JAV plaukikas Michaelas Phelpsas tapo daugiausia olimpinių medalių iškovojusiu atletu

XXX vasaros olimpinių žaidynių Londone plaukimo varžybose antradienį išdalinti keturi apdovanojimų komplektai.
Michaelas Phelpsas
Michaelas Phelpsas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Daugiausia dėmesio susilaukė auksą ir sidabrą antradienį laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas, tapęs daugiausiai olimpinių medalių per visą žaidynių istoriją gavusiu sportininku. Iškovojęs devyniolika medalių – 15 aukso bei po 2 sidabro ir bronzos – JAV plaukikas vienu medaliu aplenkė Sovietų Sąjungos gimnastę Larisą Latyniną, kuri 1956-1964 metais laimėjo 9 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos apdovanojimus.

Beje, M. Pheplsui nepavyko tapti pirmuoju plaukiku, laimėjusiu tą pačią asmeninę rungtį trijose olimpinėse žaidynėse iš eilės, nes vyrų 200 m distancijoje peteliške triumfavo Chadas le Closas (1:52,96) iš Pietų Afrikos Respublikos, tik paskutiniu grybšniu aplenkęs M. Phelpsą (1:53,01).

Bronzos medalis atiteko japonui Takeshiui Matsudai (1:53.21).

Paskutinėje antradienio distancijoje JAV plaukikų kvartetas – Ryanas Lochte, Conoras Dwyeras, Ricky's Berensas ir M. Phelpsas – estafetę 4 po 200 m įveikė per 6 minutes 59,70 sekundės ir net 3,07 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią Prancūzijos komandą.

Bronza atiteko pirmą kartą ant prizininkų pakylos šioje rungtyje užkopusiems Kinijos plaukikams (7:06,30).

Pagerino olimpinį rekordą

Moterų 200 m nuotolyje laisvu stiliumi triumfavusi amerikietė Allison Schmitt distanciją įveikė per 1 minutę 53,61 sekundės ir, pagerinusi olimpinį rekordą, iškovojo jau trečiąjį medalį šiose žaidynėse. 22-ejų metų amerikietė iškovojo sidabrą dvigubai ilgesnėje distancijoje bei su komandos draugėmis tenkinosi bronza estafetėje 4 po 100 m laisvu stiliumi.

Sidabras, plaukiant 200 m laisvu stiliumi, atiteko prancūzei Camillei Muffat (1:55.58), kuri triumfavo dvigubai ilgernėje distancijoje, o bronza džiaugėsi australė Bronte Barratt (1:55.81).

Tik ketvirta liko septyniose rungtyse planuojanti startuoti ir jau aukso medalį (100 m nugara) savo sąskaitoje turinti amerikietė Missy Franklin, o čempionės titulą ginusi italė Federica Pellegrini liko tik penkta.

Šešiolikmetė iškovojo antrą aukso medalį

Antrąjį aukso medalį Londono žaidynėse iškovojo 16-metė kinė Ye Shiwen, nugalėjusi 200 m kompleksinio plaukimo distancijoje. Finale ji sugaišo 2 minutes 7,57 sekundes ir, pagerinusi olimpinį rekordą, 0,58 sekundės aplenkė australę Alicią Coutts.

Bronza atiteko amerikietei Caitlin Leverenz (2:08,95).

Šios rungties Pekino žaidynių čempionė australė Stephanie Rice liko ketvirta, o pasaulio rekordo savininkė amerikietė Ariana Kukors – tik penkta.