Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aleksandrui Rubinovui – premija tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Monoklis“

 „Koba“ yra pasakojimas apie Jozifo Stalino asmenybės paradoksus bei despotišką jos esmę.
Kauno kamerinio teatro nuotr. / „Koba“ yra pasakojimas apie Jozifo Stalino asmenybės paradoksus bei despotišką jos esmę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 26 d. – vasario 9 d. Sankt Peterburge (Rusija), teatre „Baltijskij dom“, vyko VIII tarptautinis monospektaklių festivalis „Monoklis“. Jame dalyvavęs Kauno kamerinis teatras į Lietuvą parsivežė apdovanojimą.

Šis festivalis vyksta kas antri metai ir gyvuoja nuo 1997 m. Jame suteikiama unikali galimybė aktoriams parodyti savo talentą, o žiūrovams – pamatyti visą būrį esamų ir būsimų scenos žvaigždžių. Daug žinomų aktorių – Eugenijus Griškovecas, Aleksejus Devotčenko, Sergejus Barkovskis, Igoris Larinas – pirmą kartą atsiskleidė būtent „Monoklio“ festivalyje.

Šiemet festivalio tarptautinės programos geografija buvo itin plati – nuo Sibiro iki Balkanų. Ji pristatė ryškiausius spektaklius iš Baltarusijos, Belgijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos, Gruzijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Makedonijos, Olandijos, Norvegijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Suomijos, Kroatijos, Švedijos, Estijos.

Lietuvai atstovavo Kauno kamerinio teatro aktorius Aleksandras Rubinovas, suvaidinęs spektaklį „Koba“, sukurtą pagal E.Radzinskio apsakymą (rež. S.Rubinovas).

Kauniečio aktoriaus pasirodymas buvo itin sėkmingas ir pelnė vieną iš festivalio premiją. antroji teko aktorei Jelenai Birger (Sank-Pterburgas, Rusija) už spektaklį „3D“, o trečioji premija įteikta Jurijui Andriuščenko (Kišiniovas, Moldova) už spektaklį „Aleksandras Vertinskis. Ponų balius“.

Komisijos ir žiūrovų įvertintas spektaklis „Koba“ yra vienas naujausių Kauno kamerinio teatro spektaklių. Tai pasakojimas apie Jozifo Stalino asmenybės paradoksus bei despotišką jos esmę. Apie J.Staliną, savo bičiulį ir bendražygį, pasakoja jo jaunystės draugas, besidalinęs ir duonos rieke, ir revoliucijos pergalės džiaugsmu. Jie gerbė ir mylėjo vienas kitą, bet pamažu meilė ir atsidavimas virto baime, kurioje gimsta diktatoriai ir vykdomi patys baisiausi nusikaltimai. Tai – pasakojimas apie baimę, kuri sunaikina visa, kas žmogiška.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min