Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 31d. 14:55

Panevėžyje mokestį už automobilių stovėjimą renka arklio kauke pasipuošusi kontrolierė

Pasipuošusi kontrolierė
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Pasipuošusi kontrolierė

Naujųjų metų išvakarėse Panevėžio vairuotojus stebino mokestį už automobilio stovėjimą renkanti kontrolierė. Moteris atvažiuojančius pasitiko pasipuošusi arklio kauke ir žalia apranga, kuri simbolizuoja 2014-uosius – žalio medinio arklio metus.

Kontroliere dirbanti Marytė Adomėnienė šitaip vairuotojus stebina nebe pirmą kartą. Moteris jau penkerius metus iš eilės Naujųjų metų išvakarėse pasidabina vis kitokį gyvūną simbolizuojančiu kostiumu.

Kaip teigė kontrolierė, tokia apranga sukelia įvairiausias reakcijas, tačiau dažniausiai vairuotojų ir praeivių emocijos būna teigiamos.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pasipuošusi kontrolierė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Pasipuošusi kontrolierė

Mokestį moka noriai ir prašo nusifotografuoti

Kontrolierė sako, kad arklio kostiumas netgi padeda surinkti daugiau mokesčių už automobilių stovėjimą.

„Kas nesupranta – tie išsako ir piktų komentarų, o kas mėgsta humorą – labai linksmai priima tokią mano aprangą. Būna visko. Matydami mane su kostiumu žmonės tampa linksmesni. Būna ir pasveikina, ir apkabina, ir fotografuojasi. Dėmesio stoka negaliu skųstis. Daug kas nori paliesti arklio kaukę, bet atimti niekas nebando“, – sakė kontrolierė M.Adomėnienė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pasipuošusi kontrolierė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Pasipuošusi kontrolierė

Moteris tvirtina, kad idėja kasmet puoštis vis kitokio gyvūno kostiumais jai kilo prieš penkerius metus, kai kontrolierė nusprendė praskaidrinti kasdienybę tiek sau, tiek miestiečiams.

„Toks jau rudas tas gyvenimas. Kodėl jo nepaįvairinti? Ir taip žmonės visi pikti, susiraukę, norisi pozityvesnių dalykų. Taip ir sugalvojau šią atrakciją. Džiaugiuosi, kad turiu gerų draugų, kurie ir kaukių parūpina, ir kitų atributų. Kai ką pasisiuvu ir pati. Prieš Kalėdas buvau apsirengusi seneliu, vėliau – nykštuku. Dalinau vaikams saldainius, po vieną kiekvienam, sveikinau su šventėmis. Taip juk kur kas linksmiau“, – sakė mokestį už automobilių stovėjimą renkanti moteris.

Pastebi ir praeiviai, ir vairuotojai

Kontrolierės išmonę įvertino ne tik atsitiktinai į aikštelę atvykę vairuotojai, bet ir nuolat greta besidarbuojantys taksi vairuotojai. Pašnekovai vieningai tvirtino, kad toks moters sumanymas visiems praskaidrina nuotaiką.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pasipuošusi kontrolierė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Pasipuošusi kontrolierė

„Labai gerą nuotaiką skleidžia kontrolierė. Tikrai norisi prieiti, susimokėti už stovėjimą ir dar kartu nusifotografuoti. Prieš šventes visada važiuoju į miesto centrą ir būtinai užsuku čia. Visada galima rasti šią linksmą kontrolierę. Pernai buvo per petį persimetusi gyvatę, o šiemet va kokia išradinga kaukė“, – sakė už automobilio stovėjimą susimokėjęs panevėžietis.

„Pamačiusi iš tolo kontrolierę net specialiai atėjau pasižiūrėti. Tikrai labai gražu, kad daugiau tokių būtų. Pakelia nuotaiką visai dienai. Esu mačiusi ją ir anksčiau, kitaip pasipuošusią, todėl dabar eidama pro šalį nusprendžiau ateiti apžiūrėti jos kostiumo“, – tvirtino iš ligoninės namo keliavusi pensininkė.

„Pati nerealiausia kontrolierė visame mieste. Niekur kitur tokios nemačiau. Visos susiraukusios, piktos, o Marytė vienintelė tokia nuotaikinga. Pakelia ūpą visiems“, – tvirtino vairuotoja.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pasipuošusi kontrolierė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Automobilio vairuotoja

„Pirmą kartą matau tokią kontrolierę, Tikrai labai nustebino ir pralinksmino. Nuteikia šventiškai. Net nepatikėjau, kad ji – kontrolierė“, – sakė „Renault“ vairuotojas.

„Labai nuostabu, kad vis kitaip atrodančių kontrolierių atsiranda. Mes čia stovime savo taksi automobiliais ir nuolat ją matome. Labiausiai nustemba tie, kurie atvažiuoja iš rajono ar kitų miestų. Pernai irgi ją matėme pasipuošusią. Gal ir mums reiktų kaip nors papuošti taksi automobilius? Keleivių galbūt padaugėtų“, – tvirtino taksi vairuotojas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pasipuošusi kontrolierė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Taksi vairuotojas

Kontrolierių likimas – neaiškus

Tiesa, kitais metais Panevėžyje mokestį už automobilių stovėjimą renkančių kontrolierių gali nebelikti, kadangi žadama įrengti parkomatus. Tačiau net ir tai Marytės Adomėnienės neliūdina.

„Rankų susidėjusi tikrai nesėdėsiu. Dirbsiu iki paskutinės minutės su šypsena, o kaip jau bus – taip bus. Dar kai dirbdavau mėsos kombinate, bendrovėje „Linas“, visuomet pasižymėjau humoro jausmu. Mėgstu stebinti ir save, ir aplinkinius“, – sakė M.Adomėnienė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pasipuošusi kontrolierė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Pasipuošusi kontrolierė ir Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius

Pro gatvėje dirbančią kontrolierę abejingai nepraėjo ir miesto meras Vitalijus Satkevičius. Jis tvirtino, kad kitąmet kontrolierius pakeisiantys parkomatai be darbo paliks ne visas kontrolieres, mat ir parkavimo automatus kažkam reikės prižiūrėti.

„Dėl parkomatų įrengimo nusprendė miesto taryba, bet ir parkavimo automatams reikės juos prižiūrinčių žmonių. Negaliu pažadėti, kad Marytė išsaugos darbą. Meluosiu, jei taip pasakysiu. Panašių darbų, manau, tikrai dar liks. Ta įmonė, kurioje dirba ši kontrolierė, galbūt pasiūlys kokį kitą darbą. Geram žmogui, geram darbuotojui mūsų mieste darbo visada atsiras“, – tvirtino miesto meras Vitalijus Satkevičius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

15:50
00:48
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min