Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 29d. 16:23

Užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas – užrašas iš medžių „Žalgiris 600“, matomas iš paukščio skrydžio (nuotraukos)

Nemenčinės miškas
organizatorių nuotr. / Nemenčinės miškas
Penktadienį, spalio 29 d., Nemenčinės miškuose buvo pasodintas didžiausias Lietuvoje užrašas iš medžių „Žalgiris 600“, matomas iš paukščio skrydžio. Užrašas suformuotas iš maždaug 7000 medelių, dar 16 tūkst. jų turėtų būti pasodinta aplink. Ši medelių sodinimo akcija skirta Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejui, kuris švenčiamas šiemet, teigiama žiniasklaidai išplatintame pranešime spaudai.

„Simboliška, kad prie medelių sodinimo, o kartu ir rekordinio dydžio užrašo formavimo prisidėjo apie 150 įvairiausių tautybių moksleivių iš visų Lietuvos regionų ir kaimyninių valstybių. Jaunimas aktyviu savo dalyvavimu tik patvirtino, kad jiems rūpi tautos istorija ir jie nori ją prisiminti. Tikiu, kad aplink šį užrašą ilgainiui susiformuos savotiškas parkas ir tai taps patrauklia lankytina vieta. Jau dabar čia atidarėme pirmąją stoginę, su visa informacija apie užrašą, o vėliau turėtų atsirasti ir suoliukų, aukuras“, – pasakojo Petras Auštrevičius, Seimo Europos klubo, inicijavusio akciją „Žalgiris 600“, prezidentas.

Užrašas „Žalgiris 600“ suformuotas 6 hektarų plote. Vienos raidės aukštis siekia 60 metrų, o plotis – 40 metrų. Raidėms suformuoti panaudota 7000 medelių, o aplink juos ilgainiui bus pasodinta dar 16 tūkst. medžių. Pasak P.Auštrevičiaus, šis medelių sodinimas, matyt, taps tęstinis, nes kitą pavasarį aplink bus sodinami likę medeliai. Kol kas užrašas dar nebus itin ryškus, tačiau po 10 metų, kai medeliai prigis ir subręs, jis bus matomas itin gerai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Medis Rekordas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min