Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 2d. 14:34

Projekte „Panevėžys vienija ir taškas!“ – Nobelio premijos laureatė S.Aleksijevič, režisierius K.Zanussi ir bokso čempionas V.Klyčko

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro projekto „Panevėžys vienija ir taškas“ pristatymas
G. Adinavičiūtės/15min nuotr. / Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro projekto „Panevėžys vienija ir taškas“ pristatymas

Juozo Miltinio dramos teatro iniciatyva Panevėžio miesto laukia šeši kultūros kupini mėnesiai. Trečiadienį žiniasklaidai pristatydami projektą „Panevėžys vienija ir taškas!“, organizatoriai teigė, jog nors buvo sumanytas kaip kultūrinis renginys, projektas apims visas miesto gyvenimo sritis.

Šešis mėnesius (tris pavasarį ir tris rudenį) truksiantis projektas prasidės jau kovą. Minint Juozo Miltinio teatro 75-erių metų jubiliejų, pirmasis renginio mėnuo tituluojamas „Teatro triumfu“, o ryškiausias jo renginys – režisieriaus Juliaus Dautarto pagal Alvydo Šlepiko pjesę sukurto spektaklio „Lietaus dievas“ premjera.

Spaudos konferencijoje kalbėjęs A.Šlepikas teigė, kad kurti legendiniam Juozo Miltinio teatrui buvo didelė garbė, nors iš pradžių jis nežinojo, kad pjesė bus skirta būtent šiam projektui. A.Šlepikas sakė, jog nesitikėjo kada nors parašysiantis pjesę, nes buvo sunku atsiriboti nuo savo turimos teatrinės patirties, tačiau spektaklio režisierius J.Dautartas skatino rašyti taip, kad režisuojant jam kiltų kuo daugiau iššūkių.

G. Adinavičiūtės/15min nuotr./Linas Zaikauskas, Alvydas Šlepikas
G. Adinavičiūtės/15min nuotr./Linas Zaikauskas, Alvydas Šlepikas

Balandį Panevėžyje apsilankys 2015-ųjų metų Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič, vos vienai dienai atvyksianti į pagal savo knygą „Černobylio malda“ sukurto spektaklio premjerą.

Pasak A.Šlepiko, spektaklis „Lietaus dievas“ pasakoja apie Panevėžio rajone esantį Upytės miestelį, kuriame meilę skirtingais jos pavidalais išgyvena keturios poros. „Gerai, kad pjesė apie meilę. Vis dėlto manau, kad po 75-ečio turėtų būti atgimimas, o atgimimas be meilės neįmanomas,“ – sakė A.Šlepikas.

Balandžio mėnuo Panevėžyje bus skirtas Černobylio katastrofos trisdešimtmečiui paminėti. Šį mėnesį Panevėžyje apsilankys ir bene laukiamiausia mugės viešnia – 2015-ųjų metų Nobelio literatūros premijos laureatė Svetlana Aleksijevič, vos vienai dienai atvyksianti į pagal savo knygą „Černobylio malda“ sukurto spektaklio premjerą.

Juozo Miltinio dramos teatro vadovas, režisierius Linas Zaikauskas teigė, jog prisikviesti pasaulinio garso literatūros žvaigždę sudėtinga nebuvo – paskambinus S.Aleksijevič, ji džiugiai sutiko atvykti į Panevėžį, kuriame ligšiol nėra buvusi. Tiesa, jos agentė iš pradžių laikėsi kitos nuomonės, tačiau galiausiai ir ją pavyko įtikinti įtraukti Panevėžį į intensyvų rašytojos kelionių grafiką, kuriame Panevėžys šįkart nurungė vizitą į Briuselį.

Gegužė bus skirta pamąstymams apie senatvės ir jaunystės sankirtą. L.Zaikauskas neslepia: „Panevėžys tapo miestu, kur gyvena arba seni žmonės, arba mokinukai, nes jaunimas išvažiuoja – geriausiu atveju į Vilnių, blogiausiu – į vadinamąjį Londoną.“ Gegužę Juozo miltinio teatre bus pastatytas spektaklis pagal suomių autorės Lauros Ruohonen pjesę „Vyšnia šokolade“, kuriame kalbama apie tai, kaip senatvė susiliečia su jaunyste.

Gegužės mėnesį Panevėžyje apsilankys ir žymi Biblijos tyrinėtoja, garbaus amžiaus Dolores Aleixandre, kurios knygas labai vertina ir skaito popiežius Pranciškus.

G. Adinavičiūtės/15min nuotr./Linas Zaikauskas, Alvydas Šlepikas
G. Adinavičiūtės/15min nuotr./Linas Zaikauskas, Alvydas Šlepikas

​Šiomis dienomis skelbiame apie gripo epidemijos pabaigą Panevėžyje, labai panašu, kad netrukus turėsiu skelbti kitą epidemiją – kultūrinio užkrato epidemiją, – sakė Rytis Mykolas Račkauskas.

Paskutinį gegužės penktadienį bus atgaivinta Panevėžyje prieš šimtmetį gyvavusi tradicija, Radastos diena, kurios metu 50 iškiliausių miesto vyrų simboliškai pardavinėdavo radastų gėles mieste, o surinkti pinigai būdavo skirti kovai su džiova. Šiemet organizuojamos akcijos metu surinktos lėšos bus paaukotos miesto slaugos ligoninės aparatūrai įsigyti.

Rugsėjo mėnuo bus skirtas klausimams apie baimę ir jos nugalėjimą. Juozo Miltinio dramos teatras drauge su Šiaulių dramos teatru statys spektaklį pagal šiuolaikinę turkų dramaturgo Tundžero Džiudženoglu pjesę „Lavina“. Pusė spektaklio aktorių bus šiauliečiai, pusė – panevėžiečiai. Dramaturgas T.Džiudženoglu taip pat viešės Lietuvoje.

Rugsėjį tikimasi sulaukti ir katalikų vyskupo iš Alepo miesto Sirijoje vizito Panevėžyje.

Spalio mėnesį Juozo Miltinio dramos teatre Lenkijos kino ir teatro grandas Krzysztofas Zanussi režisuos savo pjesę „Mirties nuosprendis antrininkui“. Rugpjūtį visi pagrindiniai pjesės aktoriai važiuos į Lenkiją, kur svečiuosis pas K.Zanussį, vėliau visi drauge atvyks į Panevėžį. Anot L.Zaikausko, spektaklyje bus kalbama apie moralinę dilemą.

Lapkričio mėnuo projekto „Panevėžys vienija ir taškas!“ programoje bus skirtas Maidanui – Kijevo nacionalinio teatro meno vadovas S.Moisejevas Juozo Miltinio teatre statys spektaklį pagal šiuolaikinės ukrainiečių dramaturgės N.Vorozhbyt pjesę „Saša, išnešk šiukšles“, o programą vainikuos buvusio panevėžiečio, bokso čempiono Vitalijaus Klyčko viešnagė.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Panevėžio miesto metas Rytis Mykolas Račkauskas sakė: „Šiomis dienomis skelbiame apie gripo epidemijos pabaigą Panevėžyje, labai panašu, kad netrukus turėsiu skelbti kitą epidemiją – kultūrinio užkrato epidemiją.“

Meras pabrėžė, jog šis renginys grąžina teatrui miesto kultūros širdies vaidmenį.

G. Adinavičiūtės/15min nuotr./Rytis Mykolas Račkauskas
G. Adinavičiūtės/15min nuotr./Rytis Mykolas Račkauskas

​Kada žmogus tiki tuo, ką daro, jis gali prisikviesti puikiausius menininkus ir kartu kurti nebūtinai sostinėje, – sakė P.Poderytė.

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitė-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė išreiškė viltį, jog šie metai taps ypatinga pradžia miestui. „Visi keliai ves tik į Panevėžį,“ – sakė R.Maselytė.

Lietuvos Respublikos kultūros viceministrė Patricija Poderytė teigė, jog pernai spalį Kultūros ministerijos surengtą konkursą į Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovo pareigas laimėjusio L.Zaikausko programa atrodė labai ambicinga, kai kuriems gal net per daug ambicinga, ir smarkiai išsiskyrė iš kitų kandidatų pasiūlymų, todėl džiugu, kad šiandien matome konkretų jos rezultatą – 6 mėnesių trukmės projektą.

G. Adinavičiūtės/15min nuotr./Patricija Poderyė
G. Adinavičiūtės/15min nuotr./Patricija Poderyė

„Kaip mes visi žinome, kultūrinį lauką, ir ne tik kultūrinį, kuria asmenybės. Atvažiavo Miltinis į Panevėžį, ir Panevėžys tapo garsus visoje Europoje. <...> Kada žmogus tiki tuo, ką daro, jis gali prisikviesti puikiausius menininkus ir kartu kurti nebūtinai sostinėje“, – sakė P.Poderytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min