Japonės Hitomi Obara ir Kaori Icho – olimpinės imtynių čempionės

Londono olimpiados moterų imtynių turnyro aukso medalis svorio kategorijoje iki 48 kg trečiadienį atiteko japonei Hitomi Obarai, kuri finale 3:1 nugalėjo 2008 metų Pekino žaidynių bronzos medalininkę Mariją Stadnyk iš Azerbaidžano.
Hitomi Obara
Hitomi Obara / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pažymėtina, jog Japonijos imtynininkė yra šešiskart pasaulio čempionė neolimpinėje svorio kategorijoje – iki 51 kg. Dukart ji laimėjo planetos pirmenybes ir svorio kategorijoje iki 48 kg.

Bronza tenkinosi Pekino žaidynių čempionė kanadietė Carol Huynh, 3:0 privertusi pasiduoti Isabellę Sambou iš Senegalo, bei amerikietė Clarissa Chun, 3:0 įveikusi ukrainietę Iriną Merleni.

Trečiose olimpinėse žaidynėse iš eilės auksą imtynių turnyre iškovojo japonė Kaori Icho (svorio kategorija iki 68 kg), finale 3:0 privertusi pasiduoti Kinijos sportininkę Jing Ruixue. Japonijos imtynininkės sąskaitoje trijose olimpiadose – 72 laimėtos dvikovos iš eilės.

Bronzos apdovanojimai atiteko rusei Liubov Volosovai ir 2010 metų pasaulio imtynių čempionei (iki 59 kg) Battsetseg Soronzonbold iš Mongolijos, kurios atitinkamai 3:1 bei 3:0 nugalėjo lenkę Moniką Ewą Michalik ir kanadietę Martine Dugrenier.