Turkai pusfinalio rungtynėse su serbais išplėšė dramatišką pergalę ir finale žais su JAV (komentarai, statistika, nuotraukos)

Pasaulio krepšinio čempionato finale sekmadienį kovos JAV ir Turkijos rinktinės. Tai paaiškėjo po antrųjų dramatiškų pusfinalio rungtynių, kuriose gausiai sirgalių palaikomi turnyro šeimininkai turkai 83:82 (17:20, 18:22, 25:21, 23:19) įveikė Serbijos komandą. Dėl bronzos medalių serbai žais su Lietuvos krepšininkais.
Turkai išplėšė pergalę pusfinalyje
Turkai išplėšė pergalę pusfinalyje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dušano Ivanovičiaus auklėtiniai nuo pat rungtynių pradžios nežymiai diktavo savo sąlygas aikštėje ir turkams nuolat teko varžovus vytis. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui serbai išsiveržė į priekį 72:64, tačiau turkai netrukus pavijo ir persvėrė rezultatą savo naudai – 76:75.

Vis dėlto šių rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinę minutę. Po dramatiškos ir permainingos kovos Keremas Tunceri likus pataikė pergalingą dvitaškį iš po krepšio. Per 0,5 sek. serbai galėjo pataikyti metimą ir išplėšti pergalę, bet to padaryti jiems nepavyko.

Nugalėtojams Hidaetas Turkoglu pelnė 16 taškų, Omeras Onanas – 14, Keremas Tunceri ir Enderas Arslanas – po 12. Serbų gretose išsiskyrė Marko Keseljas – 18 taškų. Po 15 pridėjo
Nenadas Krstičius ir Duško Savanovičius, 13 – Milošas Teodosičius.