-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Londono olimpiados medalių rikiuotėje Lietuva užėmė aukštą 34 vietą, triumfavo JAV, aplenkusi Kiniją ir Didžiąją Britaniją

XXX vasaros olimpinėse žaidynėse Londone sekmadienį buvo išdalinti paskutiniai penkiolika apdovanojimų komplektų, o iš viso – 302.
Laura Asadauskaitė, Rūta Meilutytė, Jevgenijus Šuklinas, Evaldas Petrauskas ir Aleksandras Kazakevičius. / 15min.lt montažas

Sėkmingiausiai po nepriklausomybės atkūrimo olimpinėse žaidynėse dalyvavusi Lietuvos rinktinė su dviem aukso, vienu sidabro bei dviem bronzos medaliais galutinėje komandų įskaitoje užėmė aukštą 34-ąją vietą.

Lietuvos taupyklėje – plaukikės Rūtos Meilutytės ir šiuolaikinės penkiakovės atstovės Lauros Asadauskaitė auksas, kanojininko Jevgenijaus Šuklino sidabras, imtynininko Aleksandro Kazakevičiaus bei boksininko Evaldo Petrausko bronza.

Prieš ketverius metus Pekine du sidabro ir tris bronzos medalius iškovojusi Lietuva medalių lentelėje buvo 56-a.

Taip pat penkis apdovanojimus (2 aukso ir 3 bronzos) lietuviai buvo iškovoję tik 2000-aisiais Sidnėjuje.

Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos sportininkai olimpinėse žaidynėse iškovojo jau 21-ą medalį – 6 aukso, 5 sidabro bei 10 bronzos.

Pagal gyventojų skaičių – aštunta

Pagal vieną aukso medalį šalies gyventojų skaičiui Lietuva Londono olimpinėse žaidynėse užėmė net aštuntą vietą (1,6 mln.), o pagal bet kokios spalvos apdovanojimą – dvyliktą (0,64 mln.).

Pagal abi įskaitas nugalėjo Grenada, iškovojusi vienintelį aukso medalį, bet turinti vos 111 tūkst. gyventojų.

Triumfavo JAV, aplenkusi Kiniją ir Didžiąją Britaniją

Komandų rikiuotėje Londono žaidynėse po aštuonerių metų vėl nugalėjo JAV atletai, iškovoję 104 medalius – 46 aukso, 29 sidabro bei 29 bronzos.

Pekino olimpiadoje triumfavę Kinijos sportininkai su 87 medaliais (38 aukso, 27 sidabro bei 22 bronzos) liko antroje vietoje, o trečiąją poziciją medalių lentelėje užėmė šeimininkai Didžiosios Britanijos olimpiečiai (65 medaliai – 29; 17; 19), aplenkę mačiau tauriausių apdovanojimų iškovojusią pajėgią Rusijos komandą (82 medaliai – 24; 25; 33).

Iš viso apdovanojimus Londono olimpiadoje iškovojo 85 valstybių atletai.