Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeroje „Medėjos“ – apie moteris žudančias savo vaikus

Birutė Letukaitė filmuoja spektaklio repeticiją
Kauno šokio teatro „Aura“ nuotr. / Spektaklio „Medėjos“ repeticiją filmuoja jo autorė, Kauno šokio teatro „Aura“ įkūrėja B.Letukaitė.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Pati žudysiu tuos, kur pagimdžiau“ – tokius žodžius į savo tragedijos protagonistės Medėjos lūpas idėjo Euripidas, antikinės Graikijos dramaturgas. Šie žodžiai persmelkia realybę iki šios dienos. Pasak choreografės Birutės Letukaitės „Medėja tapo per amžius besitęsiančiu simboliu motinos, nusprendusios nutraukti motinišką ryšį, nužudyti savo vaikus“.

Oficiali statistika neskelbiama, tačiau žiniasklaidoje teigiama, kad per metus motinų nužudomi 6-7 naujagimiai, per pastaruosius tris metus atlikta apie 27 tūkstančius abortų.

Naujausiame šokio teatro „Aura“ spektaklyje „Medėjos“ kalbama apie tai, kaip ir kodėl motinos suplėšo savo ryšį su gimusiais ir negimusiais vaikais, apie smurtą, kurį patiria niekuo nenusikaltusieji.

Organizatorių nuotr./Spektaklio „Medėjos“ premjera – gegužės  7 d., 18 val., Nacionaliniame dramos teatre, didžiojoje salėje, festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“.
Organizatorių nuotr./„Medėjos“ premjera – gegužės 7 d., 18 val., Nacionaliniame dramos teatre

Choreografės B.Letukaitės spektakliui gegužės 7 dieną patikėta uždaryti tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį Naujasis Baltijos šokis, Nacionaliniame dramos teatre, didžiojoje scenoje.

Spektakliui buvo suburta stipri kūrybinė grupė. Muziką „Medėjoms“, kuria kompozitorius Antanas Jasenka – elektroninės ir elektroakustinės muzikos kūrėjas nuo 1998 metų intensyviai dirba ir teatre. Muziką yra kūręs Oskaro Koršunovo, Ewos Piotrowskos, Gyčio Padegimo ir daugelio kitų spektakliams.

Vokalines ir choreografines partijas spektaklyje atliks žymi dainininkė, sopranas Skaidra Jančaitė, eksperimentinių projektų autorė ir dalyvė, dirbusi su Simona Orinska, grupe Betoniniai triušiai, koncertuodama išmaišiusi visą Europą. Ji spektaklyje atliks Medėjos vaidmenį.

Skaidros Jančaitės dėka spektaklyje uždainuos ir šokio teatro „Aura“ šokėjai. Kostiumus spektakliui kuria Rūta Biliūnaitė, apšvietimu rūpinasi Tadas Valeika.

Spektaklio premjera – gegužės 7 d., 18 val., Nacionaliniame dramos teatre, didžiojoje salėje, festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min