Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LMA Vrublevskių bibliotekoje saugomas seniausių teatro afišų rinkinys atskleidžia teatro raidos istoriją

Afiša
LMA Vrublevskių bibliotekos nuotr. / Afiša
Šaltinis: 15min
0
A A

LMA Vrublevskių bibliotekos Smulkiosios spaudos fonde saugomos Vilniaus, Varšuvos, Krokuvos, Lvovo, Gardino, Manheimo, Heidelbergo, Prahos ir kitų miestų teatrų afišos, kurių seniausia išspausdinta 1787 m.

Bibliotekoje saugomas teatro afišų rinkinys yra unikalus, nes chronologiškai seniausias ir pats išsamiausias Lietuvoje.

Afišomis savo tyrimams ne kartą naudojosi įvairių šalių teatro istorikai: Vida Bakutytė, Jerzy Timoszewicz, Zbigniew Jędrychowski, Helmutas Šabasevičius ir kt. LMA Vrublevskių bibliotekos afišos kaip vientisas rinkinys dar tik pradedamas tirti, tačiau jau aptinkama unikalių ir itin vertingų afišų egzempliorių.

Bibliotekoje saugomas teatro afišų rinkinys yra unikalus, nes chronologiškai seniausias ir pats išsamiausias Lietuvoje.

Labiausiai priežiūros reikalaujančius dokumentus tvarko ir prižiūri patyrę bibliotekos restauratoriai. Daugiau informacijos apie afišas galima rasti naujausiame LMAVB metraščio numeryje publikuotame Justinos Kučinskaitės straipsnyje „Vilniaus teatro afišos Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos rinkiniuose“.

Jame aprašomos afišų patekimo į bibliotekos fondus aplinkybės, atkuriamas XIX a. I pusės Vilniaus teatro repertuaras. Straipsnio autorei į afišas rūpėjo pažvelgti per jų, kaip unikalaus dokumento, prizmę. Analizuojant afišose pateiktą informaciją, ryškėja gyvas ir daugiabriaunis teatro bendruomenės vaizdas, praturtintas savita retorika, žavintis aukštu meniniu lygiu, grandioziniais spektaklių pastatymais.

LMA Vrublevskių biblioteka savo fonduose saugo unikalią vertę turintį afišų rinkinį, kuris yra prieinamas tyrinėtojams ir gali tapti ne vienos mokslinės studijos ar straipsnio pagrindu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min