Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 8d. 10:42

Evaldas iš Traksėdžių: vaikinas, rašantis Lietuvos bokso istoriją, jo motinos, tėvo ir šilutiškių akimis

Svetlaną Petrauskienę šildo sūnaus Evaldo pergalės.
Aldonos Aleksėjūnienės nuotr. / Svetlaną Petrauskienę šildo sūnaus Evaldo pergalės.

Beveik prieš porą metų Šilutės savivaldybės įsteigtą „Lietuvininkų vilties“ vardą ir premiją pelnęs vaikinas iš Traksėdžių Evaldas Petrauskas jau su kaupu įrodė, kad su juo sietas viltis gali pateisinti.

„O varge, koks Evaldas, antrasis iš trijų mūsų su vyru sūnų, buvo  neramus kūdikis, buvau išsekusi nuo bemiegių naktų, o mažas dar buvo ir pirmagimis Arvydas“, – taip apie Evaldą Petrauską, dvidešimtmetį vaikiną iš Šilutės, jau užsitikrinusį Londono olimpiados bronzos medalį, praėjus parai po lemtingos kovos ringe, 15min.lt kalbėjo  jo motina Svetlana Petrauskienė.

Ivanovo (Rusija) srityje gimusi ir augusi Svetlana ir Šilutės rajono Usėnų seniūnijoje gimęs  ir augęs Algis Petrauskai susipažino, susituokė ir iki Lietuvos nepriklausomybės atgavimo gyveno Rusijoje. 1989 metais ten gimė pirmagimis Arvydas, o į laisve alsuojančią tėvynę Lietuvą Algis šeimą parsivežė tuoj po Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto paskelbimo. 

Gavę darbus  bendrovėje „Šilutės durpės“, čia jie triūsia iki šiol: Svetlana – laborante, Algis – mechaniku vairuotoju. Šeima gyvena daugiabučiame name, bet netoliese turi sodo sklypą, kur augina daržoves ir triušius.

Iš Petrauskų asmeninio albumo./E.Petrauskas su pirmuoju treneriu Vincu Murausku
Iš Petrauskų asmeninio albumo./E.Petrauskas su pirmuoju treneriu Vincu Murausku

E.Petrauską dešimt metų Šilutės sporto mokykloje treniravo Vincas Murauskas, 40 metų darbo patirtį turintis bokso treneris. V.Murauskas treniravo ir vyresnįjį Evaldo brolį Arvydą. Abu jie iki to vakaro, kai  šilutiškis užsitikrino bronzos medalį, buvo šalia.

Vyresniojo brolio čempionu  V.Murauskas neišaugino tik todėl, kad anksti šeimą sukūręs vyras dėl ekonominių priežasčių emigravo į Airiją. Dėl tų pačių priežasčių emigravo ir Evaldo mergina Dovilė su jų dukrele Guste.

„Evaldas savo pergales ringe jau skiria Gustei, jos pasiilgsta ir ja rūpinasi, kiek išgali“, – sakė E.Petrausko tėvas ir Gustės senelis Algis Petrauskas.

Jie rodė  šeimos nuotraukų albumą, kur įamžinta mažutė, dar vos metukų, guguojanti Gustė stambaus senelio Algio  glėbyje. Abu – švytintys  ta pačia firmine „a la Petrauskai“ šypsena, kuri visus pakeri nuoširdumu ir paprastumu. 

Kitoje fotografijoje – Arvydas, neseniai atvedęs į bokso treniruotes savo jaunesnįjį brolį Evaldą. Buvo žiema, Šilutė stingo  šaltose pusnyse, o paaugliai broliai  prieš fotoobjektyvą stovėjo švytintys. Jiems sekėsi  iš  bokso kovų išeiti nepalūžus.

Motina apgailestauja, jog gabus boksininkas buvęs vyriausias sūnus Arvydas dėl  geresnio gyvenimo emigravo į Airiją. 

„Savo atostogas  Arvydas skyrė broliui – jis atvyko į Londoną iš Airijos, kur sunkiai dirba mėsos  kombinate, o bilietą į rungtynes jam parūpino Evaldo  treneris Vladimiras Bajevas, kuris jį Vilniuje treniruoja pastaruosius ketverius metus.  Parūpino vieną bilietą ir šilutiškiui treneriui Vincui Murauskui. Be šių žmonių Evaldo  karjera bokse  vos 20 metų sulaukus nebūtų  buvusi tokia puiki. Gaila, kad Arvydas antradienį turėjo išvykti atgal į darbą“, – 15min.lt antradienį pasakojo Evaldo mama Svetlana Petrauskienė.

Ji prisipažįsta, jog tikėjusi Evaldo galimybe užkopti į olimpines aukštumas jau tada, kai dauguma jo  bendraamžių dar tik mušė dinderį gatvėse ar  prakaitavo prie žaidimo automatų:  „Evaldui buvo dvylika ar trylika metų, kai jis pelnė  Lietuvos, po to  Europos bronzos, sidabro ir aukso medalius. Jo būdas ir charakteris neleidžia  jam abejoti pačiam savimi.“

Ji apgailestauja, jog gabus boksininkas buvęs vyriausias iš sūnų Arvydas geresnio gyvenimo emigravo į

Po pirmosios bokso treniruotės Evaldas (mažiausias) kartu su broliu Arvydu (pirmas iš dešinės)
Po pirmosios bokso treniruotės Evaldas (mažiausias) kartu su broliu Arvydu (pirmas iš dešinės)

Airiją. Perspektyviu boksininku laikomas ir jauniausias Svetlanos ir Algio  Petrauskų sūnus 13-metis Lukas. Jis  2008, 2011 ir 2012 metais yra tapęs Lietuvos čempionu savo amžiaus grupėse. 

Per televiziją sūnaus dvikovą ir pergalę motina žiūrėjo  su vyru Algiu ir sūnumi Luku. Nesiglėbesčiavo, tik Algis šovė į balkoną su cigarete dantyse, o netrukus iš ten visa vyriško balso jėga nuaidėjo „Mes laimėjom!“

Svetlanos akys kalbantis drėksta, po to vėl – kai mūsų pokalbio metu televizijos rodo reportažus iš lemtingų rungtynių. Jaunėlis Lukas nuo ekrano  tuo metu dėmesį nukreipia į  mamos akis. Berniukas tyli, bet matau jo atidą – ar tikrai čia džiaugsmo ašaros?..  Ši šeima Šilutės priemiesčio gyvenvietėje Traksėdžiuose tuo ir yra  išskirtinė – neapsimestiniu susitelkimu ir  dvasios šiluma.

Antradienį, bendraudama telefonu su Evaldu, motina iš jo sužinojo apie pirmąjį sūnaus gautą pasiūlymą tapti profesionaliu boksininku.

Šilutės sporto mokyklos, kuri išaugino bokso žvaigždę  Evaldą, direktorius Aivaras Lileikis 15min.lt pasakojo, jog neeilinius Evaldo gabumus anksti pastebėjo patyręs bokso treneris Vincas Murauskas. Jis meistriškai sugebėjo Evaldo energiją, ryžtą ir užsispyrimą nukreipti tinkama linkme. Su kiekvienais metais, vis intensyvinant treniruočių krūvius, Evaldas ėmė sparčiai tobulėti.

„Kai jis grįžta į Šilutę, visada skuba į treniruotes pas savo trenerį Vincą Murauską bei aplanko savo Traksėdžių pagrindinę mokyklą“, –  pasakoja A.Lileikis.

A.Lileikį žavi šio jauno žmogaus savybės – jis labai mandagus ir kuklus, mėgstamas draugų ir kitų žmonių: „Jo labai stiprus patriotiškumo jausmas – lyg galingo jo vidinio užtaiso varomoji jėga. Evaldas visada pabrėžia, kad yra iš Šilutės, o atstovaudamas Lietuvai, iškovojęs pergalę, savo rankose labai  pagarbiai ir  su didele atsakomybe laiko Lietuvos trispalvę.“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min