Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 25d. 08:04

Televizijos bokštas nesismulkina: naujametė programa suaugusiems – 420 litų, vaikams – 200 litų

Įžiebta didžiausia pasaulio Kalėdų eglė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Televizijos bokštas.

Iš anksto nesuplanavus, ką veikti Naujųjų metų vakarą, gali tekti likti namuose prie televizoriaus. Net kelis šimtus litų kainuojantys bilietai į renginius beveik išgraibstyti.

Klasikinės muzikos gerbėjams naujamečių renginių pasirinkimas Vilniuje – kaip visada platus. Tačiau patekti į juos paskutinę minutę – neįmanoma, nebent įvyktų stebuklas.

Oficialioje Lietuvos nacionalinės filharmonijos svetainėje skelbiama, kad bilietai į visus renginius – jau parduoti. Todėl koncertai Šv. Jonų bažnyčioje, Filharmonijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiosiose salėse bus pilnutėliai.

„Pas mus kasmet taip. Turime labai gerus lojalius klausytojus, kurie į mūsų koncertus ateina su šeimomis, o bilietais ima domėtis dar birželio mėnesį ar liepą. Didžiąją dalį bilietų parduodame rugsėjį, vos paskelbus pusmečio programą. Gruodį bilietus perka tie, kurie grįžta iš komandiruočių ar darbų užsienyje“, – portalui 15min.lt pasakojo Lietuvos nacionalinės filharmonijos direktorė Rūta Prusevičienė.

Žiemiška naktis Vilniuje
Lietuvos nacionalinė filharmonija.

Anot jos, Kalėdų savaitės renginiai irgi būna anšlaginiai. Į juos bilietai kainuoja po 30–70 litų. Naujametiniai koncertai brangesni – už juos klasikinės muzikos gerbėjams tenka pakloti iki 200 litų.

Bilietus išgraibstė iš anksto

„Bilietai parduoti“ – skelbiama Valdovų rūmų svetainėje. Vadinasi, Didžiojoje renesansinėje menėje skambėsiančių žaismingiausių visų laikų chorinės muzikos kūrinių atsitiktinis lankytojas neišgirs – bilietai išgraibstyti iš anksto.  

Renginio akimirka
Valdovų rūmai.

Lygiai tas pats nutiko ir su naujametiniu koncertu Šv. Kotrynos bažnyčioje, po kurios skliautais skambės akordeonisto Martyno Levickio ir maestro Donato Katkaus diriguojamo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro atliekami kūriniai.

Tiesa, bilietų į ankstesnį, 17 valandos, koncertą dar yra – jie kainuoja po 72 litus.

Pusė tūkstančio – ne bėda  
 
Naujųjų naktį Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į Gala vakarą. Koncerte dalyvaus Lietuvos ir užsienio solistai, kurių balsai paprastai skamba JAV „Metropolitan Opera“, Italijos „La Scala“, Prancūzijos „Grand Opera de Paris“ teatrų scenose.

Už stovimą bilietą į šį renginį reikėtų atseikėti 70 litų. Brangiausi bilietai teatro ložėse kainuoja 500 litų, tačiau Kūčių išvakarėse buvo likę vos du bilietai. Dar du bilietus buvo galima įsigyti parteryje už 200 litų ir vieną likusį bilietą salės gale už 110 litų.

Operos gerbėjai rinkosi į Lietuvos operos 90-mečiui skirtą koncertą
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Vilniaus Kongresų rūmai Naujiesiems siūlo du koncertus – 17 ir 19 val.

Valandos trukmės programa „Gražiausios operų arijos ir Neapolietiškos dainos“ žiūrovų pinigines patuštins 50–120 litų.

Vėlesnis 2 valandų trukmės naujametinis koncertas „Gražiausias balsas III“ klausytojams kainuos 70–300 litų. Pigiausi bilietai jau išgraibstyti.

Valstybinis jaunimo teatras savo žiūrovams siūlo režisieriaus Algirdo Latėno „Tris mylimas“, Vilniaus mažasis teatras – „Trio (J.Bramso, R.Šumano ir Klaros Šuman meilės istorija)“. Tuo tarpu Lietuvos nacionalinis dramos teatras paskutinę šių metų dieną nekviečia į jokį spektaklį.

Siūlo baletą  

Šventinį gruodžio 31 dienos vakarą į „Siemens“ arenos sceną kops televizijos laidos „Auksinis balsas“ dalyviai, kviestiniai svečiai ir simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Vytauto Lukočiaus.

Scenoje pasirodys praėjusių metų konkurso nugalėtoja Vilija Matačiūnaitė, Merūnas Vitulskis, Vaidas Baumila, Karina Krysko-Skambinė, Šorena Džaniašvili, Danguolė Beinarytė ir Kauno Burgundiškasis choras.

BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Šorena Džaniašvili
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Šorena Džaniašvili

Programoje skambės populiariosios muzikos ir žinomiausi įvairių žanrų kūriniai. Dviejų valandų pramoga koncerto klausytojams kainuos 77–127 litus. Vaikai iki 6 metų įleidžiami nemokamai.   

„Pramogų arena” naujametę naktį svečius vilios baletu „Spragtukas“. Jį pristatys paskutinėmis gruodžio dienomis Lietuvoje viešėsiantis „Maskvos miesto baletas“. Bilietų kainos svyruoja tarp 70 ir 110 litų.

Restoranuose – „Vairas“ ir „Kupe“

Vilniaus televizijos bokštas Naujuosius ragina sutikti 165 metrų aukštyje, miesto panoramą ir fejerverkus stebint iš aukštai.

„Jus linksmins garsus estradinio šansono atlikėjas Ilja Vatkinas ir jo įkurta grupė „Kupe“, restorano „Paukščių takas“ virėjai vaišins išskirtiniais patiekalais, o barmenai ir padavėjai – šampanu bei jūsų pasirinktais gėrimais. Puikią nuotaiką palaikyti padės smagūs šokiai ir šmaikštūs žaidimai, o prieš akis pažirę fejerverkai paliks neišdildomą įspūdį“, – vilioja Televizijos bokšto administracija.

Žiemiška naktis Vilniuje
Žiemiška naktis Vilniuje

Už šį malonumą vienam žmogui tektų atseikėti 420 litų, vaikams nuo 5 iki 14 metų taikoma nuolaida, todėl jų viešnagė Televizijos bokšte tėvams atsieitų 200 litų.

Restoranas „Neringa“ irgi siūlo naujametinę programą. „Koncertuos Lietuvos muzikinio pasaulio profesionalai grupė „Vairas“. Entuziazmu ir teigiama nuotaika užkrečiantys scenos grandai dovanos puikų koncertą su legendomis tapusiomis dainomis iš Lietuvos ir viso pasaulio. Per daug metų atlikėjai sukaupė didžiulį repertuarą, kuris garantuos smagų vakarą!“ – užtikrinama restorano interneto svetainėje. Koncertas ir kelių patiekalų vakarienė kišenę patuštintų 330 litų. Laisvų staliukų dar yra.

Netikėta koncerto vieta

Likus vos savaitei iki Naujųjų paskelbta apie akustinį Leono Somovo ir Jazzu koncertą Nacionalinėje dailės galerijoje.

„Jis bus kitoks savo vieta, repertuaru, atlikimu ir nuotaika. Visiškai išskirtinis, riboto bilietų kiekio dueto pasirodymas, vyks erdvėse, kur sutemus atsivers šventiniai Vilniaus vaizdai. Vakaro metu prie fortepijono sės ir duetui akompanuos pianistas Kęstutis Pavalkis, Leonas Somovas pritars gitara, Jazzu irgi ruošia muzikinį siurprizą savo gerbėjams. Koncerte skambės jau žinomi ir nauji kūriniai, taip pat duetas atliks ir keletą šventinių dainų bei savo mėgstamų atlikėjų, tokių kaip Cher, Loreen, Adele, Moloko dainas“, – skelbia renginio aprašymas.

Koncerto kaina – 103–203 litai.

Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Leonas Somovas
Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Leonas Somovas.

„Sėdimų vietų nebeturime. Stovimos vietos kaina – 50 litų. Bilietai parduodami iš anksto klubo kasoje. Bilietai brangs!“, – įspėjama muzikinio klubo „Tamsta“ internetinėje svetainėje.

Naujųjų metų naktį jame koncertuos „Saulės kliošas“. „Bus daug švytinčių veidų! O kad išbudintume gerus jausmus, pagrosime ne tik mylimus kūrinius, bet ir netikėtas, šiemet sukurtas ir dar negrotas dainas bei keletą šiemet mus linksminusių mėgstamų atlikėjų melodijų", – intriguoja grupės būgnininkas Laurynas Šarkinas.

„The Editors“ pasirodymo akimirka
Koncertas „Lofte“.

Menų fabrikas „Loftas“ gruodžio 31 dieną kviečia ruoštis futuristiniam vakarėliui, kurio temą „Harder Better Faster“ padiktavo šiais metais įspūdingai ir trankiai į pasaulines scenas grįžę „Daft Punk“. Renginio trukmė – 7 valandos. Kaina svyruoja nuo 119 iki 1004 litų.

„Perkant VIP 4 vt. + stalas bilietą už 1000 litų pirkėjui yra užtikrinamos 4 sėdimos vietos VIP sektoriuje prie staliuko, atskirą, aukščiau pakeltą erdvę, gerą matomumą, atskirą barą be eilių, atskirą WC. VIP paprastas bilietas už 200 litų garantuoja atskirą, aukščiau pakeltą erdvę, gerą matomumą, atskirą barą be eilių, atskirą WC“, – aiškinama kvietime.

Taikosi prie rusakalbių svečių

Savo programas rengia ir daugiau miesto klubų, restoranų, viešbučių. O kai kurie taikosi prie šalia esančių renginių salių.

„Tarkime, šalia filharmonijos esantys viešbučiai siūlo vakarienę kartu su bilietais įsigyti. Kiti ima labai nedidelį mokestį už rezervaciją, o svečiai iš meniu gali užsisakyti, ką nori, kas irgi labai svarbu, nes ne visada norisi penkių patiekalų vakarienę valgyti. Dar kiti restoranai veiks kaip klubai. Pasirinkimas yra labai įvairus“, – teigė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Rusakalbiams yra skiriamos atskiros salės, nes jiems rengiamos atskiros programos su dainininkais, kurie galbūt nelabai patiktų lietuviams, – sakė E.Šiškauskienė.


Kadangi turistų iš kitų šalių, norinčių Naujuosius sutikti Lietuvoje, daugėja, kai kurie viešbučiai rengia net po kelias programas – vienos skirtos svečiams iš Rusijos, kitos iš Baltijos šalių. „Rusakalbiams yra skiriamos atskiros salės, nes jiems rengiamos atskiros programos su dainininkais, kurie galbūt nelabai patiktų lietuviams. Restoranai ir viešbučiai taikosi prie rinkos ir poreikių“, – sakė E.Šiškauskienė.

Kainos – taip pat įvairiausios, anot E.Šiškauskienės, svyruoja nuo 50 Lt iki 400-500 Lt ir daugiau. Kainą labiausiai išaugina šventinės programos. „Artistai tą naktį yra labai brangūs. Norint publiką „paimti“ žvaigžde, tenka susimokėti. O tada ir bilieto kaina tampa didesnė, nes ne maistas yra brangiausias“, – kalbėjo Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Tačiau net ir didesnės kainos lankytojų negąsdina, nes vietos sparčiai tirpsta. Anot E.Šiškauskienės, tarkim, viešbutis „Ramada“, siūlantis vakarienę su bilietais į koncertą filharmonijoje, jau beveik nebeturi vietų svečiams. „Man labai smagu, kad visos koncertų salės pilnos. Pati bandžiau užsisakyti bilietus, tai tiesiog akyse jie tirpsta – bandai užsirezervuoti penkis, o pasirodo, kad jau likę tik keturi. Visur yra išpirkti bilietai, žmonės jau eina iš namų, nori solidžiai leisti laiką, į koncertus, spektaklius. Tai yra žavu, nebėra tokio buitinio šventimo“, – kalbėjo E.Šiškauskienė.

Vidurnaktį – tradicinis fejerverkas be koncerto

Tenorintieji mieste pasigrožėti fejerverkais, tai galės padaryti Vilniaus Katedros aikštėje ir jos apylinkėse.

Tradicija tampančius šventinius naujamečius fejerverkus rengia kompanija „Blikas“. Tačiau šventinio koncerto nei Katedros aikštėje, nei kitose miesto erdvėse nenumatyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

03:13
13:27
00:15

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min