Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 24d. 12:58

Žymūs Lietuvos žmonės jungiasi į Žemės valandos bendraminčių klubą

Pasaulinė iniciatyva „Žemės valanda“
Logotipas / Pasaulinė iniciatyva „Žemės valanda“

2010 m. kovo 27 d., 20.30 val. visame pasaulyje žmonės išjungs šviesą valandai ir suteiks planetai 60 minučių atokvėpio. Šiemet pirmą kartą Žemės valanda bus sutikta ir Lietuvoje. Iki jos likus mažiau nei 4 dienoms, žymūs Lietuvos žmonės susibūrė į Žemės valandos bendraminčių klubą.

Šiame klube palaikymą ir pritarimą globaliai idėjai išreiškia žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis, stipriausias žmogus pasaulyje Žydrūnas Savickas, aktorė Larisa Kalpokaitė, garsus krepšininkas ir treneris Rimantas Kurtinaitis, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, festivalio „Mados infekcija“ prodiuserė Renata Mikailionytė, televizijos žurnalistės Asta Stašaitytė ir Algimanta Žukauskienė, grupė INCULTO, Milanno su grupe, režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir teatro grupė „Bohemiečiai“. Oficialiu Žemės valandos ambasadoriumi Lietuvoje tapo Prezidentas Valdas Adamkus, teigiama pranešime spaudai.

„Daugelis iš mūsų nesusimąsto apie tai, kiek daug yra būdų palengvinti Žemės naštą. Šį šeštadienį tai padaryti bus itin paprasta – tereikia išjungti šviesas vienai valandai ir tokiu būdu atkreipti savo miesto, šalies ir viso pasaulio dėmesį, kad neatsakingai vartodami Žemės išteklius, prisidedame prie negrįžtamų procesų – klimato kaitos. Kviečiu visus prisidėti prie „Žemės valandos“ ir išjungti šviesas. Svarbus kiekvieno žmogaus atsakingas elgesys,“ – ragina Žemės valandos bendraminčių klubo narė Z. KelmickaitėPasaulinės iniciatyvos Žemės valanda koordinatoriai Lietuvoje dėkoja visiems neabejingiems žmonėms ir organizacijoms, kurie visokeriopai prisideda prie idėjos sklaidos ir įgyvendinimo Lietuvoje bei ragina prisijungti visus, jaučiančius atsakomybę už planetos ateitį.

Šiemet jau ketvirtą kartą organizuojamoje Žemės valandoje dalyvaus rekordinis skaičius – daugiau nei milijardas žmonių iš 115 pasaulio šalių. Šviesas užgesinti pasirengusios 20 galingiausių pasaulio valstybių ir 51 pasaulio sostinė, iš viso 2124 pasaulio miestai ir miesteliai.

Temos: 1 Valdas Adamkus
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min