Antrasis pusfinalis: Argentina – JAV (81:101)

Antrosiose olimpinio krepšinio turnyro pusfinalio rungtynėse susitiko JAV ir Argentinos rinktinės.
JAV – Argentina
JAV – Argentina / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynes komandos pradėjo tokių sudėčių:

JAV: Jasonas Kiddas, LeBronas Jamesas, Kobe Bryantas, Carmelo Anthony, Dwightas Howardas;

Argentina: Luisas Scola, Emanuelis Ginobilis, Fabricio Oberto, Pablo Prigionis, Carlosas Delfino.

JAV rinktinė, matyt, iš karto nusprendė griebti jautį už ragų, ir, sužaidus aštuonias minutes, pirmavo net 21:4. Argentiniečiai pirmajame kėlinyje taip ir neatsigavo po šio šalto dušo – 11:30.

Antrame kėlinuke dabartiniai olimpiniai čempionai šiek tiek sustygavo savo žaidimą ir po C.Delfino bei L.Scolos metimų priartėjo iki 18:34, o antroje kėlinuko dalyje ir iki vienaženklio skaičiaus, 31:39. Po dviejų kėlinukų 40:49 ir argentiniečių viltys patekti į finalą atgijo.

Per pirmas tris antrosios rungtynių dalies minutes JAV žvaigždžių ekipa vėl pabėgo į priekį. Po D.Howardo ir C.Anthony metimų jie jau pirmavo 64:49. Panašus skirtumas išsilaikė ir iki paskutiniojo ketvirčio pradžios. Jį komandos pradėjo amerikiečiams pirmaujant 78:64.

Pirmą ketvirto ketvirčio minutę JAV krepšininkai dar kartą šovė į priekį, du tritaškius pataikė L.Jamesas ir jau 84:66. Vėliau 88:69, C.Delfino, L.Scolos ir P.Quinteroso šeši taškai skirtumą sumažino iki 75:88, 77:90. Buvo likusios keturios minutės. Argenetina bandė kovoti, tačiau priešininkas buvo ne jų dantims. Likus pusantro minutės D.Wade pelnė šimtąjį tašką ir padidino skirtumą iki dvidešimties 81:101. Tai ir yra galutinis rungtynių rezultatas.

Rezultatyviausiai žaidė:

JAV: C.Anthony 21, L.James 15, K.Bryant 12, C.Paul 12, D.Wade 12, C.Bosh 11, D.Howard 10;

Argentina: L.Scola 28, C.Delfino 17, P.Quinteros 12, C.Delfino 10.

Tad sekmadienį finale susitiks JAV– Ispanija (9.15 Lietuvos laiku).

Rungtynės dėl trečiosios vietos Lietuva – Argentina prasidės 7 valandą ryto.