Lietuvos rinktinė pusfinalyje neprilygo Kevino Duranto vedamiems amerikiečiams (komentarai, nuotraukos, statistika)

Lietuvos krepšinio rinktinės pergalingą žygį pasaulio čempionate Turkijoje nutraukė JAV komanda. Po septynių pergalių iš eilės Kęstučio Kemzūros auklėtiniai turnyro pusfinalyje šeštadienį 74:89 (12:23, 15:19, 26:23, 21:24) nusileido amerikiečiams ir sekmadienį kovos dėl bronzos medalių. Lietuvių varžovu bus serbai, kurie kitame pusfinalyje po dramatiškos kovos 82:83 nusileido Turkijos komandai.
Lietuvos rinktinė pusfinalyje kovoja su amerikiečiais
Lietuvos rinktinė mėgina prasibrauti į finalą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nuo rungtynių penktos minutės spurtavę aperikiečiai tvirtai paėmė inicatyvą į savo rankas ir jos nebepaleido iki rungtynių pabaigos. Nugalėtojams Kevinas Durantas pelnė 38 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. 13 taškų pridėjo Lamaras Odomas (10 atkovotų kamuolių), 12 - Rasselas Westbrookas.

Lietuvos komandoje išsiskyrė kapitonas Robertas Javtokas - 15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. 13 taškų Martyno Pociaus sąskaitoje, 10 - Manto Kalniečio. Jonas Mačiulis pelnė 9 taškus, Tomas Delininkaitis – 8, Martynas Gecevičius – 6, Simas Jasaitis – 5, Linas Kleiza ir Paulius Jankūnas – po 4.

Interviu po rungtynių:

Robertas Javtokas: pamiršime šias rungtynes ir kovosime dėl medalio

Jonas Mačiulis: amerikiečiai primetė mums savo žaidimą

Kęstutis Kemzūra: „Ne viskas pavyko, ką buvome suplanavę“

Prieš rungtynes

Bet kuriuo atveju jauna ir ambicinga Lietuvos rinktinė perrašė Lietuvos krepšinio istoriją įveikdama ketvirtfinalio barjerą. Ketvirtadienį Kestučio Kemzuros auklėtiniai triuškinamai 104:85 įveikė patyrusią Argentinos komandą. Iki šiol lietuviai planetos pirmenybėse aukščiausiai buvo pakilę iki 7–os vietos (1998 ir 2006 metais).

Su JAV rinktine Lietuvos krepšininkams dažniausiai teko susidurti olimpinėse žaidynėse. Visgi kartą mūsų šalies nacionalinei komandai pavyko įveikti NBA žvaigždes. 2004 metų olimpiadoje po Šarūno Jasikevičiaus fantastiško pasirodymo grupės rungtynėse lietuviai įveikė amerikiečius 94:90. Dar kartą tame pačiam turnyre abi komandos susidūrė kovoje dėl bronzos, tačiau šįkart triumfavo JAV krepšininkai – 104:96.

Šią vasarą kontrolinėse rungtynėse turnyre Madride K.Kemzūros auklėtiniai beveik tris kėlinius su JAV komanda kovojo kaip lygūs su lygiais, bet galiausiai nusileido 61:77. Visgi nereikia pamiršti, kad tuomet tai buvo pasirengimo etapas ir treneriai nevengė daugiau eksperimentuoti.

Komandų statistikos vidurkių palyginimas
Komanda Taškai Atk.k Rez.p. 2 proc. 3 proc. 1 proc. Klaidos
JAV 95 41,1 19 57,4 40,3 73,2 12,3
Lietuva 81,9 38,7 14 53 35,7 70,8 13,1

„Norisi, kad dar nesibaigtų mūsų geras žaidimas ir pergalės. Visi supranta, kad amerikiečiai turi geresnius šansus, bet ir mes turime kažkokį šansą ir juo reikia pasinaudoti“, – prieš dvikovą kalbėjo Lietuvos rinktinės pagrindinis įžaidėjas Mantas Kalnietis.

Snaiperis Martynas Pocius tikino, kad „ant popieriaus“ JAV rinktinė šiame pasaulio čempionate atrodo stipriausia, tačiau siūlė niekada nenuvertinti Lietuvos. Anot lietuvių stratego Kęstučio Kemzūros, varžovas pusfinalyje silpnų vietų beveik neturi, tačiau vieną silpną vietą sugebėjo įžiūrėti. „Didžiausias mūsų pranašumas – mes neturime ko prarasti. JAV rinktinė turi“, – sakė jis.

1 kėlinys

Rungtynių teisėjai: Carlas Jungebrandas (Suomija), Marcosas Forniesas Benito (Brazilija), Sasa Puklas (Slovėnija).

1 kėlinys

Starto penketai: Lietuva: M.Kalnietis, J.Mačiulis, M.Pocius, L.Kleiza, R.Javtokas. JAV: Ch.Billupsas, K.Durantas, D.Rose'as, A.Iguodala, L.Odomas.

1 kėlinys

Kaip jau įprasta šiame pasaulio čempionate, prieš rungtynes organizatoriai iškirpo trečią Tautiškos giesmės posmelį, tačiau mūsų šalies sirgaliai Lietuvos himną sugiedojo visą, nepaisydami iš karto prasidėjusio JAV himno.

1 kėlinys 1min.

Ch.Billupsas nepataiko tritaškio, prameta ir lietuviai.

1 kėlinys 2min.

Po perimto kamuolio pirmuosius taškus po greitos kontratakos pelno M.Kalnietis. Netrukus R.Javtokas prideda dar du taškus iš po krepšio.

K.Durantas taiklus iš vidutinio nuotolio - 4:2 pirmauja lietuviai.

1 kėlinys 3min.

R.Javtokas vėl pelno du taškus iš po krepšio. Jo tandemas su M.Kalniečiu puikiai veikia.

1 kėlinys 4min.

Po K.Duranto tritaškio - 6:5 priekyje Lietuvos rinktinė, tačiau L.Kleiza praranda kamuolį.

L.Odomas pelno du taškus ir persveria rezultatą JAV rinktinė naudai - 7:6.

1 kėlinys 5min.

M.Pocius smeigia taiklų tritaškį, tačiau K.Durantas krauna kamuolį iš viršaus - 9:9.

1 kėlinys 6min.

Vyksta permaininga kova - L.Kleiza taiklus iš po krepšio. K.Durantas pranera pro R.Javtoką, pelno du taškus su pražanga. Baudos metimas taiklus - 12:11 priekyje JAV.

JAV rinktinė įsismagina. K.Durantas sumeta du baudos metus, o paskui perima kamuolį ir A.Iguodala krauna jį iš viršaus - 16:11 pirmauja amerikiečiai.

1 kėlinys 8min.

Komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis. K.Durantas didina skirtumą - 18:11.

K.Durantas smeigia tris taškus - 21:11.

1 kėlinys 9min.

Lietuvių puolimas užstrigo. J.Mačiulis po ilgesnės pertraukos lietuviams pelno vieną tašką nuo baudų metimo linijos - 21:12.

1 kėlinys 10min.

Komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis. K.Love'as iš po krepšio taiklus. Pirmąjį kėlinį amerikiečiai laimi 23:12. K.Durantas nesustadomas - per pirmą kėlinį pelnė 17 taškų.

2 kėlinys 1min.

P.Jankūnas po gražios atakos pelno du taškus - 23:14.

2 kėlinys 2min.

R.Westbrookas po greitos kontratakos perėmęs kamuolį atsako taikliu dvitaškiu. Po K.Duranto dar vieno taiklaus metimo - 27:14.

2 kėlinys 3min.

L.Odomas pakartoja netaiklų amerikiečių metimą. Lietuvių metimai skrieja pro šalį - 29:14.

2 kėlinys 4min.

M.Pocius pataiko tritaškį metimą - 29:17.

2 kėlinys 5min.

A.Iguodala krauna kamuolį iš viršaus ir išprovokuoja pražangą - 31:17.

2 kėlinys 6min.

R.Javtokas pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. R.Javtokas pataiko dvitaškį kitoje atakoje - 31:20

2 kėlinys 7min.

M.Pocius traukia mūsų komandos vežimą - pataiko dar vieną tritaškį - 31:23. L.Odomas atsako taikliu dvitaškiu.

L.Kleiza sumeta abu baudų metimus - 33:25.

2 kėlinys 8min.

R.Westbrookas sumeta abu baudų metimus - 35:25.

2 kėlinys 9min.

K.Durantas pataiko abu baudų metimus ir didina skirtumą - 37:25.

2 kėlinys 10min.

R.Westbrookas prideda dvitaškį iš po krepšio - 39:25.

K.Durantas smeigia tritaškį - 42:25. Minutės pertraukėlė.

M.Pocius pataiko du baudos metimus. Po dviejų kėlinių 42:27 pirmauja JAV rinktinė. Amerikiečių gretose nesulaikomas K.Durantas - 24 taškai. Lietuvos komandai 11 taškų pelnė M.Pocius, 7 - R.Javtokas.

3 kėlinys 1min.

J.Mačiulis pataiko nuo trijų taškų linijos - 42:30.

3 kėlinys 2min.

L.Odomas pelno du taškus su pražanga. Po taiklaus baudos metimo - 45:30.

3 kėlinys 3min.

R.Javtokas sėkmingai grumiasi po krepšiu ir pelno du taškus - 45:32.

3 kėlinys 4min.

R.Javtokas pataiso netaiklų L.Kleizos metimą - 45:34.

M.Kalnietis pameta kamuolį. E.Gordonas pelno tris taškus - 48:34.

J.Mačiulis pataiko tris taškus - 48:37.

3 kėlinys 5min.

A.Iguodala pataiko du baudų metimus, M.Kalnietis smeigia tritaškį, L. Odomas pataiko dvitaškį - 52:40.

3 kėlinys 7min.

Komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis. K.Durantas taiklus nuo trijų taškų linijos. R.Gay krauna kamuolį iš viršaus - 57:40.

3 kėlinys 8min.

K.Love'as pataiko abu baudų metimus ir didina skirtumą iki 19 taškų - 59:40.

T.Delininkaitis pelno penkis taškus iš eilės - 59:45, amerikiečiai klysta.

3 kėlinys 9min.

M.Gecevičius smeigia tritaškį - skirtumas tirpsta 59:48. M.Krzyzewskis prašo minutės pertraukėlės.

3 kėlinys 10min.

Teisėjai atiduoda kamuolį JAV rinktinei, K.Kemzūra niršta ir vos negauna techninės pražangos. K.Durantas pelno du taškus, tuo pačiu atsako T.Delininkaitis su pražanga. Po jo taiklaus baudos metimo - 61:51.

Komandos apsikeičia taikliais dvitaškiais. K.Love'as pelno du taškus. Lietuviams atsakyti nepavyksta. Po trijų kėlinių 65:53 priekyje JAV rinktinė.

4 kėlinys 1min.

J.Mačiulis dvitaškiu mažina skirtumą iki 10 taškų, tačiau pražanga stabdo nuo trijų taškų metusį A.Iguodalą. Šis pataiko tik vieną baudą - 66:55.

4 kėlinys 3min.

Ch.Billupsas pelno tris taškus. R.Javtokas atsako dviem taškais iš po krepšio - 69:57.

Sąmyšyje po Lietuvos krepšiu L.Odomas pelno dvitaškį, M.Gecevičius pataiko tritaškį - 71:60.

4 kėlinys 4min.

R.Javtokas užsidirba trečią pražangą, minutės pertraukėlės prašo K.Kemzūra.

4 kėlinys 5min.

L.Odomas nepataiko baudų metimų. A.Iguodala po perimto kamuolio krauna jį iš viršaus. M.Pocius prasiveržia ir atsako taikliu dvitaškiu - 73:62.

4 kėlinys 6min.

K.Durantas tęsia savo pasirodymą - du taškais. R.Javtokas pakelia areną ant kojų kraudamas kamuolį iš viršaus . K.Durantas vėl pelno du taškus - 75:64.

4 kėlinys 7min.

R.Westbrookas pataiko du baudų metimus. Amerikiečiai atkovoja kamuolį, K.Durantas pataiko tritaškį. K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės - 82:64.

4 kėlinys 8min.

M.Kalnietis taiklus nuo trijų taškų linijos - 82:67.

K.Durantas pelno du taškus, M.Kalnietis atsako tuo pačiu - 84:69. Minutės pertraukėlė.

4 kėlinys 9min.

R.Westbrookas prasiveržia ir pelno du taškus. Lietuvos krepšinikams nesiseka puolime.

4 kėlinys 10min.

Amerikiečiai smeigia dar vieną tritaškį. K.Durantas sėdasi ant atsarginių suolo, arena jam paploja už fantastišką pasirodymą - 38 taškai.

S.Jasaitis pataiko tritaškį. Lietuviai perima kamuolį. S.Jasaitis stabdomas pražanga. Po jo taišklių baudos metimų - 89:74. Lietuvos sirgaliai skanduoja "Ačiū, ačiū".