Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 21d. 16:14

Ketvirtadienį – šiuolaikinio šokio spektaklio „Druska“ premjera

Scena iš spektaklio „Druska“
Spektaklio kūrėjų nuotr. / Scena iš spektaklio „Druska“

LMTA docentė choreografė Aira Naginevičiūtė į savo antrakursius žvelgia su viltimi. Žingsnis po žingsnio jie kaupia patirtį ir kuria save. Kiekviena užduotis jiems – tai naujas iššūkis, priartinantis prie scenos, padedantis studentui tapti šokėju. „Druska“ gimė iš improvizacijų paveikslų tema, kuomet vaizdo sukeltas įspūdis inspiravo būsenas, o šios turėjo būti išreikštos judesiu.

Kodėl druska? Todėl, kad ji – laki, plastiška, kaip įspūdis, kaip būsena. Todėl, kad ji – polifunkcionali, ja kvėpuojame, iš jos kalamos skulptūros. Todėl, kad ji – visur. Ir todėl, kad ji – tai prakaitas, be kurio nieko nepasieksi.

Jauni ir, kaip teigia režisierė Aira Naginevičiūtė, žinių trokštantys studentai nuolat klausia, ieško ir tikisi rasti žmones, kuriems rūpi tie patys dalykai. Šokėjai veržiasi į šiuolaikinio šokio formas ir primena, jog šokis nėra vien fizinių veiksmų grandinė. Tai ir teatras, atskleidžiantis daugybę prasmių bei poteksčių. Ir kalbantis apie tai, kas svarbu žmogui.

Sudaužius Laiką pabyra druskos skeveldros. Alsuojančios smiltys. Nuo iki šiol buvusių ir tik pradedančių būti pasidaro balta.

Spektaklio premjera įvyks balandžio 21 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val. Šokio teatre (T.Kosciuškos g. 11) šiuolaikinio šokio festivalio SHOCK academia metu.

Režisierė: Aira Naginevičiūtė, kostiumai: Rūta Kyguolytė, garso režisūra: Vladas Dieninis, muzika: Hannu, V.Gallo, Aphex Twin, Vladas Dieninis, Maninkari, Mona De Bo.

Šoka Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šiuolaikinio šokio kurso studentai: Marija Baranauskaitė, Rytis Česaitis, Simona Grikšaitė, Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė, Justina Miškauskaitė, Julijana Tomaševskaja.

Temos: 2 Premjera Teatras
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min