Plaukikai baigė medalių dalybas, o legendinis Michaelas Phelpsas – karjerą

Šeštadienį Londono vasaros olimpinėse žaidynėse baigėsi plaukimo varžybų 32 medalių komplektų dalybos, o legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas užbaigė savo karjerą.
Michaelas Phelpsas
Michaelas Phelpsas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

27-erių JAV plaukikas šeštadienį kartu su komandos draugais laimėjo vyrų estafetę 4 po 100 m kompleksiniu būdu, pelnydamas jau 22-ą olimpinį apdovanojimą. Rekordinėje M. Phelpso olimpinių medalių kolekcijoje -18 aukso bei po 2 sidabro ir bronzos.

Londone M. Phelpsas susižėrė 4 aukso ir 2 sidabro apdovanojimus.

Komandų rikiuotėje lygių sau neturėjusių JAV plaukikų sąskaitoje Londone – 30 medalių: 16 aukso, 8 sidabro ir 6 bronzos.

Antri su 10 (5, 2, 3) apdovanojimų buvo Kinijos plaukikai, o Prancūzijos ekipa pelnė 7 (4, 2, 1) medalius.

Lietuva su Rūtos Meilutytės iškovotu aukso apdovanojimu komandų rikiuotėje liko aštunta.

Antri vyrų estafetėje (4 po 100 m kompleksiniu būdu) šeštadienį buvo Japonijos plaukikai, o trečiąja pozicija tenkinosi Australijos kvartetas:

1. JAV (Matthew Grevers/Brendan Hansen/Michael Phelps/Nathan Adrian)
3 min. 29,35 sek.
2. Japonija (Ryosuke Irie/Kosuke Kitajima/Takeshi Matsuda/Takuro Fujii)
3:31,26
3. Australija (Hayden Stoeckel/Christian Sprenger/Matthew Targett/James Magnussen)
3:31,58
4. D. Britanija (Liam Tancock/Michael Jamieson/Michael Rock/Adam Brown)
3:32,32
5. Vengrija (Laszlo Cseh/Daniel Gyurta/Bence Pulai/Dominik Kozma)
3:33,02
6. Vokietija (Helge Meeuw/Christian Vom Lehn/Steffen Deibler/Markus Deibler)
3:33,06
7. Olandija (Nick Driebergen/Lennart Stekelenburg/Joeri Verlinden/Sebastiaan Verschuren)
3:33,46
8. Kanada (Charles Francis/Scott Dickens/Joe Bartoch/Brent Hayden)
3:34,19

Ketvirtąjį medalį Londone bei antrąjį aukso vyrų 1500 rungtyje laisvuoju stiliumi iškovojo naują pasaulio rekordą užfiksavęs kinas Sun Yangas – 14 minučių 31,02 sekundės:

1. Sun Yang (Kinija)                     14:31,02 (pasaulio rekordas)