Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2012 09 29, 17:50

Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius kviečia boikotuoti kontroversiškus spektaklius „Sirenų“ festivalyje

Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius paragino tikinčiuosius ir visus geros valios žmones nelankyti kontroversiško spektaklio, įtraukto į teatro festivalio „Sirenos“ repertuarą, praneša portalas bernardinai.lt.
Sigitas Tamkevičius
Sigitas Tamkevičius / „Scanpix“ nuotr.

Arkivyskupas kreipėsi į žmones homilijoje, kurią penktadienį, rugsėjo 28 d. pasakė Šiluvoje. Jis kvietė tikinčiuosius bei visus geros valios žmones nelankyti Lietuvos nacionalinio dramos teatro Vilniuje rodomų spektaklių, kurie „niekina Viešpaties Veido atvaizdą ir ypač skaudina krikščionis, nes mums šis Veidas ypatingai brangus – kaip Tėvo ir Motinos.“

Festivalyje šiais metais bus rodomi trys užsienio kūrėjų spektakliai. Tai Michaelio Schröderio spektaklis „Apie gyvenimo trumpumą“, Rodrigo Garcia „Mirtis ir reinkarnacija į kaubojų“ ir Romeo Castellucci „Apie Dievo sūnaus veido koncepciją“. Itin kontroversiškais vertinimais pasižymi pastarųjų dviejų jau ne pirmą kartą į Lietuvą atvykstančių režisierių spektakliai. Dėl spektaklio R. Castelluccci „Apie dievo sūnaus veido koncepciją“ vyko protestai Belgijoje ir Prancūzijoje, Paryžiuje dėl į sceną įsiveržusių protestuotojų spektaklis buvo nutrauktas.

Tuo tarpu „Sirenų“ atstovai šeštadienį išplatino pareiškimą, kuriame ragino nespręsti apie meno kūrinį iš vieno fragmento. „Meno laisvė yra nekvestionuojama. Tikėjimas nereiškia, kad į religiją privaloma žvelgti dogmatiškai“, – pranešime spaudai buvo cituojami organizatoriai. 

Anksčiau pasipiktinimą spektakliu buvo išreiškusi ir Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min