Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Australijoje viešintį britų princą Williamą pasveikino aborigenų bendruomenės atstovai

Didžiosios Britanijos princas Williamasantradienį atvyko į Australiją ir buvo pasveikintas aborigenų vyresniųjų, kurie jį išmargino dažais ir apsmilkė eukalipto lapais.
Princas Williamas
Princas Williamas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Neturtingame Sidnėjaus aborigenų rajone apie 2 tūkst. džiūgaujančių gerbėjų pasitiko 27 metų aristokratą, kuris paskutinį kartą į Australiją buvo atvykęs su savo velione motina princese Diana 1983 metais, kai jam tebuvo 9 mėnesiai.

Australijos čiabuvių bendruomenės lyderiai, dėvintys raudonas strėnjuostes, Jungtinės Karalystės antrajam sosto įpėdiniui atliko „aprūkymo ceremoniją“. Vienas iš jų laikė bumerangą, antras – didžeridų, o trečias buvo pasipuošęs posumo kailiu.  „Nieku gyvu negalėjome patikėti, kad jis atvyks į šią miesto dalį pabūti su mumis, – sakė aborigenas Lewisas Kelly, kuris atvyko į Sidnėjaus priemiestį Redferną, norėdamas pamatyti karališkosios šeimos narį. – Labai nustebau išgirdęs gandus, kad jis atvyksta pasimatyti su čiabuviais – tikraisiais australais“.

Gerbėjų minia, kurią daugiausiai sudarė aborigenai, atvykus princui šūkavo ir plojo. Kai kurie žmonės laikė iškėlę jos motinos portretus.  Virginia Hickey taip pat buvo sužavėta, kad princas Williamas nusprendė aplankyti šį čiabuvių rajoną.

„Mes suliejame kultūras; suliejama juoda ir balta“, – sakė moteris, kurios 17–metis giminaitis T.J.Hickey 2004 metais žuvo persekiojamas policijos. Tas incidentas Redferne išprovokavo dideles rasines riaušes.

„Džiaugiuosi, kad jis atvyko į Redferną – tai labai svarbu, nes... galime pasikalbėti kaip žmonės“, – prodūrė V.Hickey  Aborigenų lyderiai anksčiau pareiškė prašysiantys Williamo padėti surasti ir sugrąžinti garsaus čiabuvių kario Pemulwuy, kuris kovojo su britais naujakuriais ir buvo nušautas 1802 metais, galvą.

To maištininko galva buvo nukirsta ir, kaip manoma, išsiųsta į Angliją – tačiau nežinoma, kur ji laikoma dabar.  Kol kas neaišku, ar aborigenai jau paprašė princo pagalbos sprendžiant šią problemą.

Princas Williamas, kuris pasiprašė trijų dienų neoficialaus vizito, norėdamas geriau pažinti Australiją, atskrido į Sidnėjų iš Naujosios Zelandijos. Ten jis pirmą kartą oficialiai atstovavo savo senelei – karalienei Elizabeth II.

Australijos užsienio reikalų ministras Stephenas Smithas sakė, kad australai sosto įpėdinį sutiko maloniai.  „Manau, jog žavimasi pačia karaliene, taip pat akivaizdžiai žavimasi princu Williamu“, – ministras sakė televizijai „Sky News“.

1999 metais vykusiame referendume dauguma Australijos rinkėjų nepritarė šalies tapimui respublika, o neseniai atlikta Australijos gyventojų apklausa rodo, jog dauguma jų norėtų, kad kitu karaliumi taptų Williamas, o ne jo tėvas princas Charlesas.  Britų televizijos „ITV News“ atliktos apklausos rezultatai rodo, kad 58 proc. respondentų pareiškė, jog kitu monarchu turi tapti princas Williamas. Už princą Charlesą pasisakė tik 30 proc. apklaustųjų.

Monarchijos šalininkų ir priešininkų buvo apylygiai: 45 proc. respondentų sakė norintys, kad Australijos vadove liktų karalienė, o už respubliką balsavo 43 proc. apklausos dalyvių.  Ketvirtadienį princas Williamas aplankys nuo krūmynų gaisrų nukentėjusias teritorijas netoli Melburno, o penktadienį grįš namo. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius