Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio pabaiga šįkart, atrodo, neatėjo

Pasaulio pabaigos pranašo Haroldo Campingo pasekėjas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pasaulio pabaigos pranašo Haroldo Campingo pasekėjas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tai turėjo būti didelis, palaipsniui visą pasaulį apimantis žemės drebėjimas. Bet nieko nenutiko. Samoa ir Naujosios Zelandijos salose pasaulio pabaigos ženklų nematyti, nors laikas, kai ji turėjo prasidėti, jau seniai atėjo, rašo portalas TVN24.pl.

Apokalipsę išpranašavo 90 metų pamokslininkas iš JAV Haroldas Campingas. Nors Europoje, kur pasaulio pabaiga turi prasidėti šįvakar, jo pranašystės vertinamos ironiškai, Amerikoje netrūksta tikinčiųjų, kad šis savaitgalis yra ne tik savaitės, bet ir pasaulio pabaiga.

Padėjo matematika ir Biblija

Savo pranašystę pamokslininkas paskelbė per nedidelę radijo stotį. Pats jis tikina esąs įsitikinęs savo pranašystės tikrumu. Esą gegužės 21 dieną prasidės didžiulis žemės drebėjimas. Tokio žemė dar nėra patyrusi ir tai bus Paskutiniojo teismo pradžia.

Jo teorijos šalininkai jau kelias savaites yra itin aktyvūs. Jie teigia einantys į gatves norėdami perspėti kitus žmones. „Metėme savo darbus ir pardavėme viską, ką turėjome, nes esame tikri – gegužės 21-ąją ateis pabaiga. Tai nėra pranašystė, tai Dievo žodis“, – teigė vienas iš H.Campingo sekėjų Joelas Abalos.

Kaip rašoma radijo stoties, priklausančios H.Campingo šeimai, interneto puslapyje, pasaulio pabaigos datą pavyko nustatyti pasitelkus matematiką ir Biblijos studijas. H.Campingo teigimu, Dievas ketina pasaulį sunaikinti praėjus lygiai 7 tūkst. metų po didžiojo tvano Nojaus laikais.

„Nėra jokio plano B, tai įvyks. Biblija yra faktų literatūros kūrinys“, – tvirtino H.Campingas. Jo pranašystė interneto tinklalapyje yra išversta į 48 kalbas.

Ne pirma pranašystė

Nors daugelis žmonių skeptiškai vertina tokias pranašystes, žmonija jau ne vieną šimtmetį pati save gąsdina panašiais dalykais. Žmonės bijo kometų, antimedžiagų, juodųjų skylių. Tai verčia galvoti, kad civilizacija negali gyventi be artėjančios pasaulio pabaigos baimės. Lenkų filosofo Romano Kubickio manymu, pasaulio pabaiga nėra šiuolaikinės visuomenės sugalvotas dalykas, žmogui visada buvo būtinas pasaulio pabaigos suvokimas, kuris padeda rasti savo vietą gyvenime.

Pirmą kartą pasaulio pabaiga turėjo ateiti 999 metais. Tada – 1412, 1914 ir 1999 metais. Bet šios pranašystės nepasitvirtino. Rimtomis pasaulio pabaigos studijomis užsiima kosmologijos mokslas. Mokslininkai tiria tris galimybes – žemė gali sudegti didėjančios saulės spinduliuose, į žemę trenksis kitos planetos arba ateis visos visatos pabaiga, kuri sunaikins ir žemę.

Baimė išnaudojama

Pasaulio pabaigos baime ne kartą žmonijos istorijoje yra pasinaudojusios įvairios sektos. Daugeliu atvejų tai baigiasi tragiškai, kaip kad nutiko 1978 metais Džordžtaune, Gajanoje, kur beveik 1000 sektos „Liaudies šventykla“ narių savo guru įsakymu gėrė nuodus.

Tačiau, pasirodo, pasaulio pabaiga kai kam leidžia neblogai uždirbti. Internete galima rasti įvairiausių pasiūlymų, kurie garantuoja, kad už tam tikrą mokestį apokalipsę bus įmanoma išgyventi.

Labiausiai rekomenduojama pasistatyti bunkerius arba išpirkti vietas specialiose ložėse, kurios atlaikys didįjį potvynį, užtvindysiantį žemę po globalinių kataklizmų. Tik ar tai tikrai saugumo priemonės, ar tiesiog kvailystė?

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min