2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Klaipėdos lėlių teatro premjeroje lėles atstos... viela

Klaipėdos lėlių teatras penktadienį į premjerą pakvies visai kitokią publiką, nei įprastai – suaugusiuosius, į šį teatrą iki šiol lydėjusius tik vaikus.
Klaipėdos lėlių teatro premjeroje vaizdas bus kuriamas iš paprasčiausios vielos.
Klaipėdos lėlių teatro premjeroje vaizdas bus kuriamas iš paprasčiausios vielos. / Lėlių teatro nuotr.

Naujasis spektaklis gimė pagal rašytojo Mindaugo Valiuko pjesę „Šalia, arba Fuga Nr. 486“. Anot kūrėjo, spektaklyje netrūks vaizdo, ekspresijos, grotesko, intrigos. „Spektaklis valiūkiškas, toks man ir patinka“, - šypsojosi klaipėdietis rašytojas M. Valiukas.

Spektaklis „Šalia“ pasakoja apie vienos poros santykius – netikėtai dingsta Pono Q žmona. Prasideda liūdna išsiskyrimo istorija, kur du vienas kitą mylėję žmonės tampa priešais: nebetenka nuovokos, tampa savotiškomis pabaisomis.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Spektaklio dailininkė ir režisierė Gintarė Radvilavičiūtė
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Spektaklio dailininkė ir režisierė Gintarė Radvilavičiūtė

Spektaklio „Šalia“ dailininkė ir režisierė Gintarė Radvilavičiūtė šį kartą lėles kūrė iš vielos. Viela pasirodė labai plastiška medžiaga – išlankstyta daugybė figūrų, kurios ir kurs vaizdą spektaklyje. „Nupiešti eskizus buvo kur kas lengviau – išlankstyti vielą nebuvo taip paprasta, kaip iš pradžių maniau“, - prisipažino kūrėja. Tačiau rezultatas pranoko lūkesčius – spektaklis labai dinamiškas. Žiūrovams net gali kilti abejonių, kaip šitokį vaizdą galima pasiekti tik smaigstant išlankstytą vielą į putplasčio gabalą. Vielinės lėlės lengvai deformuojamos, jos susukamos, sulankstomos, išlankstomos, iškraipomos.

Spektaklio „Šalia“ premjera – penktadienį, 18 val. Klaipėdos lėlių teatre. Lėles spektaklyje valdys aktoriai Rūta Bunikytė ir Simas Venckus, muziką kūrė Aušra Vaštakaitė.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min