Paskutine pusfinalininke tapo Argentinos komanda, po dramatiškos kovos ketvirtfinalyje palaužusi Graikiją.
Manu Ginobili / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Argentina

Būtent iš šios poros buvo tikimasi atkakliausios kovos.

Net lažybų bendrovių koeficientai, nors ir palankesni argentiniečiams, buvo apylygiai. Už Argentiną buvo siūloma lažintis santykiu 1:1.52, už Graikiją – 1:2.43.

Rusijos rinktinės treneris, amerikietis Davidas Blattas, prieš išvykdamas su rinktine namo, nesiryžo įvardinti šios dvikovos baigties, teigdamas, jog dėl medalių kovos JAV, Lietuvos, Ispanijos, Graikijos ir Argentinos ekipos.

Rungtynių pradžia, kaip ir reikėjo tikėtis, susiklostė permainingai. Į K.Tsatrtsario ir V.Spanoulio metimus taikliai atsakė L.Scola. 5:7 sužaidus tris minutes. Sužaidus penkias minutes –11:11.

Likus žaisti dvi minutes iki kėlinuko pabaigos graikai, daugiausiai A.Fotsio dėka, kiek atsiplėšė – 19:23. Šiandien tapo įprasta mesti tritaškius kartu su kėlinukų sirenomis. C.Delfino sušvelnino skirtumą iki 22:23.

Antro ketvirčio pradžią tiksliau žaidė argentiniečiai, po keturių jų taškų be atsako – 26:23. Graikai atsakė tuo pačiu – 27:26. Nei viena komanda nepirmavo didesniu nei trijų taškų santykių, tik paskutinę kėlinuko minutę jie atitrūko iki 38:33 ir tai tik vienos atakos laikui. Po antrojo ketvirčio – 39:40, minimali graikų persvara.

Ir trečiame kėlinuke aštri, vyriška kova vyko taškas į tašką – 41:41, 43:44, 45:44. Po P.Prigioni tritaškio lotynų amerikiečiai kiek atitrūko 48:44. Likus trims minutėms S.Schortsanitis rezultatą išlygino – 50:50. Jokio aiškumo ir po trijų kėlinukų – 56:55.

Ketvirtajame kėlinuke Argentinos rinktinė dar kartą pabandė spurtuoti iki 64:57, tačiau du iš eilės graikų tritaškiai viską gražino į pirmosios minutės padėtį – 64:63 vėliau ir 69:68. Po E.Ginobilio tritaškio skirtumas vėl pasidėjo iki keturių taškų – 76:72. D.Diamantidis atsakė tuo pačiu – 76:75. Likus mažiau nei minutei Manu skirtumą padidino iki penkių taškų– 80:75. P.Vasilopoulas įmetė tritaškį nuo lentos (80:78). Graikai apsigynė, tačiau paskutinis jų metimas tikslo nepasiekė.

Argentina žengė į pusfinalį ir ten bandys mesti iššūkį JAV svajonių komandai.