Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 16d. 10:26

„Raganiukės teatre“ balandį svečiuosis Klaipėdos jaunimo teatras „Be durų“

„Raganiukės teatre“ balandį svečiuosis Klaipėdos jaunimo teatras „Be durų“.
„Raganiukės teatro“ nuotr. / „Raganiukės teatre“ balandį svečiuosis Klaipėdos jaunimo teatras „Be durų“.

Balandžio 1 d. „Raganiukės teatrą“ aplankys Klaipėdos miesto kultūros centro „Žvejų rūmai“ jaunimo teatras „Be durų“. Šaunusis „Be durų“ kolektyvas „Raganiukės teatre“ parodys spektaklį vaikams „Raganiukė“.

Vilniaus vaikų teatras džiaugiasi sulauksiantis ypatingų svečių iš pajūrio. Simboliška, kad svečiai ketina pristatyti spektaklį, pastatytą pagal Otfrydo Proislerio apysaką „Raganiukė“. Jei prisiminsime teatro istoriją, „Raganiukės teatro“ pavadinimą nulėmė būtent šis O. Proislerio personažas, nešantis pasauliui gėrį, šviesą ir teisingumą. Pagrindinė istorijos veikėja yra vos 127 metų sulaukusi Raganiukė, kuri kasdien po 6 valandas mokėsi burti. Raganiukės gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai Valpurgijos naktį nenuorama užsitraukia nemalonę ir gauna rimtą užduotį – per metus ji turi išpirkti savo kaltę ir tapti gera ragana. Kaip sekėsi Raganiukei, sužinosite pažiūrėję spalvingą jaunimo teatro „Be durų“ spektaklį.

Spektaklio režisierė Angelė Juškevičienė pasakojo, kad šis spektaklis buvo pastatytas prieš trejus metus. Per šį laikotarpį kūrėja pastebėjo, kad vaikai su didžiausiu malonumu eina į teatrą pamatyti „gyvo” personažo. A. Juškevičienė teigė, kad literatūrinių kūrinių interpretacijos scenoje yra vienas iš pagrindinių jaunimo teatro „Be durų“ kūrybos bruožų.

„Raganiukei“ muziką sukūrė ilgametis „Be durų“ teatro aktorius ir kompozitorius Haroldas Šlikas. Spektaklį aktoriai įdainavo savo balsais. Šaunieji Klaipėdos teatralai siunčia žinutę mažiems ir dideliems spektaklių žiūrovams kviesdami atvykti į spektaklį: „mes tikime O. Proisleriu ir kalbame apie tai scenoje. Visų stebuklų stebuklas yra doras nesavanaudiškas poelgis. Galbūt kaip tik šiandien mums labiausiai ir stinga šio stebuklo. Kurkime jį ir dauginkime, ir nesvarbu kuom mostelėsime – burtų lazdele, Raganiukės šluota ar savo širdies gerumu“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min