Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimo asociacija „Teatronas“ kauniečius kviečia į komediją „Juoko akademija“

Jaunimo asociacija „Teatronas"
„Teatrono" nuotr. / Jaunimo asociacija „Teatronas"
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 3 d., 18 val. atgimstantis Kauno kino teatras „Romuva“ ir jaunimo asociacija „Teatronas“ kviečia į dviejų dalių komediją pagal Koki Mitani pjesę – „Juoko akademija“.

Spektaklį kūrė tris metus veikianti jaunimo asociacija „Teatronas“. Ši trupė gerai pažįstama jaunimui, tačiau žiūrovams buvo labiau įprasta jos spektaklius išvysti kultūros centro „Tautos namai“ patalpose.

„Kol kultūros centras remontuojamas, nusprendėme paieškoti naujų patalpų. Apie atgimstantį „Romuvos“ kino teatrą girdėjome ir iš spaudos ir iš savo aktorių, kurie prisidėjo tvarkant šias patalpas. Salė puikiai tinka parodyti iki šiol mažai kam matytą „Juoko akademiją“. Šis spektaklis reikalauja kiek kitokios erdvės nei gali suteikti teatrai. „Romuvos“ amfiteatriškumas mums puikiai tiks“ – sakė „Teatrono“ nariai.

Dar ne kiekvienas kaunietis žino, kad „Romuvos“ kino teatras, ne vienus metus buvęs apleistas, pagaliau atgimė. Seniausiame kino teatro pastate Lietuvoje vėl reguliariai vyksta kino seansai, įvairūs kultūriniai renginiai.

Veiksmas – Japonijoje

Pjesės veiksmas vyksta 1940 metų rudenį Japonijoje. Jaunas dramaturgas apsilanko pas cenzorių, kurio pareiga neleisti paskelbti nieko politiškai nekorektiško ar draudžiamo prieškarinei visuomenei. Taip pat paaiškėja, kad šis cenzorius turi išankstinį nusistatymą prieš komedijas.

Jaunasis autorius tikisi gauti leidimą savo pjesės statymui dar prieš pradedant ją repetuoti, tačiau cenzorius kasdien ieško ir randa vis naujų priekabių, taip ne tik trukdydamas darbui, bet ir siekdamas uždaryti autoriaus trupę „Juoko akademija“. Autoriui tenka perrašinėti pjesę, ir tai, kas prasidėjo kaip žiaurus pasityčiojimas, vis labiau tobulina jo mažavertę komediją.

Kūrybos džiaugsmas, suvokimas, vienas kito supratimas, išklausymas, kad ir ne greitai įgyjamas, naujų, tikrų vertybių atradimas, kai jau valdžia ar įstatymai pralaimi žmogiškumui – yra spektaklio „variklis“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min