Dabar populiaru
Publikuota: 2008 rugpjūčio 19d. 20:10

Parvežtas pirmasis Pekino trofėjus (atnaujinta 22.23 val., nuotraukos)

M.Mizgaitis vėl „ragavo“ savo medalį.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / M.Mizgaitis vėl „ragavo“ savo medalį.

Į Lietuvą sugrįžo pirmasis medaliu pasipuošęs Lietuvos olimpietis. „Bronzinis“ imtynininkas Mindaugas Mizgaitis buvo nustebintas jį pasitikti susirinkusios gausios artimųjų, bendradarbių, žurnalistų bei gerbėjų minios ir prisipažino tik dabar supratęs, „ką padarė“.

Griausmingos ovacijos ir skanduotė „Lietuva! Lietuva!“ pasitiko pirmąjį iš Pekino grįžusį medalio laimėtoją Vilniaus oro uoste. Po to švelnūs apsikabinimai su artimaisiais ir daug tvirtesni, stipriai paplekšnojant per nugarą – su kolegomis. Daugybė gėlių, autografų dalijimas, kariuomenės orkestras, krašto apsaugos ministro Juozo Oleko padėka, ąžuolo lapų vainikas ant kaklo.

Imtynininkas M.Mizgaitis, išlipęs iš lėktuvo, parskraidinusio jį iš Pekino per Frankfurtą, antradienio vakarą dar kartą išgyveno savo žvaigždžių valandą ir patenkintu veidu kelis kartus pademonstravo, koks skanus yra iškovotas medalis – tokį jį, įsikandusį bronzinį trofėjų, triumfo akimirką Pekine įamžino fotografai.

Graikų-romėnų imtynės pastaruoju metu Lietuvoje negalėjo pasigirti dideliu populiarumu. M.Mizgaitis mano, kad tam atėjo galas. „Esu nustebintas, kad imtynininką pasitiko tiek jūsų daug. Tikiuosi, kad dabar apie mūsų sporto šaką sužinos daug daugiau žmonių“, – pasidžiaugė sportininkas.

M.Mizgaitis neslepia, kad olimpinis medalis buvo jo sena svajonė: „Nuo mažens pradėjau galvoti ir svajoti“.

Vis dėlto jis neketina pasitenkinti tuo, ką pasiekė Kinijoje: „Noriu Londone pakeisti medalio spalvą. Į kokią? Būtų gerai per dvi peršokti“, – sakė 28 metų M.Mizgaitis.

Nors kitiems Lietuvos imtynininkams šiemet Pekine nepasisekė, M.Mizgaitis tvirtina, kad jo parsivežtas medalis yra visų mūsų kovotojų pergalė: „Mes esame komanda ir kiekvienais metais, kai kas nors iš mūsų paima medalį, tai būna visos mūsų komandos nuopelnas. Nes be Mindaugo Ežerskio nebūtų ir manęs. Treniruojamės kartu – ir Valdemaras Venckaitis, ir Aleksandras Kazakevičius – mes esame viena komanda.“

Jis taip pat sakė tikintis, kad kiti Lietuvos sportininkai, be jo, Virgilijaus Aleknos ir Gintarės Volungevičiūtės, iš Pekino parveš dar ne vieną medalį.

Po pergalingos kovos M.Mizgaitis ne iš karto grįžo į Lietuvą. Jam buvo suteikta galimybė pasilikti ilgiau ir tiesiog pasimėgauti Olimpiados reginiais. Imtynininkas iš tribūnų stebėjo V.Aleknos ir mūsų krepšininkų pasirodymus. „Ir šiaip po Pekiną vaikštinėjau, nes iki varžybų mes tik sėdėjome kambaryje ir kaupėmės, laukėme starto“, – sakė bronzos medalio laimėtojas.

Paklaustas, kokį įspūdį jam paliko Olimpiados organizavimas, M.Mizgaitis atsakė: „Viskas labai gražu, viskas labai tvarkingai. Kinai padarė, kaip turi būti – dulkės nerasi. Viskas buvo labai įspūdinga.“

Praėjusį ketvirtadienį M.Mizgaitis 120 kg svorio kategorijos imtynių kovoje dėl trečiosios vietos nugalėjo prancūzą Yannicką Szczepaniaką ir mūsų šaliai iškovojo pirmąjį olimpinį medalį Pekine.

Pasibaigus olimpinėms kovoms M.Mizgaitis beveik neturės poilsio – netrukus jis išvyks į Pasaulio kariškių čempionatą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

04:05
02:52
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min