Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Patarimai ir gudrybės apie batus, kuriuos turi žinoti kiekviena mergina

Batai, bateliai, botai ir basutės. Be kulno, aukštakulniai ir batai žudikai. Tiek daug batų modelių ir tiek mažai laiko visus juos išbandyti. Daugeliui moterų batai nėra tiesiog aksesuaras, tai gyvenimo būdas, aksesuaras įprasminantis visą aprangos stilių, charakterį ir gyvenimo tempą. Tai yra gyvenimas – ko gero nesuklysime taip sakydami. Tačiau kartais batai gali būti ir kančia, skausmas, vargas. Todėl šiandien didžiausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje Pigu.lt specialistai dalinasi keliais praktiškais patarimais, kuriuos turėtų žinoti visos.
Batų priežiūra
Batų priežiūra / Fotolia nuotr.

Kada geriausia pirkti batus?

Jei perkate batus fizinėje parduotuvėje, tuomet matuotis reiktų po pietų. Per dieną nuo vaikščiojimo, nuo krūvio kojos nedaug patinsta. Patys to nejaučiame, nes batai jau prisitaikę, o jaučiame tik sunkumą kojose. Tačiau matuojantis naujus batus tai daro didelę įtaką. Jei pirksite ryte ir jie bus „kaip tik“, vakare jie garantuotai spaus. Tuo tarpu, įsigijus batus vakare, tuomet jie bus „kaip tik“ bet kokiu paros metu. Bateliai internetu perkami žinant savo dydį, o ir matuotis juos reikia taip pat vakare po darbo, kad geriau suprastumėt ar batai tinka, ar juos reikia gražinti.

Ką daryti kai batai spaudžia?

Yra merginų, kurios sakosi niekada gyvenime nėra įsigijusios batų, kurie pirmą dieną nenutrintų kojų. Tad tiesiog tenka nepamiršti pirmą dieną iš anksto išsiklijuoti strategines pėdos vietas pleistru. Tik nešiojant gali „pranešioti“, ištampyti batus, jog šie prisitaikytų prie kojos formos ir vėliau būtų patogūs nešioti. Tačiau pasitelkus porą gudrybių tai galima padaryti greičiau. Vienas iš būdų yra pripilti vandens maišelius, įdėti juos į batų visų taip jog maišelis užpildytų visą bato ertmę ir tuomet įdėti batus į šaldiklį. Šąlantis vanduo plečiasi, tad taip įtempia batus ir šie prasitempia. Procedūrą galima kartoti tol, kol batai visiškai nebespaudžia pėdų.

Kita gudrybė tinkantis odiniams batams yra susijusi su plaukų džiovintuvu ir storomis kojinėmis. Reikia užsimauti storas žiemines kojines, tuomet užsimauti batus ir vaikščioti namuose. Vos tik pajutus spaudimą ar dilgčiojimą, į tą vietą reikia nukreipti plaukų džiovintuvo karštą oro srovę. Karštis minkština odą ir ji pamažu tempiasi.

Vazelinas – geriausia priemonė nuo pažeidimų

Jei ant lakuotų blizgančių batelių atsirado bjaurus įbrėžimas, geriausias būdas jį užmaskuoti yra patepti paprasčiausiu vazelinu. Tiesiog į vazeliną suvilgyk skudurėlį ir tuomet švelniai įtrink jį į įbrėžimą bate. Teliks tik stebėti kaip įbrėžimas dingsta.

Ką daryti, jog bateliai būtų mažiau slidūs?

Planuoji su naujais bateliais eiti į šokius, tačiau bijai, jog jie kiek slidoki ir gali padaryti špagatą vidury salės? Batų padai gamykloje yra padengiami specialia medžiaga, kuri kiek slidi, kol nusidėvi. Tokioje situacijoje padės smulkus švitrinis popierius. Patrynus juo padus dings slidumas.

Arbatos maišelis – natūralus dezodorantas

Jei norima pašalinti nemalonius kvapus iš batų, galima pirkti specialias priemones arba tiesiog pasinaudoti tuo kas yra namuose, pavyzdžiui, arbatos maišeliais. Tiesiog įdėk arbatos maišelį į batą prieš miegą ir per naktį blogi kvapai bus sunaikinti. Kitas būdas – pabarstyti sodos bato viduje prieš aunantis. Soda sustabdys bakterijų dauginimąsi per dieną ir taip sumažins nemalonius kvapus.

Zomšinius batus galima valyti su duona

Duonos žievelė yra puiki priemonė zomšinės avalynės priežiūrai. Jei ant zomšinių batų atsirado dėmelė, sunku ją išvalyti neturint specialių priemonių, o vanduo dažnai kaip tik paskleidžia dėmę ir ją vėliau tampa dar sunkiau pašalinti. Todėl galima pasitelkti seniai išbandytą natūralią priemonę – duonos žievelę. Tiesiog reikia patrinti pažeistą vietą su žievele ir jei dėmė nėra įsisenėjusi, ji bus lengvai pašalinta.

Teniso bateliai vėl akinančiai balti su nagų lako valikliu

Visi gerai žinome, jog balti teniso batelių ar sportinių batelių padai ir jų šonai greitai nusipurvina ir joks muilas jų neįveikia. Tačiau gali įveikti nagų lako valiklis. Alkoholis esantis lako valiklio sudėtyje labiau veikia purvą ir greitai jį nuvalo. Tereikia patrinti vatos gumulėliu suvilgytu valiklyje ir bateliai vėl bus balti. Žinoma, tą patį galima padaryti ir su spiritu ir degtine.

Jei batai kiek per dideli ir smunka nuo kojos

Gali būti ir taip, jog įsigyjate per didelius batus ar šie ilgainiui tampa pernelyg laisvi ir smulka nuo kojos. Dažniausiai taip atsitinka su basutėmis ir kojos pirštai pradeda lįsti pernelyg į priekį. Išeitis – prieš maunantis batus, papurkšti pėdą plonu sluoksniu plaukų lako. Koja taps truputį lipni, prisitvirtins prie pado ir mažiau slydinės vaikštant.

Šie paprasti, ypatingų priemonių nereikalaujantys patarimai apie batus palengvis gyvenimą kiekvienai merginai. Juk norisi, kad batai būtų idealūs, o juos idealiais gali paversti tik pati.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius