Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oskaro Koršunovo „Žuvėdrai“ – net penki tarptautinio festivalio Torūnėje prizai

Žuvėdra9
Tomo Ivanausko nuotr. / Žuvėdra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

OKT/Vilniaus miesto teatro naujausio spektaklio „Žuvėdra“ tarptautinis debiutas buvo daugiau nei sėkmingas. Torūnėje (Lenkija) vykusiame jau 22-ajame tarptautiniame teatro festivalyje „Kontakt“ spektaklis susižėrė net penkis apdovanojimus. Tai – net pusė viso festivalio apdovanojimų.

Antrą kartą iš eilės Torūnės festivalyje geriausiu režisieriumi pripažįstamas Oskaras Koršunovas. Praeitame festivalyje už geriausią festivalio režisūrą buvo apdovanotas spektaklis „Dugne“.

Geriausios aktorės nominacijoje nugalėjo Mašos vaidmenį „Žuvėdroje“ sukūrusi Rasa Samuolytė.

Aktoriui Martynui Nedzinskui už jauno rašytojo Konstantino Trepliovo vaidmenį Torūnėje atiteko geriausio jaunojo menininko prizas.

OKT/Vilniaus miesto teatro „Žuvėdros“ interpretacijai taip pat atiteko trečioji festivalio premija.

Spektaklis sužavėjo festivalio publiką. Netylant žiūrovų plojimams abu vakarus aktoriai net šešis kartus sugrįžo į sceną nusilenkti, o vėliau komplimentus priiminėjo ir kiekvienas asmeniškai.

Spektaklis sužavėjo festivalio publiką. Netylant žiūrovų plojimams abu vakarus aktoriai net šešis kartus sugrįžo į sceną nusilenkti, o vėliau komplimentus priiminėjo ir kiekvienas asmeniškai.

Vilniečių „Žuvėdros“ interpretacija nepaliko abejingų ir tarp festivalyje dalyvavusių kritikų bei žurnalistų. Paprastai „Kontakt“ festivalyje po spektaklių vykstančiuose aptarimuose sulaukiama įvairių nuomonių, kartais – netgi labai griežtų ir kategoriškų, tačiau šį kartą kritikai neslėpė susižavėjimo. Tad OKT/Vilniaus miesto teatro „Žuvėdrai“ atiteko ir kritikų bei žurnalistų prizas – jų nuomone, tai buvo geriausias festivalio spektaklis.

„Koršunovo „Žuvėdra“ – tai pati didžiausia teatrinių įspūdžių dozė. Čechovo pjesės interpretacija itin moderni, paremta minimalistiniu scenovaizdžiu, be ištaigingų istorinių kostiumų, tačiau taip arti publikos. Kiekvienas aktorius savo charakterį kuria lengvai, išvengiant nereikalingo utriravimo, tačiau įtikinamai. Tai realūs žmonės, besidalinantys savo mažomis ir didelėmis problemomis tiesiog čia, scenoje“, – iš karto po spektaklio rašė kritikė Magdalena Janowska.

Tarptautinis teatro festivalis „Kontakt“ Torūnėje – vienas svarbiausių centrinės Europos teatro forumų, vykstantis jau dvidešimt antrą kartą. Dažnam režisieriui tai buvo langas į didžiausius Europos teatrų festivalius.

Komentarai
Temos žuvėdra
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min