu ir žiūrovai, kurie sėdi šalia aktorių ir stebi veiksmą iš arti, atsiduria kasdieniškose, tačiau tuo pačiu ir neįprastose situacijose, kurios keičiasi kaip kaleidoskopas ir nesudaro vientiso siužeto. Tačiau vientiso siužeto čia ir netrūksta – spalvingi „cezario grupės“ aktorių personažai atspindi žiūrovų emocijas ir baimes, juoką ir liūdesį. Štai Juliaus Žalakevičiaus vyrukas pasidalina savo baimėmis – jam baisu prarasti santaupas, artimuosius, baisu, kad nesubraižytų mašinos ir kad nekiltų karas su Rusija. O Pauliaus Čižinausko įkūnytą Putramentą kamuoja apatija, kai norisi žengti žingsnį, bet negali. Ir net nebenori.

Spektaklio „Viskas arba nieko“ kūrėjai dėlioja mozaiką iš gyvenimiškų, visiems atpažįstamų situacijų ir siurrealistinių pasąmonės vaizdinių, iš kurių iškyla pora, kuri visą gyvenimą gyveno kartu, bet vienas kito nematė (tik girdėjo) arba velniukas, vis sukiojantis kažkokią rankenėlę smilkinyje (nes ten įtaisytas mechanizmas nuotaikai pakelti). Mechanizmas nuotaikai pakelti veikia ir spektaklio žiūrovus – subtilios, lengvos, atpažįstamos gyvenimo scenos priverčia nusišypsoti ir su lengva ironija pasižiūrėti į savo pačių gyvenimą.

Šiuo metu režisierius kuria trijose šalyse – Lietuvoje, Graikijoje ir Suomijoje, bendradarbiaudamas su keliais teatrais ir planuodamas tris naujus spektaklius iki 2010-ųjų pabaigos. Dar šiemet „cezario grupė“ žada žiūrovams pateikti ir naujo spektaklio premjerą, tačiau kol kas savo planus laiko paslaptyje.

Spektaklis „Viskas arba nieko“ bus rodomas kovo 6 d. 19 val. ir balandžio 29 d. 19 val. Menų spaustuvėje.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min