Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penkių aktorių monodramoje – monologai apie meilę

Režisieriaus G.Aleksos režisuoti spektakliai, kuriuos įkūnija „Teatrono“ nariai, nėra skirti pramogai. Juose apsilankę žiūrovai skatinami mąstyti.
Spektaklio akimirka / Režisieriaus G.Aleksos režisuoti spektakliai, kuriuos įkūnija „Teatrono“ nariai, nėra skirti pramogai. Juose apsilankę žiūrovai skatinami mąstyti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį Kauno kultūros centre „Tautos namai“ asociacija „Teatronas“ pristatys naują režisieriaus Gildo Aleksos spektaklį „Tik viena duota“.

Penkių aktorių lūpomis pasakojama istorija atskleidžia, kas vyksta su žmogumi, kai jis lieka visiškai vienas.

„Pirmame plane, tarsi žaidimas, mistinis pasakojimas apie gyvenimą pagal keistas ir negirdėtas taisykles. Antrame – labai trapi istorija. Spektaklio eigoje supranti, kad personažai – tarsi išversti vidumi į išorę ir tiesiogiai vaizduoja savo vidinius pasaulius, o jų veiksmai ir kalba – mintis. Su aktoriais bandėme pavaizduoti tai, ką žmogus slepia nuo kitų. Tai – tikrasis „aš“, kuris atsiranda vienatvėje, nuolat mąstant“, – pasakojo spektaklį pagal savo paties pjesę pastatęs režisierius G.Aleksa.

Naujausią savo darbą jis vadina penkių žmonių monodrama. Nelogiškai skambantį apibūdinimą paaiškina pats režisierius: „Nors spektaklyje vaidina penki žmonės, kiekvienąsyk siužetą kuria tik vienas žmogus, kiti telieka tik kaip dekoracijos“.

Pasak jo, spektaklio personažams pagrindinė vertybė – gyvenimas. O nagrinėjamu objektu pasirinktas pats kontraversiškiausias jausmas – meilė. Prie ko ji priveda penkių žmonių vidinius pasaulius bus matoma akivaizdžiai. Tai atskleidžia ir personažų vardai: Mergina, kuri mylėjo (Monika Malakauskaitė), Vaikinas, kuris mylėjo (Jokūbas Bateika), Mergina, kuri myli (Agnė Auželytė), Mergina, kuri pavydėjo (Rūta Tamulevičiūtė), Vaikinas Tylenis (Šarūnas Masalskis).

Išvysti naujausią „Teatrono“ narių spektaklį bus galima šeštadienį, vasario 19 dieną, 18 val.

Komentarai
Temos Teatras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min