Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Piligrimų žygis priartins Vilnių prie Linco

Gegužės 6 dieną, trečiadienį, 10 val. iš Europos aikštės (prie įėjimo į Vilniaus miesto savivaldybę) buvo išlydėti du austrų piligrimai – 72-iejų Ernst Janko ir 66-erių Ernst Schwarzlmuller, kurie pėsčiomis iš Vilniaus iškeliavo į Lincą (Austrija).
Piligrimų žygis priartins Vilnių prie Linco.
Piligrimų žygis priartins Vilnių prie Linco. / Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Temos: 2 Žygis Piligrimas

Austrus į beveik du mėnesius truksiančią kelionę išlydėjo nepaprastoji ir įgaliotoji Austrijos Respublikos ambasadorė Lietuvai Andrea Wicke, Vilniaus miesto mero pavaduotojas, VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius ir VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ direktorius Rolandas Kvietkauskas, teigiama pranešime spaudai.

„Šis žygis skirtas specialiai Vilniui ir Lincui – 2009 metų Europos kultūros sostinėms, – teigia Vilniaus miesto mero pavaduotojas Gintautas Babravičius. – Šia iniciatyva austrai iki Vilniaus pratęs dar nuo viduramžių žinomą Šv. Jokūbo piligrimų kelią. Tuo pat metu daugiau nei tūkstantį kilometrų jie neš žinią apie Lietuvos sostinę ir Lincą“.

Kelionės metu austrai ketina įveikti beveik 1,5 tūkst. km, vidutiniškai po 20-30 km kasdien. Dar du austrų piligrimai – 66-erių ir 67-erių metų – beveik prieš 2 savaites iš Linco pėsčiomis iškeliavo į Vilnių. Lietuvos sostinę jie planuoja pasiekti birželį.

Šis žygis austrų piligrimams jau ne pirmasis. Anksčiau jiems yra tekę iš Linco ar iš kitų Europos miestų pėsčiomis eiti taip vadinamu Šv. Jokūbo keliu iki Santiago de Compostela miesto Ispanijoje.

Šv. Jokūbo kelias (ispaniškai el Camino de Santiago) – tai katalikų piligrimų kelias į Santiago de Compostela miestą Ispanijoje, kur, manoma, yra palaidotas Šv. apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių. Pirmieji Šv. Jokūbo kelio piligrimai aprašyti dar XI a. metraščiuose.

Istoriškai susiformavę keli pagrindiniai mašrutai, į kuriuos Lietuva neįtraukta. Rašytiniuose šaltiniuose minimas tik vienas atvejis, kai šis miestas pėsčiomis buvo pasiektas iš Lietuvos – 1766 metais iki Santiago de Compostela nuėjo 3 lietuvių vienuoliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius