Naujoji Zelandija nuskriaudė prancūzus ir sumaišė D grupę

Trimis pergalėmis iš tiek pat galimų pasaulio krepšinio čempionatą pradėjusi Prancūzijos krepšinio rinktinė kovas D grupėje užbaigė dviem pralaimėjimais ir finišavo tik ketvirtoje grupės vietoje. Ketvirtadienį Vincento Collet auklėtiniai antausį gavo nuo Naujosios Zelandijos krepšininkų – 82:70 (17:20, 22:5, 19:18, 24:27).
Dar kartą pralaimėję, prancūzai D grupėje liko vos ketvirti
Dar kartą pralaimėję, prancūzai D grupėje liko vos ketvirti / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lygiai vykusiose rungtynėse zelandai spurtavo prieš didžiąją pertrauką, kai susikrovė dviženklę persvarą (39:25). Verta pažymėti, jog antrajame kėlinyje prancūzai pelnė vos 5 taškus.

Mačui artėjant prie pabaigos Naujoji Zelandija išlaikė savo pranašumą, bet kova užvirė dėl taškų skirtumo. Zelandams reikėjo įveikti prancūzus bent 12 taškų tam, kad jie grupėje pakiltų į trečią vietą.

Likus žaisti 21 sek. Naujoji Zelandija pirmavo vos 7 taškais (75:68), bet tada K.Penney smeigė tritaškį su pražanga, dar vieną tritaškį pridėjo Th.Abercrombie ir zelandai triumfavo – 82:70.

Naujoji Zelandija: K.Penney 25, M.Vukona 15, L.Taitas 8.

Prancūzija: Y.Bokolo 13, M.Gelabale'as 12, N.De Colo 10.

Po šios Naujosios Zelandijos pergalės D grupėje trys komandos surinko po tris pergales ir du pralaimėjimus. Antrąją vietą dėl geriausio taškų santykio tarpusavio mačuose užėmė pasaulio čempionai ispanai, treti finišavo zelandai, o prancūzai liko vos ketvirti.

Zelandai aštuntfinalyje kausis su antrąja C grupės komanda – Rusija, o prancūzai ginklus turės suremti su kol kas nepralaiminčiais turkais.