Lietuva – Argentina 75:87

Lietuvos rinktinė pralaimėjo olimpinio krepšinio turnyro rungtynes dėl 3 vietos Argentinai ir liko ketvirta.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Jono Yuno/„15min.lt“ nuotr.
Temos: 1 Argentina

Penktą olimpiadą iš eilės Lietuva žaidė bronziniame finale ir antrą kartą iš eilės liko tik per vieną žingsnį nuo apdovanojimų pakylos. Šiandien Lietuva 75:87 nusileido olimpinių čempionų titulą praradusiai Argentinai.

Rungtynes lietuviai pradėjo įprastu starto penketu: Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Ramūnas Šiškauskas, Kšyštofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas. Argentinos ekipoje dėl traumos nežaidė komandos lyderis Emanuelis Ginobilis.

Visą pirmąjį kėlinuką vyko lygi kova, pirmavo tai viena, tai kita komanda. Lietuvos gynybai nesisekė tvarkytis su Luisu Scola, kuris per kėlinuką sumetė net 10 taškų. Po pirmojo ketvirčio Argentina pirmavo 24:21.

Lūžis įvyko antrajame kėlinuke, kurį lietuviai pralaimėjo 13:22, o varžovai beveik visus taškus susirinko tolimais metimais. Leonardo Guttierezas, Paolo Quinterosas ir Carlosas Delfino „įsūdė“ net 6 tritaškius per kėlinuką. Argentiniečiai atitrūko iki 34:46.

Po ilgosios pertraukos žaidimo scenarijus nesikeitė, argentiniečiai po lietuvių klaidų rengė greitas kontratakas arba ilgai įžaidinėjo kamuolį poziciniame žaidime, lietuviai skubėjo ir praradinėjo kamuolius. Matėsi, kad mūsiškiai pavargę, kaip įrodymas tam – netaiklūs aštuoni baudos metimai ir vos 26 procentų taiklumas metant tritaškius. O argentiniečiai lėtai, tačiau užtikrintai didino persvarą. Nesportinę pražangą užsidirbo Linas Klieza, ir jau – 39:57. Vėliau net 44:68. Ramūnas Butautas ėmė vieną minutės pertraukėlę po kitos, tačiau vaizdas aikštelėje pradėjo keistis tik paskutiniajame ketvirtyje, kuris prasidėjo rezultatu 49:68.

Argentiniečiai kiek atsipalaidavo ir skirtumas ėmė mažėti – 57:71, 64:75. Penktąją pražangą gavo Luisas Scola, tačiau jo komanda vėl trūktelėjo – tritaškį iš kone aštuonių metrų smeigia L.Guttierezas ir vėl – 64:80. Ramūnas Šiškauskas dar mažina skirtumą iki 71:82, tačiau argentiniečių baudos metimai, kuriuos jie metė po sąmoningų lietuvių pražangų, taiklūs. Galutinis rungtynių rezulatatas – 75:87.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris nebuvo labai kalbus. Jis pasveikino varžovus su pergale ir pažadėjo, jog rinktinė stengsis iškovoti medalius po ketverių metų Londone. „Varžovai žaidė labai galingai, ypač gynyboje. O mūsų puolimas dažbai strigo" – sakė treneris.

„Bandėme pasivyti varžovus, juos spausdami. Tačiau, pralaimint dvidešimt taškų, tai buvo avantiūra. Tada turėjome žaisti idealiai, o žaidėme vidutiniškai. Labai norėjau medalio, tad dabar liūdna. Gal po kažkurio laiko džiaugsiuos ir ketvirtąja vieta“, – sakė vienas rinktinės lyderių R.Kaukėnas.

„Buvome pasirengę kovoti dėl medalių ir jei šiandien būtumėm laimėję, skraidytume padebesiais. Tačiau toks yra sportas, šiandien pralaimėjome“, – sakė Jonas Mačiulis.

Rezultatyviausiai žaidė:

Lietuva: R.Šiškauskas 15, R.Kaukėnas 14, Š.Jasikevičius 9, M.Lukauskis 8;

Argentina: C.Delfino 20. L.Scola 16, A.Nocioni 14, L.Guttierez ir P.Quinteros po 11.

Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė antras olimpines žaidynes iš eilės liko ketvirta. Nepaisant pralaimėjimo, ji liko viena iš dviejų rinktinių (kartu su JAV), kuri visose penkiose paskutinėse olimpinėse žaidynėse pateko į stipriausiųjų ketvertuką. Galime prisiminti ir Sovietų Sąjungos rinktinės triumfą 1988-aisiais Seule, kai pagrindiniai komandos žaidėjai buvo lietuviai. Tad nėra viskas taip blogai, kaip atrodo pirmosiomis akimirkomis po pralaimėjimo, turime kuo didžiuotis ir laukiame Londono olimpinių žaidynių. Atranka į šią Olimpiadą – 2011 metų Europos čempionatas, kuris vyks Lietuvoje.