Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Malaizija atšaukė musulmonus papiktinusį alaus festivalį

Malaizijos sostinėje Kvala Lumpurę turėjęs vykti alaus festivalis uždraustas, vienai musulmoniškai partijai įspėjus, kad festivalis miestą paverstu „Azijos blogio centru“.
Penktadienį Lietuvoje startavo Nacionalinis aludarystės egzaminas
Malaizija atšaukė musulmonus papiktinusį alaus festivalį / „Švyturio“ archyvo nuotr.
Temos: 2 Malaizija Alus

Musulmoniškoje Malaizijoje didesnės etninės mažumos vartoja alkoholį, tačiau daugėja politikų ir griežtų islamo šalininkų, kurie protestuoja prieš tokią veiklą ir renginius, kurie, jų nuomone, nusižengia islamui.

„Better Beer Festival“ (angl. Geresnio alaus festivalis), reklamuojamas kaip Malaizijos didžiausias mažų ir nepriklausomų bravorų gaminamo alaus (craft beer) festivalis, turėjo vykti spalio 6–7 dienomis viename Kuala Lumpuro priemiesčio prekybos centre.

Tačiau praėjusią savaitę Malaizijos islamo partija (PAS), kuri neretai protestuoja prieš islamui nusižengiančius renginius, įspėjo, kad planuojamajame renginyje gali įvykti įvairūs nusikaltimai, laisvas seksas ir prievartavimai.

„Būtų nepakeliama, jeigu Kvala Lampūras pasaulyje taptų žinomas kaip Azijos blogio centras“, – PAS centrinio komiteto narį Riduaną Mohdą Norą cituoja laikraštis „Malay Mail Online“.

„Tokiai musulmoniškai šaliai kaip Malaizija tai būtų labai gėdinga“.

Renginio organizatoriai pirmadienį „su nusivylimu“ paskelbė, kad festivalis neįvyks, nes miesto vadovybė įsakė renginį atšaukti dėl licencijavimo problemų ir „politinio jautrumo“ priežasčių.

Kvala Lumpuro miesto rotušė patvirtino, kad renginys atšauktas ir įspėjo, kad bus imtasi teisinių veiksmų, jeigu nebus paisoma draudimo.

Šis draudimas yra naujausiais ženklas, kad Malaizija po truputį tampa vis labiau konservatyvesnė. Pasak kritikų, šalyje vis garsiau savo nuomonę reiškiantys griežti islamo šalininkai ir politikai ardo tradiciškai nuosaikią šios religijos atšaką.

Daugiau nei 30 milijonų gyventojų turinčioje Malaizijoje, apie 60 proc. žmonių išpažįsta islamą, šalyje taip pat gyvena didelės etninių kinų ir indų mažumos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius