Buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas Sergejus Jovaiša: „Po didžiosios pertraukos neimprovizavome, todėl prancūzai lengvai išgliaudė paprastą puolimą“

Po didžiosios pertraukos neimprovizavę Lietuvos rinktinės žaidėjai patys įkrito į savo išsikastą duobę, įsitikinęs legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša. Trečiose Londono olimpiados A grupės rungtynėse lietuviai 74:82 nusileido Prancūzijos komandai. Taškas į tašką vykusiame mače lūžis įvyko 27 minutę, kai varžovai spurtavo 21:5 ir nutolo nepavejamai.
LeBronas Jamesas, Sergejus Jovaiša ir Martynas Pocius
LeBronas Jamesas, Sergejus Jovaiša ir Martynas Pocius / Scanpix/AFP, Fotodiena.lt/Robertas Dačkus

15min.lt krepšinio ekspertas S.Jovaiša tvirtino, kad antroje susitikimo dalyje Lietuvos rinktinei trūko energijos ir teisingų sprendimų.

Apie problemas: Mūsų rinktinė suteikė vilčių. Parodė, kad gali žaisti gerą krepšinį – likvidavo deficitą, tam tikromis akimirkomis gerai gynėsi, sugebėjo logiškai ir pavojingai improvizuoti. To pasigedome trečiajame kėlinyje, kuriame ir pralaimėjome rungtynes. Po didžiosios pertraukos improvizacijos nebuvo, todėl prancūzai pakankamai nesunkiai išgliaudė mūsų paprastą puolimą. Trečiajame ketvirtyje neįjungėme individualių pastangų ir varžovams buvo paprasčiau apsiginti. Dingo pamatuotas ir racionalus improvizavimas. Jei mums kažkas nesiseka, privalome rasti pergalės raktą kitais būdais. Būtent per geresnį žaidimą puolant.

Apie nusiteikimą: Po dviejų kėlinių krepšininkams trūko energijos. Tarsi atėjome pasižiūrėti, kas gi vyks toliau? Prieš trečiąjį ketvirtį žaidėjams reikėjo įpūsti daugiau energijos. Trūko agresyvumo, greitesnio žaidimo ir daugiau užduočių varžovams ginantis. Iškritome iš savo ritmo ir per devynias minutes surinkome šešis taškus. Tai menkas rezultatyvumas.

Apie žaidėjus: Galbūt treneris per daug ilgai ant suolo laikė Martyną Pocių, kuris komandai davė gerą impulsą. Ketvirtajame kėlinyje, kuriame Lietuvos rinktinė prarado psichologinę persvarą, žaidėjas jau atrodė praradęs savo ritmą. Galbūt galėjo daugiau rungtyniauti Renaldas Seibutis ir Antanas Kavaliauskas. Nors sunku atspėti. Treneriai nesitiki, kad kažkuris žaidėjas tam tikromis akimirkomis žais prastai. Nežinau, ar Jonas Valančiūnas yra praradęs trenerio pasitikėjimą, bet iš pradžių jis žaidė gerai. Jis nėra toks atletiškas, todėl gali būti, kad treneris nebuvo patenkintas J.Valančiūno veiksmais. Prieš fiziškai stiprius žaidėjus pulti jam sunku. Antanas Kavaliauskas yra gana sumanus, mąstantis ir besistengiantis žaidėjas, galintis sėkmingai užbaigti atakas. Pagal savo galimybes jis pateisino lūkesčius. Anksčiau atrodė, kad jis tik leis pailsėti, bet akivaizdu, kad tapo pilnaverčiu žaidėju, galinčiu svariai prisidėti prie komandos rezultatų.

Apie dvikovą su JAV: Norisi, kad iš mūsų nebūtų pasijuokta. Amerikiečius galima truputį išgąsdinti. Jeigu tam tikromis akimirkomis žaisime sėkmingai ir išsiveršime į priekį, JAV komandai nebus paprasta persiorientuoti. Linkiu komandai kuo ilgiau laikyti pranašumą. Mūsų banguotas žaidimas labai skaudžiai atsiliepia. Su Nigerija pavyko atsitiesti, o duobė su rimtesniais varžovais kainavo pergalę. Nepaisant to, jog esame silpnesni, turime rezervų. Tai spėjimai ir galvos skausmas treneriui.