Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Marčiulynas-Bo Haengas: „Apgailestauju, bet spektaklyje nebus to, kas draudžiama vienuoliui“

Kęstutis Marčiulynas-Bo Haengas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstutis Marčiulynas-Bo Haengas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš vienuolika metų į Pietų Korėją išvykęs ir zen budistų vienuoliu tapęs buvęs aktorius, teatro režisierius Kęstutis Marčiulynas, spalio 21 dieną pakvies į vienos dalies monospektaklį „Auksinė šventykla“. Drauge su Auksinio scenos kryžiaus savininke Egle Mikulionyte režisuotame kūrinyje K.Marčiulynas-Bo Haengas žada pasistengti, jog žiūrovai nė sekundei neatsipalaiduotų.

„Mintis, kurti „Auksinę šventyklą“ kilo prieš tris ar net keturis metus, tačiau niekada nemaniau, kad mes ją realizuosime. Visą pjesę parašė pats Bo Haengas, suradęs kertinius klausimus ir atsakymus stulbinančioje Yukio Mishimos knygoje „Auksinė šventykla“, – pasakojo aktorė E.Mikulionytė.

Spektaklis vyks toje pačioje erdvėje, kur vaidinamas Oskaro Koršunovo spektaklis „Dugne“. Tad „Auksinė šventykla“ bus lyg savotiškas „Dugne“ tęsinys. Aktorė užsimena, jog „Auksinėje šventykloje“ pasirodys aktorius iš O.Koršunovo spektaklio.

K.Mačiulynas-Bo Haengas teigia, jog knyga „Auksinė šventykla“ parašyta labai literatūriškai, tačiau dvasiniu aspektu ji gan skurdi. Tai istorija apie vieną zen budistą, 1950m. sudeginusį šventyklą Kiote, po ko jis buvo pripažintas bepročiu.

Apgailestauju, bet spektaklyje nebus strypo, ant kurio suksiuosi, nebus to, kas draudžiama vienuoliui.

„Galiausiai supratau, jog knygoje esu aprašomas tarsi aš pats. Pagalvojau, tarsi mane patį laikytų bepročiu, nes noras sudeginti šventyklą, kurioje gyveni, kyla daugeliui – tai yra dalis „dvasinės praktikos“. Šis spektaklis pasakoja vienuolio dvasinį kelią, gyvenimą ir išėjimą. Apgailestauju, tačiau spektaklyje nebus strypo, ant kurio suksiuosi, nebus to, kas draudžiama vienuoliui. Tai bus tarsi mano santykis su tuo, kaip aš viską suprantu“, – kalbėjo K.Marčiulynas-Bo Heangas.

Anot monospektaklio režisierių, kūrinys nėra skirtas tik tiems, kurie domisi zen budizmu. „Tai bus tarsi pokalbis apie apgavystės esmę ir ką su ja daryti. Juk pasaulyje daugybė skirtingai mąstančių žmonių, kurie kelia egzistencinius klausimus ir pereina per įvairius gyvenimo dugnus“, – apie būsimą spektaklį kalbėjo E.Mikulionytė.

Monospektaklis „Auksinė šventykla“ vyks spalio 21 d. Vilniuje, Oskaro Koršunovo teatro studijoje (Ašmenos g. 8).

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kęstutis Marčiulynas - Bo Haeng ir Eglė Mikulionytė
Kęstutis Marčiulynas-Bo Haengas ir Eglė Mikulionytė

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min