2012 07 31 /17:39

Buriuotoja Gintarė Scheidt olimpiadoje ir po antrosios dienos – septinta

2008-ųjų Pekino olimpinių žaidynių vicečempionė Gintarė Scheidt tęsia kovą ir dėl Londono olimpiados medalio. Po antrosios „Laser Radial“ jachtų klasės varžybų dienos 29-erių pasaulio čempionė išliko septintoje vietoje.
Gintarė Scheidt
Gintarė Scheidt / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Trečiajame plaukime antradienį lietuvė finišavo devinta, nuo nugalėtojos airės Annalise Murphy (52:08) atsilikusi 1 minutę 25 sekundes. Antra finišavo britė Alison Young (+8 sek.), trečia – belgė Evi Van Ecker (+24 sek.).

Taip pat antradienį vykusiame ketvirtajame plaukime G.Scheidt (1:04:02) finišavo dešimta. Nuo kol kas nepralenkiamos A.Murphy (1:01:59) lietuvė atsiliko 2 minutes ir 3 sekundes. Antra vėl finišavo britė Alison Young (+30 sek.), trečia – kinė Lijia Xu (+59 sek.).

Po trečiojo plaukimo devynis baudos balus uždirbusi G.Scheidt bendrojoje įskaitoje buvo pakilusi į penktą vietą, tačiau po ketvirtojo plaukimo sugrįžo į septintąją poziciją, kurią užėmė ir pirmosios varžybų dienos pabaigoje. Po keturių plaukimų lietuvės sąskaitoje – 34 baudos balai (2+13+9+10).

Tvirtai pirmauja visus keturis plaukimus kol kas laimėjusi A.Murphy (4, 1+1+1+1). Antra bendrojoje įskaitoje žengia E.Van Ecker (16, 3+2+3+8), trečia – Nyderlandų atstovė Marit Bouwmeester (18, 6+3+4+5).

„Laser Radial“ klasėje buriuotojoms iš viso teks įveikti 10 plaukimų, po kurių dešimt mažiausiai baudos balų surinkusių sportininkių, atmetus vieną blogiausią, pateks į finalinį plaukimą. Jame baudos balai dvigubinsis (už pirmą vietą – 2, antrą – 4, trečią – 6 ir t.t.), o galutinė suma nulems medalių likimą – auksas atiteks mažiausiai baudos balų surinkusiai buriuotojai.

Iš viso „Laser Radial“ klasėje varžosi 41-a buriuotoja, o lietuvei prieš olimpiadą buvo iškeltas tikslas užimti 1–8 vietas.

Visų Lietuvos sportininkų varžybų Londono olimpinėse žaidynėse tvarkaraštį rasite čia.