Lietuvos rinktinė iškovojo pasaulio krepšinio čempionato bronzą! (nuotraukos, statistika, komentarai)

Lino Kleizos vedama Lietuvos nacionalinė komanda pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje iškovojo trečią vietą. Sekmadienį mažajame finale Kęstučio Kemzūros auklėtiniai 99:88 (23:22, 25:16, 24:16, 27:34) nugalėjo Serbijos krepšininkus ir pirmą kartą istorijoje užsikabino planetos pirmenybių bronzos medalius.
Lietuvos rinktinės emocijos laimėjus bronzą
Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius. / „Scanpix“ nuotr.

Jauna ir ambicinga Lietuvos rinktinė, iš kurios niekas nesitikėjo aukštų rezultatų šiais metais, perrašė Lietuvos krepšinio istoriją jau įveikdama ketvirtfinalio barjerą. Iki šiol lietuviai planetos pirmenybėse aukščiausiai buvo pakilę iki 7-os vietos (1998 ir 2006 metais).

Lietuvos krepšinio federacija rinktinei prieš pasaulio čempionatą kėlė užduotį patekti tarp aštuonių pajėgiausių planetos komandų ir „apšilti kojas“ prieš kitais metais Lietuvoje vyksiantį Europos čempionatą.

Nesustabdomas šiose rungtynėse buvo Linas Kleiza. Lietuvos rinktinės lyderis pelnė 33 taškus (7/11 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko keturis rezultatyvius perdavimus. 15 taškų pridėjo Paulius Jankūnas, po 14 – Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis, 12 – Martynas Pocius. 4 taškus pelnė Tomas Delininkatis, 3 – Jonas Mačiulis, po 2 – Renaldas Seibutis ir Robertas Javtokas.

Serbų gretose išsiskyrė Novica Veličkovičius – 18 taškų. 12 pridėjo Marko Keseljas, 10 – Duško Savanovičius. Milošo Teodosičiaus sąskaitoje 8 taškai ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Situacija prieš rungtynes

Mažajame finale kovos rinktinės, pralaimėjusios pusfinaliuose. Lietuvos krepšininkai šeštadienį 74:89 nusileido JAV rinktinei, o serbai tik po dramatiškos atomazgos rungtynių pabaigoje 82:83 buvo priversti pripažinti turnyro šeimininkės Turkijos ekipos pranašumą.

Serbų komanda labai stipri, turi ilgą atsarginių žaidėjų suolą, puikius gynėjus, gerus metikus, kurie tritaškius pataiko 60 proc. taiklumu. Tai aukšta komanda, nieko nepraranda, kai į aikštę eina žaidėjai nuo suolo. Taip kad bus labai sunku“, – prieš mačą kalbėjo Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra.

Tuo tarpu komandos kapitonas Robertas Javtokas patikino, kad vos išėję iš drabužinės pamirš pusfinalį ir kovos dėl medalio: „Labai jo norime“. Apie medalius užsiminė ir serbų rinktinės lyderis Milošas Teodosičius, tvirtindamas kad jo komanda jų verti.

Komandų statistikos vidurkių palyginimas
KomandaTaškaiAtk.k.Rez.p.2 proc.3 proc.1 proc.Klaidos
Serbija8938,417,955,539,974,612,9
Lietuva80,938,813,951,136,271,513,3

Įdomu, kad priešingoms komandos šioje dvikovoje atstovauja praėjusį sezoną viename klube – Pirėjo „Olympiacos“ – žaidę lyderiai M.Teodosičius ir Linas Kleiza. Tiesa, jų keliai išsiskyrė – lietuvis grįžta į NBA lygą, kur vilkės „Toronto Raptors“ marškinėlius.

1 kėlinys

Teisėjai: Jorge'as Vasquezas (Puerto Rikas), Anthony Jordanas (JAV), Christosas Christodoulou (Graikija).

1 kėlinys

Starto sudėtys: Lietuva: R.Seibutis, M.Kalnietis, J.Mačiulis, L.Kleiza, R.Javtokas. Serbija: M.Teodosičius, A.Rašičius, M.Keseljas, N.Krstičius, N.Veličkovičius.

1 kėlinys 1 min.

A.Rašičius pradeda rungtynes taikliu tritaškiu. Lietuviai klysta perduodami kamuolį.

1 kėlinys 2 min.

R.Javtokas pelno du taškus po L.Kleizos perdavimo. R.Javtokas po grumtynių ant parketo negali paeiti -– treneris jį sodina ant suolo ir leidžia T.Klimavičių į aikštę.

1 kėlinys 3 min.

R.Seibutis pelno du taškus, tuo pačiu atsako ir serbai.

1 kėlinys 4min.

Po M.Keseljo tritaškio serbai pirmauja 8:4.

1 kėlinys 4 min.

L.Kleiza smeigia taiklų tritaškį. M.Keseljas atsako tuo pačiu – 11:7.

L.Kleiza sumeta abu baudų metimus ir mažina skirtumą 11:9.

1 kėlinys 5 min.

M.Teodosičius pjauna lietuvių gynybą ir pelno du taškus iš po krepšio. L.Kleiza netaiklus. N.Veličkovičius prideda dar vieną dvitaškį – 15:9.

1 kėlinys 6 min.

N.Krstičius pelno du taškus su pražanga. K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės – 17:9.

N.Krstičius pataiko baudos metimą. P.Jankūnas pelno dvitaškį – 18:11.

1 kėlinys 7 min.

M.Pocius taiklus nuo trijų taškų linijos – 18:14.

1 kėlinys 8 min.

N.Veličkovičius krauna kamuolį iš viršaus. P.Jankūnas prameta tritaškį, tačiau kitoje atakoje pataiko dvitaškį – 20:16.

1 kėlinys 9 min.

A.Rašičius pataiko du baudų metimus, P.Jankūnas atsako dvitaškiu iš po krepšio – 22:18.

P.Jankūnas – mįslė serbams. Atkyviai ir agresyviai puldamas ji kelia varžovų gynybai daug problemų. Jis pelno dar du taškus ir išprovokuoja pražangą. – 22:20.

1 kėlinys 10 min.

Po minutės pertraukėlės P.Jankūnas baudos metimu mažina skirtumą iki minimumo – 22:21.

M.Pocius drasko varžovų gynybą galingu prasiveržimu ir išprovokuoja pražangą. Abu baudų metimai taiklūs, lietuviai išsiveržia į priekį – 23:22.

Pirmą kėlinį Lietuvos rinktinė po permainingos kovos laimi 23:22.

2 kėlinys 2 min.

M.Mačvanas pelno du taškus. S.Jasaitis į tai atsako taikliu tritaškiu – 26:24.

2 kėlinys 3 min.

N.Bjelica pelno du taškus ir lygina rezultatą – 26:26.

2 kėlinys 4 min.

P.Jankūnas lengvai praneria po krepšiu ir pelno du taškus. Serbai klysta. S.Jasaitis po gražios atakos pelno du taškus – 30:26.

2 kėlinys 5 min.

M.Kalnietis sužingsniuoja, serbai taip pat klysta.

2 kėlinys 6 min.

Komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis. L.Kleiza pelno du taškus – 32:26.

S.Markovičius nepataiko baudų metimų. Lietuviai klysta perduodami kamuolį.

2 kėlinys 7 min.

S.Markovičius taiklus iš po krepšio. Tuo pačiu atsako L.Kleiza – 34:28.

2 kėlinys 8 min.

N.Veličkovičius pelno du taškus ir išprovokuoja T.Klimavičiaus pražangą. Baudos metimas taiklus. Į aikštę grįžta R.Javtokas – 34:31.

L.Kleiza taiklus iš vidutinio nuotolio. S.Jasaitis pataiko tris taškus. Serbai prašo minutės pertraukėlės – 39:31 priekyje Lietuva.

2 kėlinys 9 min.

N.Veličkovičius pelno du taškus. L.Kleiza smeigia tritaškį ir didina skirtumą – 42:33.

N.Krstičius įveikia R.Javtoką gynybą – du taškai. L.Kleiza pelno tris taškus – 45:35.

2 kėlinys 10 min.

M.Kalnietis po perimto kamuolio krauna jį iš viršaus ir išprovokuoja pražangą. Po taiklaus baudos metimo – 48:35 priekyje lietuviai.

A.Rašičius paskutinę kėlinio sekundę pelno tris taškus. Po dviejų kėlinių K.Kemzūros auklėtiniai pirmauja 48:38. Lietuvos rinktinėje rezultatyviausias L.Kleiza – 17 taškų. 11 taškų pelnė P.Jankūnas. Serbų gretose 11 taškų pelnė N.Veličkovičius.

3 kėlinys 1 min.

S.Jasaitis prameta tritaškį. M.Teodosičius nepataiko iš po krepšio. M.Kalnietis smeigia tris taškus – 51:38.

3 kėlinys 3 min.

Komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis ir klaidomis. L.Kleiza taiklus iš po krepšio – 53:38.

3 kėlinys 4 min.

M.Keseljas paliktas be priežiūros pelno du taškus. S.Jasaitis iš vidutinio nuotolio pelno du taškus – 55:40. Minutės pertraukėlės prašo serbai.

3 kėlinys 4min.

L.Kleiza nesulaikomas – dar trys jo taškai ir skirtumas didėja iki 18 taškų – 58:40.

3 kėlinys 5 min.

M.Teodosičius mėgina prikelti serbus pataikydams nuo trijų taškų linijos. M.Pocius veržiasi krepšio link ir iprovokuoja N.Krstičiaus pražangą. Taiklus tik vienas baudos metimas – 59:43.

3 kėlinys 6 min.

Lietuvos rinktinė puikiai ginasi. L.Kleiza smeigia tritaškį – 62:43. N.Veličkovičius pataiko dvitaškį.

3 kėlinys 7 min.

I.Pauničius pelno du taškus. P.Jankūnas atsako tuo pačiu – 64:47.

3 kėlinys 8 min.

S.Markovičius pataiko vieną baudos metimą. P.Jankūinas pelno du taškus iš po krepšio – 66:48.

3 kėlinys 9 min.

I.Pauničius pataiko abu baudų metimus. Serbai mėgina paspausti lietuvius. M.Pocius pelno du taškus – 68:50.

S.Jasaitis pataiko abu baudų metimus ir didina skirtumą iki 20 taškų – 70:50.

L.Kleiza prasiveržia krepšio link ir pelno du taškus – 72:50. Serbai prašo minutės pertraukėlės.

3 kėlinys 10 min.

I.Pauničius pelno du taškus iš po krepšio. P.Jankūnas pameta kamuolį. M.Mačvanas pataiko abu baudų metimus – 72:54.

Po trečio kėlinio Lietuvos rinktinė pirmauja 72:54.

4 kėlinys 1 min.

M.Teodosičius pataiko sudėtingą metimą. M.Kalnietis smeigia tritaškį – 75:56.

4 kėlinys 2 min.

M.Kalnietis prasiveržia ir pelno du taškus iš po krepšio. M.Mačvanas atsako tuo pačiu – 77:58.

M.Kalnietis smeigia antrą kartą iš eilės tritaškį. M.Teodosičius pelno dvitaškį ir išprovokuoja pražangą. Baudos metimas netaiklus – 80:60.

4 kėlinys 3 min.

L.Kleiza sužingsniuoja.  M.Mačvanas pelno du taškus. K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės – 80:62.

M.Teodosičius už ginčus su teisėjais gauna techninę pražangą.. L.Kleiza pataiko abu baudų metimus – 82:62.

4 kėlinys 4 min.

L.Kleiza pataiko iš po krepšio.  N.Veličkovičius pelno du taškus ir išprovokuoja pražangą. Baudos metimas taiklus – 84:65.

4 kėlinys 5 min.

P.Jankūnas prasižengia puldamas. D.Savanovičius pataiko du baudų metimus – 84:67.

J.Mačiulis prasižengia puldamas. K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės.

D.Savanavičius pataiko abu baudų metimus. M.Pocius krauna kamuolį iš viršaus – 86:69.

4 kėlinys 6 min.

M.Tepičius pataiko abu baudų metimus. D.Savanovičius pelno du taškus ir išprovokuoja pražangą – baudos metimas taiklus – 86:74.

M.Pocius išprovokuoja pražangą. Baudų metimai taiklūs – 88:74. M.Tepičius įsūdo dvitaškį.

4 kėlinys 7 min.

S.Jasaitis pelno gražius du taškus iš po krepšio. N.Veličkovičius atsako tuo pačiu.

4 kėlinys 8 min.

J.Mačiulis smeigia taiklų tritaškį. M.Keseljas pelno du taškus. T.Delininkaitis išprovokuoja pražangą. Baudų metimai taiklūs – 95:80 priekyje Lietuva.

4 kėlinys 9 min.

D.Savanovičius pelno du taškus. T.Delininkaitis atsako dvitaškiu – 97:82.

Arenoje sirgaliai skanduoja „Mes laimėjom“. D.Savanovičius pataiko vieną baudos metimą – 97:83.

4 kėlinys 10 min.

L.Kleiza pelno dar du taškus. M.Tepičius atsako tritaškiu – 99:86.

M.Keseljas krauna kamuolį iš viršaus. L.Kleiza kabliu meta kamuolį netaikliai – 99:88. PERGALĖ! BRONZA!