Dabar populiaru
Publikuota: 2008 rugpjūčio 14d. 07:15

Poviliūnas: „Į medalių lentelę dar žiūriu su liūdesiu“

A.Poviliūnas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / A.Poviliūnas

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas tiki, kad vėliausiai po savaitės mūsų šalis bus išbraukta iš apdovanojimų nelaimėjusių valstybių sąrašo.

Jau beveik savaitę olimpinių aukso, sidabro ir bronzos karštlige gyvenantis Pekinas, deja, negailestingas Lietuvos sportininkams – mūsų šalies atstovai dar nepradėjo rinkti apdovanojimų kraičio, nors medalius jau iškovojo 48 valstybių atletai. Tačiau Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas padėties nedramatizuoja. Jo manymu, lietuviai puikiai startuoja varžybose, o išsvajoti olimpiniai medaliai ant geriausiųjų mūsų šalies sportininkų krūtinių švytėti turėtų vėliausiai po savaitės.

Minuso nededa

Įsibėgėjusioje Pekino olimpiadoje Lietuvos sportininkai vis dar jaučia apdovanojimų alkį. Kaip Lietuvos tautinis olimpinis komitetas vertina savo pasiuntinių startus? – dienraštis L.T. paklausė LTOK prezidento A.Poviliūno.

– Žinote, kai manęs čia, Pekine, kas nors paklausia, kaip jaučiuosi, kai įvairiuose renginiuose kitų valstybių olimpinių komitetų vadovai giriasi savo atstovų iškovotais medaliais, nekreipiu dėmesio. Žinau, jog lietuviai startuoja garbingai ir anksčiau vėliau ar tie patys žmonės ateis manęs sveikinti su Lietuvos sportininkų laimėjimais. Žinoma, negaliu sakyti, kad nebuvo nusivylimų: penki šeši sportininkai nemaloniai nustebino, tačiau reikia paminėti ir savotiškas sensacijas. Kas galėjo pamanyti, jog taip puikiai pasirodys badmintonininkas Kęstutis Navickas, gimnastė Jelena Zanevskaja, plaukikas Giedrius Titenis ar akademinio irklavimo atstovas Mindaugas Griškonis... Prieš savaitę apie juos net mažai kas iš lietuvių žinojo, o po fantastiškų startų olimpiadoje jie, galima sakyti, tapo sporto elito atstovais.

– Tačiau kitas elitas sugadino nuotaiką – kalbu apie dviratininkes, kurios turėjo iškovoti medalius...

– Taip, deja, mūsų dviratininkėms nepasisekė – blogas oras sumaišė visas kortas. Suprantu, kad tai ne pasiteisinimas, bet kai kada subjektyvios priežastys nurungia objektyvias. Jei kalbėtume iš esmės, o ne apie kiekvieną sporto šaką ar Lietuvos sportininką, iki šios dienos Pekino olimpiadoje dalyvavusiems lietuviams negalima dėti minuso. Pliusų yra daugiau...

Daina „nepasišiukšlino“

– Net dziudo atstovas Albertas Techovas nevertas minuso? Ne tik blogai pasirodė, bet ir po gėdingo starto slapstėsi nuo žiniasklaidos...

– Kiekvienas žmogus turi įvairių įsitikinimų, savo vieno ar kito poelgio paaiškinimų. Jam pačiam, matyt, netikėtas tas pralaimėjimas – nervai neišlaikė, išsigando... Reikia ir pralaimėjusius sportininkus suprasti. Manau, jei viskas būtų buvę gerai, atletas pats po Pekiną būų ieškojęs Lietuvos žiniasklaidos, kad pasidalytų su ja džiaugsmu. (Juokiasi.)

– Nenustebino šaulės Dainos Gudzinevičiūtės penktoji vieta?
 

– Nepaprastai patenkintas, kad Daina grįžo į šaudymo elitą. Jei prieš olimpiadą man būtų kas pasakęs, kad ji užims šią vietą, mintyse būčiau sau pasakęs, jog tai fantastika... Be abejo, yra ir kita medalio pusė – ji buvo per vieną šūvį iki olimpinio apdovanojimo ir šis faktas šiek tiek liūdina. Vis dėlto šis liūdesys nenustelbia daug didesnio džiaugsmo. Juolab kad Daina yra LTOK Vykdomojo komiteto narė – kaip sakoma, nepasišiukšlino. (Juokiasi.)

Politikos su sportu nemaišo

– Pekino olimpiadoje akcentuojama Rusijos ir Gruzijos karo tema. Kaip žinoma, Gruzijos olimpiečiai net norėjo pasitraukti iš žaidynių ir reikalavo diskvalifikuoti visą Rusijos olimpinę delegaciją. Kokia LTOK nuomonė šiuo klausimu?

–Kalbėkime paprastai: politikai turi spręsti politinius klausimus ir sporto visuomenė neturėtų lįsti į šiuos painius labirintus. Kaip žmogus palaikau kovojančių dėl nepriklausomybės, ginančių savo šalies vientisumą poziciją... Pekine gavome ne vienos organizacijos prašymą boikotuoti žaidynes, atsisakyti kovoti su Rusijos sportininkais ir t. t. Tokių pasiūlymų mums siuntė net Lietuvos politinės organizacijos. Sakau, kad kaip žmogus galiu pareikšti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Be abejo, man nepatinka, kad karas prasidėjo per olimpiados atidarymo iškilmes ir viena valstybė ginklu bando skaldyti kitos šalies vientisumą... Tačiau esu Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovas ir galiu kalbėti tik apie sportą ir savo šalies olimpiečius – esu atsakingas už juos. Negaliu šnekėti apie tai, kas išties nuo manęs nepriklauso, tad neprovokuokite.

– Grįžkime prie svarbiausio Lietuvai klausimo – ar iš Pekino olimpiados mūsų šalies sportininkai išsiveš žaidynių apdovanojimų? Ką kužda nuojauta?

– Nuojauta kužda, jog viskas bus gerai. Kol kas į olimpinių medalių lentelę žiūriu su liūdesiu. Gaila, kad joje vis dar nėra Lietuvos. Tačiau greitai niūrios mintys išnyks. Manau, jau po savaitės Lietuva džiaugsis pirmu olimpiniu medaliu, jį turėtų iškovoti disko metikas Virgilijus Alekna. Bet... Iki jo startuos nemažai kitų lietuvių, tad kas žino, kas žino...

Dienraštis L.T.
Temos: 1 Pekinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min