2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Laikraščių pardavėjai: nuo laikraščių batuose iki gūdžių daugiabučių laiptinių

Rugsėjo 4-ąją JAV minima Laikraščių išnešiotojo diena. Laikraštnešių, arba laikraščių pardavėjų, susikrovusių pirmuosius pelnus iš spaudos, yra ir Lietuvoje. Tiesa, ši bendruomenė gyvavo itin trumpai ir jau beveik išnyko.
Akimirka iš laikraščio „15min“ gyvenimo
Laikraščių dalinimas / 15min.lt nuotr.

Poetas, autorius ir atlikėjas Nerijus Laurinavičius Žinių radijuje pasakojo, jog nuo 13 metų turėjo pats save išlaikyti, todėl ėmė prekiauti laikraščiais. 

„Tai dariau apie 7 metus ir tai buvo viena įdomiausių patirčių mano gyvenime. Su kolegomis tai darėme Vilniaus autobusų stotyje ir sutikdavome labai įdomių žmonių. Pardavinėdavome, netgi kai būdavo labai šalta. Pačius laikraščius kišdavomės į batus, kad nesušaltume. Man tai davė labai daug kaip kuriančiam autoriui“, – pasakojo N.Laurinavičius. 

Vilnietė Viktorija Černiavskytė pati tėvų paprašė jai surasti darbą. Kadangi dar buvo nepilnametė, įsidarbino laikraščių išnešiotoja. 

„Darbas buvo kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienį, keldavausi 3 ryto, susirinkdavau didžiulį kiekį laikraščių, dėdavausi sau ant kupros ir keliaudavau po gūdžias Karoliniškių laiptines. Patirtis įsimintina“, – su nostalgija paauglystę prisiminė V.Černiavskytė.

Tuo metu laikraščių pardavinėjimo legenda Jonas Šarkus laikraščius išnešiodavo vasaros sostinėje – Palangoje.  

„8 metus pardavinėjau laikraščius. O viskas prasidėjo nuo to, kad kaimyninį mūsų laiptinės butą nusipirko „Lietuvos ryto“ redakcija ir man pasiūlė pardavinėti laikraščius. Tuo metu tas laikraštis kainavo 1 Lt, tai man nuo kiekvieno laikraščio likdavo 20 centų, o 80 centų pasiimdavo „Lietuvos rytas“, – buvusiu savo uždarbiu gyrėsi J.Šarkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min