Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vengrijoje dėl vokiečių milijardieriaus karsto vagystės sulaikyti du asmenys

Budapešto policija trečiadienį pranešė suėmusi du vyrus ir ieškanti dar keturių asmenų, įtariamų velionio vokiečių milijardieriaus Friedricho Karlo Flicko palaikų vagyste.
Friedrichas-Karlas Flickas su žmona Ingrid
Friedrichas Karlas Flickas su žmona Ingrid 1993 m. / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Karstas

„Sulaikyti du įtariamieji. Vienas jų – 41 metų teisininkas iš Budapešto – nuvežtas į areštinę. Kitas – 31 metų vyriškis – iki teismo liks laisvėje“, – pranešė Budapešto policijos viršininkas Gaboras Tothas interviu Vengrijos naujienų agentūrai MTI.

Pasak policijos viršininko, minėtas teisininkas buvo suimtas, kai antrasis vyras pripažino savo kaltę.

Policija dar ieško keturių įtariamų nusikaltimo dalyvių, vienas jų – rumunas.

Vokiečių milijonieriaus F.K.Flicko karstas ir palaikai buvo pavogti 2008-ųjų lapkritį iš Austrijos pietuose, prie Verto ežero, esančių Feldeno kapinių. Plėšikams teko nustumti 100 kilogramų sveriantį granito luitą, kad galėtų ištraukti karstą.

Praėjus mėnesiui po palaikų vagystės velionio žmona Ingrid Flick skyrė 100 tūkst. eurų (345 tūkst. litų) atlygį už velionio vyro kūno grąžinimą. Patys mauzoliejaus plėšikai iki šiol jokios išpirkos nereikalavo ir policijos tyrimas buvo atsidūręs aklavietėje.

F.K.Flickas mirė 2006 metais, sulaukęs 79-erių, po sunkios ligos savo į tvirtovę panašioje viloje, stovinčioje ant pietinio Verto ežero kranto. Žurnalas „Forbes“ velionį buvo įtraukęs į turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą (94 vieta).

Kaip pranešė Vengrijos policija, atskiros karsto dalys su palaikais buvo rastos lapkričio 18 ir 20 dienomis skirtinguose Budapešto rajonuose. Pasak G.Totho, į Vengriją karstas atkeliavo sunkvežimiu ir buvo pristatytas nurodytu adresu miesto centre.

Įtariamus karsto pagrobėjus policija susekė pagal elektroninius laiškus, kurie buvo išsiųsti iš netoli traukinių stoties esančio Budapešto viešbučio, sakė policijos viršininkas. Karstas ir palaikai grąžinti velionio šeimai, pridūrė jis.

Turtuolis paliko našlę ir keturis vaikus, o pastariesiems atiteko į lygias dalis padalytas palikimas, vertinamas 5–6 mlrd. eurų (17,3–20,7 litų).

Šeimos turtus sukrovė F.K.Flicko tėvas Friedrichas Flickas, gyvenęs 1883–1972 metais. 1945 metais Niurnbergo karo nusikaltėlių teisme už bendradarbiavimą su naciais jis buvo nuteistas kalėti septynerius metus.

Po trejų metų verslininkui buvo suteikta malonė ir jis iš naujo atkūrė savo pramonės imperiją. Friedrichas Karlas tėvo valdomoje korporacijoje pradėjo dirbti 1957 metais ir ją paveldėjo 1972 metais.

1984 metais F.K.Flicko įmonių grupė turėjo 43 000 darbuotojų, o jos metinė apyvarta siekė 22 mlrd. Vokietijos markių (apie 11 mlrd. eurų,  arba 40 mlrd. litų).

Po metų F.K.Flickas savo pramonės imperiją pardavė finansų milžinui „Deutsche Bank“ už maždaug 5,4 mlrd. markių (apie 9,3 mlrd. litų) ir persikėlė gyventi į pietinę Austriją. Tuo pačiu jis sutaupė šimtus milijonų markių mokesčių, kuriuos būtų turėjęs sumokėti Vokietijoje.

 F.K.Flicko puslapis „Wikipedijoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius