Ispanijos krepšininkai tik per plauką išvengė sensacijos: britai įveikti vos vienu tašku

Trečią, bet netikėtai sunkią pergalę Londono olimpinių žaidynių B grupėje iškovojo Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė. Ispanai 79:78 (24:15 13:14 23:19 19:30) palaužė Didžiosios Britanijos krepšininkus, kurie tik per plauką neišsigelbėjo.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ispanai kontroliavo žaidimo ritmą nuo pat rungtynių pradžios, o britai nepirmavo nė karto. Vis dėlto ispanams triuškinančio pranašumo susikrauti nepavyko.

Fantastiškai ketvirtą kėlinį sužaidę britai likus minutei buvo atsilikę jau tik 2 taškais. Tačiau dviejose atakose iš eilės prarasti kamuoliai šeimininkams kainavo keturis taškus – ispanai sėkmingai užbaigė greitą ataką ir realizavo du baudos metimus.

Vis dėlto ir tuomet Didžiosios Britanijos krepšininkai nekapituliavo. Per likusį laikai britai pataikė net tris tolimus metimus ir pavojingai artėjo link ispanų, kurie, šeimininkams prasižengus, taškus rinko baudų metimais.
Po paskutinio  Luolo Dengo tritaškio britai sumažino atsilikimą iki minimumo (78:79), tačiau per likusias kelias sekundes nespėjo prasižengti ir ispanai šventė pergalę.

Ispanijos rinktinei tai trečioji pergalė iš tiek pat galimų, britams – trečioji nesėkmė.

Ispanija: Jose Manuelis Calderonas 19, Pau Gasolis (5 rez. perd.) 17, Marcas Gasolis 12, Rudy Fernandezas (7 rez. perd.) 9.

Didžioji Britanija: Luolas Dengas (9 atk. kam., 7 rez. perd.) 26, Joelis Freelandas (7 atk. kam.) 25, Danielis Clarkas 8, Andrew Lawrence'as 8.