Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 24d. 12:40

Lietuvos vėžių valgymo čempiono vardą iškovojo dusetiškis Erikas Čypas

Erikas Čypas
Zarasų savivaldybės nuotr. / Erikas Čypas
Dusetose jau šeštą kartą įvyko vėžių valgymo čempionatas. Jo dalyviai gavo po tris elektroninėmis svarstyklėmis pasvertus vėžius, kuriuos turėjo švariai suvalgyti per 5 minutes.

Kaip rašoma Zarasų rajono savivaldybės tinklalapyje, prieš prasidedant varžyboms dalyviai buvo  pamokyti, kaip šis lietuviškas delikatesas valgomas.

Taip pat buvo demonstruojamas vėžių paruošimo procesas, atskleidžiant visus prieskonių sudėties ypatumus. Duobėje įkaitinti akmenys buvo nardinami į medinį kubilą su vandeniu, kuris nuo įkaitusių akmenų užvirdavo ir vėžiai spėdavo išvirti.

Po to, kai vėžiai buvo suvalgyti, lėkštėje likę kiautai vėl buvo pasverti, o svorio skirtumas vertinamas balais ir išvedamas suvalgymo procentas.

Vėžių valgymo varžybose dalyvavo 28 žmonės, daugiausiai iš Kauno ir Vilniaus. Savo jėgas čempionate išbandė ir parlamentaras Rokas Žilinskas.

Į finalinį valgymo etapą pateko dusetiškiai – Erikas Čypas, Aušra Barzdienė, vilniečiai Povilas Gruodis ir Vytautas Tareinis, kaunietis darius Rumšas ir panevėžietis Virgis Kišonas (šis dalyvis dalyvauja visuose vėžių valgymo čempionatuose, vykstančiuose Dusetose).

Nugalėtoju tapo dusetiškis Erikas Čypas, kuris suvalgė 58,82% vėžio masės, antrąja vieta tenkinosi Povilas Gruodis, o trečia liko Aušra Barzdienė.

Renginys įvyko šalia Sartų ežero pakrantės įsikūrusioje Erikos ir Ramūno Čižų sodyboje. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Zarasai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

12:01
00:22
00:28

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min