Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 11d. 09:12

Klaipėdos lėlių teatro premjeroje lėles atstos... viela

Klaipėdos lėlių teatro premjeroje vaizdas bus kuriamas iš paprasčiausios vielos.
Lėlių teatro nuotr. / Klaipėdos lėlių teatro premjeroje vaizdas bus kuriamas iš paprasčiausios vielos.

Klaipėdos lėlių teatras penktadienį į premjerą pakvies visai kitokią publiką, nei įprastai – suaugusiuosius, į šį teatrą iki šiol lydėjusius tik vaikus.

Naujasis spektaklis gimė pagal rašytojo Mindaugo Valiuko pjesę „Šalia, arba Fuga Nr. 486“. Anot kūrėjo, spektaklyje netrūks vaizdo, ekspresijos, grotesko, intrigos. „Spektaklis valiūkiškas, toks man ir patinka“, - šypsojosi klaipėdietis rašytojas M. Valiukas.

Spektaklis „Šalia“ pasakoja apie vienos poros santykius – netikėtai dingsta Pono Q žmona. Prasideda liūdna išsiskyrimo istorija, kur du vienas kitą mylėję žmonės tampa priešais: nebetenka nuovokos, tampa savotiškomis pabaisomis.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Spektaklio dailininkė ir režisierė Gintarė Radvilavičiūtė
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Spektaklio dailininkė ir režisierė Gintarė Radvilavičiūtė

Spektaklio „Šalia“ dailininkė ir režisierė Gintarė Radvilavičiūtė šį kartą lėles kūrė iš vielos. Viela pasirodė labai plastiška medžiaga – išlankstyta daugybė figūrų, kurios ir kurs vaizdą spektaklyje. „Nupiešti eskizus buvo kur kas lengviau – išlankstyti vielą nebuvo taip paprasta, kaip iš pradžių maniau“, - prisipažino kūrėja. Tačiau rezultatas pranoko lūkesčius – spektaklis labai dinamiškas. Žiūrovams net gali kilti abejonių, kaip šitokį vaizdą galima pasiekti tik smaigstant išlankstytą vielą į putplasčio gabalą. Vielinės lėlės lengvai deformuojamos, jos susukamos, sulankstomos, išlankstomos, iškraipomos.

Spektaklio „Šalia“ premjera – penktadienį, 18 val. Klaipėdos lėlių teatre. Lėles spektaklyje valdys aktoriai Rūta Bunikytė ir Simas Venckus, muziką kūrė Aušra Vaštakaitė.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min