Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kad skalbimo mašinos negestų ir negadintų skalbinių

Šiandien skalbimo darbai atrodo tokie paprasti ir nesudėtingi, kad dažnai net nesusimąstome, kiek daug klaidų darome skalbdami. Dažniausiai šios klaidos, apie kurias net nežinome, turi neigiamos įtakos skalbimo mašinai ir žinoma skalbiniams: jie greičiau nusiskalbia, atsiranda pumpurėliai, todėl nieko nuostabaus, kad po kelių skalbimų visai nauja palaidinė gali prarasti savo estetinę išvaizdą. Apie klaidas, kurių reiktų vengti skalbimo metu, pasakoja didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt specialistai.
Moteris prie skalbimo mašinos
Moteris prie skalbimo mašinos / Vida Press nuotr.

Per didelė apkrova skalbimo mašinai

Skalbimo mašinos talpa vienas svarbiausių kriterijų, renkantis naują skalbimo mašiną. Specialistai teigia, kad žmogui ar porai visiškai pakanka 5 kg talpos skalbimo mašinos, tuo tarpu, gausesnei šeimai reiktų ir didesnės skalbimo mašinos. Visgi, žmonės dažnai pamiršta, kad skalbimo mašinos būgnas nėra guminis ir skubėdami ar norėdami vienu kartu išskalbti daugiau skalbinių, tiesiog perkrauna skalbimo mašiną. Nuolatos perkraunama skalbimo mašina ne tik trumpiau tarnaus, bet ir nuvils savo skalbimo kokybe, kuri priklauso ir nuo to, kaip skalbiniai juda skalbyklėje: jų neturėtų būti nei per daug, nei per mažai, pavyzdžiui, jei skalbimo mašinos talpa 8 kg, maksimalus skalbinių kiekis neturėtų viršyti 7,5 kg.

Nenaudojamos priemonės nuo kalkių

Jei vanduo pakankamai švarus ir skanus, tai nereiškia, kad jame nėra kalkių. Pažvelkite į savo elektrinio virdulio kaitinimo elementą, jei jis apsinešęs kalkėmis, tai jūsų vanduo nėra toks kokybiškas kaip to norėtumėte. Kalkių nuosėdos ant skalbimo mašinos kaitinimo elemento yra viena dažniausių prietaiso degimo priežasčių. Tad Pigu.lt specialistai rekomenduoja, kiekvieną kartą skalbiant, naudoti specialias nukalkinimo priemones, kurių gausu ir prekybos centruose, ir elektroninėse parduotuvėse. Tiesa, šiandien daugumos skalbimo miltelių sudėtyje yra nukalkinimo medžiagų, tačiau to nepakanka ir aklai pasitikėti skalbimo miltelių gamintojų reklama nederėtų.

Nesaikingai naudojamos skalbimo priemonės

Kiekvienas skalbimo priemonių gamintojas apskaičiuoja ir ant produkto pakuotės nurodo, kiek skalbimo miltelių, skysčio ar kapsulių reikia vienam kilogramui skalbinių, tačiau šiomis rekomendacijomis naudojasi tikrai ne visi. „Kartais žmonėms atrodo, kad didesnis skalbimo priemonių kiekis lemia geresnius skalbimo rezultatus, tačiau tai klaidingas įsitikinimas. Priešingai, skalbimo mašinai tenka daugiau kartų skalauti skalbinius, todėl išeikvojama daugiau vandens, o jei dar skelbiama per aukštoje temperatūroje, tai ir elektros sąnaudos išauga.“ – teigia Pigu.lt specialistai. Be to, reiktų atminti, kad nesaikingas skalbimo priemonių naudojimas gali sukelti įvairias odos alergijas, bėrimus, sudirginti kvėpavimo takus ir pan. Taigi, vertėtų vadovautis rekomendacijomis.

Netinkamai paruošti skalbiniai

Kartais skalbiniai prastai išsiskalbia ne dėl skalbimo mašinos kaltės, o dėl elementaraus nežinojimo. Pavyzdžiui, specifines dėmes reikia iš anksto apdoroti: vyno – rūgštimi, puikiai tinka actas, riebalų – tulžies muilu arba bespalviu indų plovikliu, mėlynių ir kitų uogų dėmėms yra skirti specialūs valikliai, kurie giliai prasiskverbia į audinį ir padeda skalbimo mašinai geriau pašalinti šiuos nešvarumus. Be to, reiktų nepamiršti elementarių skalbimo taisyklių: skalbinius būtina rūšiuoti pagal spalvą, audinio pluoštą ir užterštumą, pirmą kartą skalbiant naujus drabužius, vertėtų į skalbimo mašinos būgną įmesti specialią servetėlę, kuri sugeria iš audinio išsiskiriančius dažus.

Simptomai, kurie signalizuoja apie skalbimo mašinos gedimą

Kartais skalbimo mašinos remontas yra neišvengiamas, sunerimti reiktų tada, jeigu:

  • Skalbimo metu po skalbimo mašina pradeda kauptis vanduo. Vandens prasisunkimas – labai rimtas gedimas, todėl, jei pastebėjote telkšančias vandens balutes, reiktų nedelsiant kreiptis į buitinės technikos meistrą arba pardavėją, jei garantinis laikotarpis dar nesibaigė. Be to, įrenginį reiktų nedelsiant išjungti iš elektros lizdo ir nenaudoti, kol gedimas nebus pašalintas. Tiesa, vanduo gali sunktis ir pro vandens filtro dantelį, tad įsitikinkite ar šis yra tvirtai užsuktas.
  • Skalbimo metu skalbimo mašina tiesiog nustoja veikti. Paprastai tai byloja apie sugedusį kaitinimo elementą arba elektrinį valdymo blokelį. Šio gedimo taip pat nepavyks pašalinti savarankiškai, todėl išsiversti be profesionalo, kuris tiksliai nustatys gedimo priežastis, nepavyks.
  • Skalbimo mašina pradeda skleisti neįprastus garsus, stipriau vibruoja ar net „šokinėja“ iš vietos. Tai reiškia kad atėjo laikas keisti skalbimo mašinos būgno guolius ir riebokšlius. Be to, gali tekti šalinti atsiradusius bako defektus. Jei būgno guoliai nebus pakeisti laiku, vėliau skalbimo mašinos nepavyks sutaisyti arba taisyti tiesiog nebeapsimokės ir teks pirkti naują įrenginį.
  • Vandens išpylimo metu skalbimo mašina ima skleisti keistus garsus, o būgne lieka vandens. Tokiu atveju labiausiai tikėtinas vandens pompos gedimas. Vandens pompą galima pakeisti nauja. Tiesa, galima pabandyti atsukti vandens filtro dangtelį, ištraukti filtrą ir patikrinti, ar pašalinių daiktų, pavyzdžiui, monetų, plaukų smeigtukų ir pan., nepateko tarp vandens pompos sparnelių.
  • Skalbimo mašina nebekaitina vandens. Tai gali signalizuoti apie skalbimo mašinos elektroninio bloko, kuris yra atsakingas už vandens temperatūrą, gedimą, kurį gali pašalinti tik buitinės technikos meistras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius