2012 07 30 /17:21

Galingai startavusi buriuotoja Gintarė Scheidt po pirmosios dienos olimpiadoje – septinta

2008-ųjų Pekino olimpinių žaidynių vicečempionė Gintarė Scheidt jau pirmuoju plaukimu pateikė rimtą pareiškimą į medalį ir Londono olimpiadoje, kai finišavo antra. Visgi antrajame plaukime 29-erių pasaulio čempionė nebuvo tokia greita – finišavo trylikta ir po pirmosios dienos moterų „Laser Radial“ klasės buriavimo varžybose užima 7 vietą.
Gintarė Scheidt
Gintarė Scheidt / Teodoro Biliūno/ "Žmonės" nuotr.

Dėl jai nepalankių stiprių ir nepastovių srovių prieš Londono olimpiadą iš favoričių sąrašo save išbraukusi G.Scheidt, panašu, kad paskubėjo.

Lietuvė pirmąjį plaukimą įveikė per 57 minutes 14 sekundžių ir atsiliko tik nuo Annalise Murphy (56 min. 59 sek.) iš Airijos. Buriuotojas skyrė 15 sekundžių. Trečia finišavusi belgė Evi Van Acker nugalėtojai pralaimėjo 28-ias, o lietuvei – 13 sekundžių.

Užėmusi antrą vietą pirmajame plaukime G.Scheidt iškovojo 2 baudos balus. Geriau pasirodė tik A.Murphy, kuri už pergalę gavo 1 baudos balą.

Antrajame plaukime – trylika

Išlikti bendrosios įskaitos viršūnėje lietuvei sutrukdė antrasis plaukimas. Jame nuo pat starto atsilikusi G.Scheidt turėjo tenkintis 13 vieta. Vienu metu buriuotojai buvo pavykę pakilti iki 7-os pozicijos, tačiau iki finišo joje išsilaikyti nepasisekė.

Antrajame plaukime trasoje G.Scheidt užtruko 1 valandą 43 sekundes ir dar kartą nugalėjusiai airei A.Murphy (58 min. 32 sek.) pralaimėjo 2 minutes 11 sekundžių.

Antra antrajame plaukime finišavo belgė E.Van Acker (+45 sek.), o trečia – Nyderlandų atstovė Marit Bouwmeester (+59 sek.).

Bendrojoje įskaitoje – septinta

Tvirta lydere bendrojoje įskaitoje po pirmosios dienos „Laser Radial“ klasėje tapo abu plaukimus laimėjusi A.Murphy – 2 baudos balai (1+1). Ją vejasi E.Van Acker – 5 (3+2) ir M.Bouwmeester – 9 baudos balai (6+3).

Po nesėkmingo antrojo plaukimo G.Scheidt bendrojoje įskaitoje nukrito į septintą vietą. Jos sąskaitoje – 15 baudos balų (2+13).

„Laser Radial“ klasėje buriuotojoms iš viso teks įveikti 10 plaukimų, po kurių dešimt mažiausiai baudos balų surinkusių sportininkių, atmetus vieną blogiausią, pateks į finalinį plaukimą. Jame baudos balai dvigubinsis (už pirmą vietą – 2, antrą – 4, trečią – 6 ir t.t.), o galutinė suma nulems medalių likimą – auksas atiteks mažiausiai baudos balų surinkusiai buriuotojai.

Iš viso „Laser Radial“ klasėje varžosi 41-a buriuotoja, o lietuvei prieš olimpiadą buvo iškeltas tikslas užimti 1–8 vietas.

Trečiasis ir ketvirtasis „Laser Radial“ klasės plaukimai vyks antradienį.

Visų Lietuvos sportininkų varžybų Londono olimpinėse žaidynėse tvarkaraštį rasite čia.