Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Islandiška „Teatriuko“ pamoka: vietoj vienos brangios geriau trylika mažų Kalėdų dovanėlių!

„Teatriuko“ aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas su dukrele
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Teatriuko“ aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas su dukrele
Šaltinis: 15min
0
A A

Tryliktus veiklos metus skaičiuojantis nepriklausomas trijų aktorių kolektyvas „Teatriukas“ švenčių proga mažiesiems žiūrovams premjera papasakos apie trylika Kalėdų senelių, kurie iki šiol lanko vaikus Islandijoje. „Teatriuko“ šeima – aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas – stebėdami bėgiojančią dvejų metų dukrelę Salomėją ir laukdami antrosios atžalos atėjimo į pasaulį, tikina norį vaidinti tik vaikams, kuriems šiomis dienomis labiausiai trūksta meilės ir dėmesio.

Šią vasarą „Teatriuko“ aktoriai  D.Mikoliūnaitė, Ž.Ramanauskas ir A.Varnas idėjų kalėdiniam spektakliui ieškojo Islandijoje – išgirdę, kad islandų vaikai per Adventą sulaukia trylikos Kalėdų senelių apsilankymo, menininkai nusprendė spektakliu tai papasakoti Lietuvos žiūrovams.

„Senais laikais islandų Kalėdų seneliai buvo baisūs troliai, kurie gyveno kalnuose, o prieš šventes ateidavo pas žmones ir juos gąsdindavo, vogdavo maistą ir kitaip trukdydavo ruoštis Kalėdoms. Jie buvo sugalvoti, kad vaikams būtų paprasčiau paaiškinti įvairius reiškinius, – pasakojo „Teatriuko“ vadovė. – Dabar šie Kalėdų seneliai, trylika dienų iki ir po Kalėdų, kasdien neša Islandijos vaikams dovanėles. Vaikai, atėję į darželį ar mokyklą, kiekvieną dieną dalijasi įspūdžiais, kuris trolis ką atnešė. Lietuvių vaikai gali pavydėti islandams, nes jie gauna ne vieną, o daug dovanų kasmet!“

Bendraudama su vietiniais Islandijos gyventojais, kūrėjais, menininkais bei keliaudama po šią šalį, „Teatriuko“ komanda surinko autentiškos medžiagos ir rekvizito, kurį parsivežė į Lietuvą. Iš surinktų faktų, poetė Ramutė Skučaitė parašė pjesę, pagal kurią trys aktoriai spektaklyje įkūnys trylika personažų.

"Teatriuko" archyvo nuotr./Teatriuko kelionės Islandijoje akimirka
"Teatriuko" archyvo nuotr./„Teatriuko“ kelionės Islandijoje akimirka

„Islandai vaikams skiria daugiau dėmesio ir meilės – juk vien trylika Kalėdų senelių reikalauja tėvų fantazijos ir išmonės, nes vaikai gauna nedideles, simbolines dovanėles, kurios juos džiugina labiau nei viena didelė ir brangi dovana, – mintimis dalijosi Ž.Ramanauskas. – Kaip dainavo Andrius Mamontovas, „niekada mums meilės nebus per daug“. Taigi manau, kad šiais laikais vaikams labiausiai trūksta tėvų dėmesio. Tik dėl laiko stokos tėvai perka dideles dovanas, nes taip – paprasčiau, nei apgalvoti smulkmenas. Kai diskutuojame, koks turėtų būti Kalėdų senelis, sakau, kad svarbiausia, jog jis mylėtų vaikus – daugiau juk nieko nereikia!“

„Teatriuko“ nariai nesikeičia jau trylika metų, kaip nesikeičia ir jų pradinė idėja – nors aktoriai prisipažįsta, kad norėtų plėstis, vaidinti didesnėse scenose su kokybiškesniu apšvietimu ir muzika, tačiau kol kas geresnio sprendimo nerandame – gal esame per dideli individualistai, įpratę sprendimus daryti patys?

Pas mus yra „vieno langelio principas“. Paskambini Dalytei ir kalbi tiek su aktore, tiek su direktore, o aš esu ir meno vadovas, ir aktorius, ir vairuotojas, – šypsojosi Ž.Ramanauskas, didžiuodamasis, kad tiek metų pavyko išlikti. – „Teatriukas“ yra mūsų gyvenimo būdas.

"Teatriuko" archyvo nuotr./Teatriuko kelionės Islandijoje akimirka
"Teatriuko" archyvo nuotr./„Teatriuko“ kelionės Islandijoje akimirka

Laukiant antrojo šeimos pagausėjimo, kalėdiniame spektaklyje D.Mikoliūnaitę pakeis aktorė Rasa Kulytė. O „Teatriuko“ vadovė kartu su mažąja Salomėja stebės spektaklį, sėdėdama tarp žiūrovų.

„Salomėja žiūri spektaklius nejudėdama – matyt solidarizuojasi su tėvais ir nenori trukdyti. Iki dukters gimimo buvo minčių kurti spektaklius ir suaugusiems, bet dabar norisi vaidinti tik vaikams“, – tikino Ž.Ramanauskas.

„Kurdami ir vaidindami vaikams, stengiamės skatinti kūrybišką jų požiūrį į aplinką, reiškinius, santykius. Juk šventę galima susikurti iš labai paprastų dalykų, o didžiausias džiaugsmas ir brangiausia dovana – bendra kūryba kartu su mylimais žmonėmis“, – vyrui pritarė ir D.Mikoliūnaitė.

Vilniaus kino teatro „Pasaka“ didžiojoje salėje mažieji žiūrovai laukiami gruodžio 18 dieną 15 val., kur „Teatriukas“ parodys savo kalėdinę premjerą „Trylika Senelių iš ledo šalies“. O gruodžio 26 d. 15 val. žiūrovai kviečiami į šventinį koncertą visai šeimai.

"Teatriuko" archyvo nuotr./Teatriuko kelionės Islandijoje akimirka
"Teatriuko" archyvo nuotr./„Teatriuko“ kelionės Islandijoje akimirka

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min