Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

10 keisčiausių teismo bausmių

Jeigu jau nutiko taip, kad atsidūrėte teismo salėje, tikriausiai velniškai bijote klausant nuosprendžio išgirsti žodį „kalėjimas“ ar „laisvės atėmimas“. Tačiau teisėjai baudžia ne tik laisvės atėmimu, piniginėmis baudomis ar viešaisiais darbais. Prasikaltusiems kartais pateikiama kūrybingų alternatyvų, kad jiems nereikėtų leisti dienų už grotų ar kratyti piniginės.
Bylos nagrinėjimas
Bylos nagrinėjimas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Praėjusį mėnesį Pietų Karolinos valstijoje teismas moteriai nurodė skaityti Senąjį Testamentą – tai buvo dalis bausmės už vairavimą išgėrus. Tačiau ji – ne viena, sulaukusi, švelniai tariant, keistų bausmių. „The Business Insider“ atkreipia dėmesį į dešimt bausmių, privertusių labiausiai kilstelti antakius iš nuostabos.

20 valandų klausant Bethoveno, Šopeno ir Bacho

2008 metais 24-erių Andrew Vactoras iš pradžių buvo nubaustas 150 JAV dolerių bauda už garsų repo muzikos grojimą savo mašinoje. Tačiau teisėja Susan Fornof-Lippencott pasiūlė sumažinti baudą iki 35 dolerių, jeigu jis sutiks išklausyti 20 valandų klasikinės muzikos – būtent Beethoveno, Chopino ir Bacho kūrinių.

Teisėja aiškino, kad ji nori, jog vaikinas suprastų, ką reiškia, kai esi verčiamas klausyti tau nepatinkančios muzikos. Tačiau A.Vactoras po 15 minučių klasikinės muzikos klausymo sutiko sumokėti visą baudą, kad galėtų eiti į krepšinio treniruotę.

Porai įsakyta stovėti vaikiškame baseine ir dalyti skrajutes apie saugumą vandenyje

Pora Ohajo valstijoje 2011 metais nusprendė nekreipti dėmesio į draudimus ir pasiryžo išbandyti pavojingą ir neužregistruotą kelionę upe valtimi. 

Channel 5/Pora baseine
Channel 5/Pora baseine

Kai jie pasiekė sausumą, dar ir pamelavo pareigūnams apie savo kelionės detales. Galiausiai porelė prisipažino pažeidusi taisykles, o jiems skirta 90 parų kalėjime. Bausmė buvo iškart sumažinta iki 30 dienų, o teisėjas Michaelis Ciconnetti dar ir suteikė galimybę kalėjime nepraleisti nė dienos. Viskas, ką reikėjo padaryti – per miesto šventę apsivilkus gelbėjimosi liemenes stovėti pripučiame vaikiškame baseine ir dalyti skrajutes apie saugumą vandenyje.

Teismas įpareigojo papietauti ir eiti žaisti kėgliais

Ginčas dėl to, kad vyras nepasveikino žmonos per jos gimtadienį, atkeliavo net iki teismo. Vyras buvo sulaikytas, kai per barnį pastūmė žmoną ir grasino jai suduoti. Kadangi tai tebuvo grasinimas, teismas nusprendė, kad incidentas yra smulkus, ir vietoj bausmės pasirinko neįprastą alternatyvą. Teisėjas paklausė žmonos, ką ši mėgsta veikti. Ji atsakė, kad mėgsta žaisti kėgliais ir valgyti „Raudonojo omaro“ restorane. „Gėlės, gimtadienio atvirukas, „Raudonasis omaras“ ir kėgliai“, – vyriškiui nurodė teisėjas.

Vyras turėjo feisbuke atsiprašyti žmonos

Markas Byronas savo „Facebook“ profilyje įrašė ilgą tiradą apie žmoną, su kuria jau skyrėsi. Ji padavė jį į teismą, teigdama, kad žinutė pažeidė jau anksčiau teismo išduotą orderį, kuris uždraudė jam priekabiauti ir erzinti žmoną. Teismas su moterimi sutiko ir vyrui pateikė pasirinkimą: arba kalėjimas, arba 30 dienų kasdien feisbuke atsiprašyti žmonos. M. Byronas kasdien sąžiningai tą darė, tačiau 26 bausmės dieną pareiškė to nebedarysiąs, nes tai pažeidžia jo teisę į žodžio laisvę.

Vyrukas buvo priverstas išsikelti iš tėvų namų ir susirasti darbą

Teisės diplomą turintis ispanas 2011 metais savo tėvus padavė į teismą, nes šie atsisakė jam mokėti kišenpinigius. Teisėjas su nepatenkintu sūnumi nesutiko ir vietoj jo ieškinio patenkinimo nurodė per 30 dienų išsikraustyti ir susirasti darbą. Ispanijoje toks teismo sprendimas buvo laikomas itin netikėtu, nes ten net į ketvirtą dešimtį įkopę vyrai, tebegyvenantys su tėvais, yra įprastas dalykas.

Tačiau teisėjas visiškai nepaliko vyro pliko ir baso – tėvams buvo nurodyta kas mėnesį sūnui mokėti po 200 eurų, kol jis galės pats savimi pasirūpinti.

Moteriai teko praleisti naktį miške

Michelle Murray 2005 metais atsidūrė teisme po to, kai dviejuose Ohajo parkuose paliko iš viso 35 kačiukus. Daugeliui iš jų atsirado sunkių sveikatos sutrikimų, o devyni iš jų mirė.

„Kaip tau patiktų būti numestai parke vėlai vakare, praleisti visą naktį klausant kojotų, aplink tave tamsoje šmirinėjančių meškėnų, sėdėti šaltyje nežinant, kada gausi pavalgyti, kada būsi išgelbėta?“ – teisėjas paklausė moters. Tuomet teismas leido pasirinkti – kalėjimas, pinigų paaukojimas „Humane Society“ arba naktis vienumoje miške. Ji pasirinko pastarąjį ir visą naktį jai teko be maisto praleisti vienai miške.

Bausmė – skaitymas ir rašymas

Otis Mobley Jr. buvo sulaikytas įtariant, kad jis mėgino parduoti granatsvaidį, tačiau teisėja Yvonne Gonzalez Rogers sutiko jį paleisti, bet tik su viena neįprasta sąlyga. Vyras turi kasdien skaityti ir rašyti ataskaitas apie perskaitytas knygas.

Teisėja įsakė jam kiekvieną dieną skirti valandą knygų skaitymui ir bent pusvalandį rašymui apie perskaitytas knygas iš sąrašo, kurį pati jam davė.

Picerijos savininkas turėjo aukoti picas

Picerijos savininkas Bafalo mieste buvo sučiuptas nusukinėjantis mokesčius. Jis galėjo ilgiems metams atsidurti už grotų, tačiau teisėjas nusprendė pasigailėti vyro, jeigu jis sutiks miestui sugrąžinti 106 tūkst. JAV dolerių ir dar pamaitins alkstančius. Kiekvieną antradienį visus metus Joe Jacobbi turėjo pristatyti tuziną picų į miesto prieglaudą.

Bauda – viščiuko kostiumas

ABC News/Viščiuko kostiumas
ABC News/Viščiuko kostiumas

Ohajuje vyras, norėjęs pasinaudoti prostitutės paslaugomis, vietoj malonumo turėjo patirti pažeminimą. Teisėjas nurodė jam apsivilkti milžiniško viščiuko kostiumą ir vaikštinėti po miestą su lenta, ant kurios užrašyta „Jokių vištų fermų mūsų mieste“. Teisėjas aiškino supratęs, kad įprastos bausmės – kalėjimas ir piniginės baudos – neturi tokio efekto kaip nestandartinės.

Vyras turėjo nusiųsti 780 atviručių vaikino, kurį užmušė vairuodamas, tėvui

Andrew Gaudioso buvo apsvaigęs nuo narkotikų, kai jo mašina įsirėžė į kitą. Kitame automobilyje sėdėjęs seržantas Thomas Towersas Jr. žuvo. Prokurorai prašė skirti 8 metus kalėjime, tačiau aukos tėvas išreiškė pageidavimą, kad bausmė būtų reikšmingesnė. „Aš noriu, kad jis kas savaitę atsiprašytų mano šeimos. Aš noriu, kad jis visą likusį gyvenimą prisimintų, kad jis užmušė mano sūnų“, – prokurorams sakė žuvusiojo tėvas.

Tuomet abi pusės sutarė dėl neįprastos bausmės, kuriai pritarė ir teisėjas: A.Gaudioso 15 metų kas savaitę turi siųsti atvirutes su atsiprašymu Towersų šeimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius