Dabar populiaru
Publikuota: 2008 rugpjūčio 20d. 10:11

Lietuva – Kinija: R. Butautas prieš J. Kazlauską

Jonas Kazlauskas
Jono Yuno/„15min.lt“ nuotr. / Jonas Kazlauskas

Lietuvos krepšinio vadovai neslepia, kad Kinijos rinktinė yra kur kas parankesnė varžovė ketvirtfinalyje nei graikai.

Tuo metu kinai tikisi atversti naują puslapį šalies krepšinio istorijoje, peržengdami olimpinių žaidynių ketvirtfinalio barjerą.

Trečiadienį 11.45 val. Lietuvos laiku į lemiamą mūšį Pekino žaidynėse stosiančių Lietuvos krepšininkų tikslas – įveikti Kinijos kuriai vadovauja puikiai lietuvių žaidėjus pažįstantis Jonas Kazlauskas.

Tai, kad kinai pateko į olimpinio turnyro ketvirtfinalį, jau yra nepaprastai didelis laimėjimas, bet kas norės apsiriboti pasiektu rezultatu?

Visi varžovai sunkūs

Lietuvos rinktinė A grupėje užėmė pirmąją vietą. Tiesa, per paskutines grupės rungtynes, kurios jau nieko nelėmė, lietuvius parbloškė australai.

Tačiau, pasak Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Vlado Garasto, iš to nereikia daryti tragedijos.

„Australai žaidė puikiai. Mūsiškiai, norėdami bent kiek pristabdyti varžovus, turėjo be perstojo juos gaudyti po visą aikštelę, o tai reikalauja daug jėgų, – kalbėjo LKF vadovas.

Galbūt mūsų treneriai turėjo daugiau leisti žaisti mažiau rungtyniavusiems krepšininkams, bet tai jau ne mano kompetencija. Patekome į ketvirtfinalį. O ten visi varžovai sunkūs“.

LKF viceprezidentas ir krepšininkų delegacijos vadovas Šarūnas Kliokys sakė, kad nesėkmė A grupėje – nieko baisaus: „Tądien australai žaidė fantastiškai. Net jų centrai taikliai mėtė beveik iš devynių metrų.

Taip žaisdami australai būtų įveikę bet kurią komandą, gal išskyrus JAV rinktinę. Ji bandytų labiau spausti varžovus. Šis pralaimėjimas – logiška atomazga, nes pergalė mums būtų buvusi svarbesnė tik morališkai“.

Krepšinio specialistai vieningai pabrėžė, kad mūsiškiams reikia psichologiškai atsigauti po pralaimėjimo australams.

Pasak rinktinės administratoriaus Mindaugo Špoko, krepšininkai ketvirtfinaliui rengėsi susikaupę, treneriai – taip pat. Prieš treniruotę jie nenorėjo blaškyti minčių atsakinėdami į žurnalistų klausimus.

Graikai geresni

„Nenoriu tikėti, kad kinai, norėdami žaisti ketvirtfinalyje su lietuviais, „atidavė“ pergalę graikams, – svarstė V. Garastas. – J. Kazlauskas ambicingas ir iš savo auklėtinių reikalauja tik pergalių. Kai baigiantis rungtynėms su graikais treneris ant suolelio pasodino aukščiausią rinktinės žaidėją Yao Mingą, jis jau matė, kad mačo nelaimės“.

V. Garastas neabejoja, kad kinai kur kas parankesni varžovai mūsiškiams nei graikai.

„Graikai demonstruoja puikų komandinį žaidimą. Ši rinktinė man padarė gerą įspūdį. Pernai Europos čempionate Ispanijoje ji atrodė prasčiau. Dabar komanda susistygavusi, nes anksčiau pradėjo rengtis žaidynėms – jai teko dalyvauti olimpiniame atrankos turnyre“, – dėstė LKF prezidentas.

„Kinijos rinktinė turi pajėgią priekinę liniją, tad mūsiškiams bus nelengva kovoti“, - prieš šiandienos rungtynes sakė Š. Kliokys.

„Tačiau vienas Mingas lauke – ne karys, – komentavo V.Garastas. – Kinijos rinktinėje yra penki šeši geri krepšininkai, kurie per visas rungtynes „atidirbinėja“. Šie varžovai mūsų komandai parankūs“.

Santūrusis J. Kazlauskas

„Iš kur visi ištraukė, kad norėjau ketvirtfinalyje žaisti su lietuviais?“ – neslėpė nuostabos Kinijos rinktinės vyriausiasis treneris J.Kazlauskas.

Treneris atsiprašė, kad turi skubėti, nes laukia begalė reikalų.

Tačiau dar spėjo pakomentuoti, kuo jam ir Kinijai būtų buvusi svarbi pergalė prieš Graikiją: „Įveikę graikus būtume perrašę Kinijos krepšinio istoriją, nes iki šiol olimpiadose esame užėmę tik aštuntąją vietą, o nugalėję Graikijos ekipą ir grupėje pelnę trečiąją vietą, būtume bent šešti“.

Apie trečiadienio dvikovą su lietuviais J.Kazlauskas nekalbėjo.

Tuo tarpu 15min.lt duomenimis, J. Kazlauskas, paklaustas, ar jo neglumina, jog teks žaisti prieš tautiečius, teigė esąs profesionalas ir ketinąs tiesiog dirbti savo darbą. Kinijos rinktinė  – nebe tokia, kokia buvo prieš ketverius metus Atėnuose ir lengvai „daužoma“ nesileis.

15min.lt taip pat primena, kad per paskutines rungtynes J. Kazlauskas vangiai leido žaisti Yao Mingą, todėl jie apsipyko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:06
25:14
29:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min