Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Blindai pinigų atsirado

Pirmosios filmo „Tadas Blinda“ filmavimo akimirkos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Filmas apie Tadą Blindą
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Lietuviškas filmas apie tai, ką Tadas Blinda veikė prieš tapdamas „svieto lygintoju“, koks jis buvo iki to laiko, kuris rodomas 1972 metų TV seriale „Tadas Blinda“, pagaliau sulaukė valstybės paramos.

Filmo „Tadas Blinda: pradžia“ kūrėjams Kultūros ministerija skirs dalinį finansavimą. Nuotykių dramos apie legendinį lietuvių herojų projektas Kultūros ministerijos 2009 metų kino gamybos paraiškų reitinge įvertintas didžiausiais balais (35,22 iš 50) vaidybinio pilnametražio filmo dalinio gamybos finansavimo kategorijoje. Sulaukus paramos filmavimo darbai prasidės jau šią vasarą, o ateinančiais metais numatyta premjera šalies kino teatruose. „Gausime ne visą reikiamą sumą, todėl darbai užtruks šiek tiek ilgiau, nei planavome, tačiau filmas tikrai bus“, – džiaugėsi filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas.

Formuojama komanda

Filmą prodiuserių kompanija „Tauras Kino Namai“ kurs bedradarbiaudama su kino platinimo kompanija „Acmefilm“.

Vos tik paskelbę žinią apie idėją kurti filmą sulaukėme privačių rėmėjų palaikymo, o svarbiausia – pačių žiūrovų, kurie dalyvavo pilietinėje akcijoje, parėmė filmo kūrimą siųsdami trumpąsias žinutes, rašė laiškus ir ragino nenuleisti rankų. Sakė jis.

Šiuo metu renkama kūrėjų komanda. Jau žinoma, kad kūrinį režisuos filmo „Vabzdžių dresuotojas“ režisierius Donatas Ulvydas, o vieną pagrindinių vaidmenų atliks Maskvoje gyvenanti lietuvių aktorė Agnė Ditkovskytė. Filmo scenarijų pagal Rimanto Šavelio romaną rašo dramaturgas, eseistas ir poetas Sigitas Parulskis.

Ne perdirbinys

Daug kas dar pamena Vytauto Tomkaus TV seriale sukurtą T.Blindos herojų – „razbaininką“ nuo Luokės, „svieto lygintoją“, paprastiems žmonėms troškusį geresnio rytojaus. Tačiau minėtasis filmas pagal R.Šavelio romaną vaizduoja tik trečiąją, paskutiniąją knygos dalį, o kas vyksta pirmosiose dviejose dalyse, neužsimenama. Filmas „Tadas Blinda: pradžia“ nebus ankstesniojo filmo perdirbinys ar tęsinys, jis pasakos ankstesnį įvykių periodą – ankstyvąją T.Blindos jaunystę. Pasak filmo kūrėjų, tai bus romantinė nuotykių drama.

Savas herojus

Kaip pasakojo prodiuseris, jie jau įsitikino, kad Lietuvos žiūrovai nori filmo apie šį herojų. „Vos tik paskelbę žinią apie idėją kurti filmą sulaukėme privačių rėmėjų palaikymo, o svarbiausia – pačių žiūrovų, kurie dalyvavo pilietinėje akcijoje, parėmė filmo kūrimą siųsdami trumpąsias žinutes, rašė laiškus ir ragino nenuleisti rankų“, – sakė jis.

Prodiuseris įsitikinęs, kad Lietuvos žiūrovus ši istorija turėtų sudominti. „Juk herojus mums gerai žinomas, kaip Robinas Hudas Anglijoje ar grafas Montekristas Prancūzijoje. Galbūt jaunoji karta ir nemačiusi filmo, tačiau bent šiek tiek žino, kas buvo T.Blinda, – sakė jis. – Be to, filme netrūks romantikos, nuotykių, dramos. Dauguma herojų – tie patys, kaip ir trečiojoje dalyje, tačiau veikia kitais laikais. Jaunasis Blinda dirbs ūkyje, išvysime ir meilės trikampį su Kristina bei Morta“.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Filmavimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min