Maratonininkė Rasa Drazdauskaitė olimpinėse žaidynėse pagerino asmeninį rekordą

Sekmadienį vykusiame Londono olimpinių žaidynių maratone dalyvavo trys Lietuvos bėgikės. Asmeninį rekordą pagerino Rasa Drazdauskaitė. Ji ir Diana Lobačevskė finišavo šalia viena kitos ir užėmė 27–28 vietas.
Diana Lobačevskė, Remalda Kergytė, Rasa Drazdauskaitė
Diana Lobačevskė, Remalda Kergytė, Rasa Drazdauskaitė / Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio nuotr.

Remalda Kergytė maratoną baigė 75-ta iš 118 dalyvių. 42 kilometrų 195 metrų distanciją lietuvė įveikė per 2 valandas 39 minutes ir 1 sekundę.

Asmeninius rekordus pagerinusios Rasa Drazdauskaitė ir Diana Lobačevskė finišavo kartu – jų rezultatus skiria tik 3 sekundės. R. Drazdauskaitės galutinis laikas 2 valandos, 29 minutės ir 29 sekundės, D. Lobačevskės – 2 valandos, 29 minutės ir 32 sekundės. Prieš ketverius metus Pekine Rasa Drazdauskaitė buvo 37-ta.

Čempione tapo 24-erių metų Etiopijos bėgikė Tiki Gelana. Ji distanciją įveikė per 2 valandas 23 minutes 7 sekundes ir, pagerinusi olimpinį rekordą, vos 5 sekundėmis aplenkė pasaulio vicečempionę Priscah Jeptoo iš Etiopijos.

Vos 12 sekundžių nuo nugalėtojos atsilikusi trečia finišavo ir bronzos medaliu džiaugėsi rusė Tatjana Petrova Archipova.

Ilgai lyderių grupėje bėgusi pasaulio čempionė Edna Ngeringwonu Kiplagat iš Etiopijos užėmė 20-tą vietą.